Skocz do zawartości
vegethator1993

Problem z wycieraczkami... czasówki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam kupować nówek - na allegro są 99 używki :ok:

 

Dzięki Adam :)

 

Mam rozumieć że 197 to generalnie to samo co 99 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remek jak zakończysz przeszczep to napisz za ile znalazłeś 99 czy jak on sie tam zwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma problem z wycieraczkami tzn same sie właczaja i nie chca sie wyłaczyc a jak sie wyłacza to po chwili znów sie właczaja;/

 

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

 

w passacie b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj problemu we włączniku na kierownicy ... Sprawdź stan styków, przeczyść ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przekaznik jest oki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik lub przełącznik dolnego położenia, 90% ten drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełącznik wycieraczek,

masz zwarcie na stykach, bądź już wytarte.

Zalecam wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja również mam problem z wycieraczkami mianowicie mam B5 z 99r od jakiegoś czasu zacinają się wycieraczki w taki sposób że kiedy je próbuje wyłączyć to machają jak opętane i staja jak im się chce czyli w połowie szyby lub dojadą prawie do końca niekiedy działają normalnie bez zarzutu podkreślam że manetka jest wymieniona na nówkę za którą dałem w serwisie 346zł więc manetka odpada przekaźnik słyszę jak pyka vag nic nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumieć że 197 to generalnie to samo co 99

No więc zakupił ja ... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=890564295

Niedawno widziałem aukcję z dwoma sztukami 99 za chyba 20 zł, ale sprzątnął mi je z przed nosa ... Forumowicz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc zakupił ja ... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=890564295

Niedawno widziałem aukcję z dwoma sztukami 99 za chyba 20 zł, ale sprzątnął mi je z przed nosa ... Forumowicz

I jak, działają wycieraczki na nowym przekaźniku??? :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc zakupił ja ... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=890564295

Niedawno widziałem aukcję z dwoma sztukami 99 za chyba 20 zł, ale sprzątnął mi je z przed nosa ... Forumowicz

Ja w poniedziałek zakupiłem sobie przekaźniczek 99 za 20 zł na lokalnym "składzie części".

I jak, działają wycieraczki na nowym przekaźniku???

Fajna zabawka i dosyć praktyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak, działają wycieraczki na nowym przekaźniku???
Dopiero co zakupił, czeka na przesyłkę :P

Ale w międzyczasie auto mi się wy***ło i ta sprawa poczeka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero co zakupił, czeka na przesyłkę

 

Przekaźnik dawno doszedł, ale mialem awarię wycieraczek i dopiero dzisiaj się za to zabrałem. Dla zainteresowanych kilka fotek wnętrza przełącznika:

 

P3270081.JPGP3270085.JPGP3270086.JPGP3270087.JPGP3270089.JPG

 

Ze względu na punkty 1 (najbardziej) oraz 2a i 2b dla osób o słabych nerwach i miernej cierpliwości (jak ja) odradzam rozbierania tego przełącznika. "Urw" przy składaniu posypalo się co niemiara ...

Na 5 fotce na pierwszym planie widoczny przełącznik tylnej wycieraczki (kombi)

Ale od początku: we wrześniu na wyjeździe zaczęło palić mi bezpiecznik od wycieraczek. Jakoś to przeczekałem i się uspokoiło. Około lutego nawrócilo, i byłem zmuszony wyciągnąć przekaźnik. Przednia wycieraczka chodzila mi tylko na "dwójce" i nie wracała do pozycji startowej (norma bez przekaźnika). Jakoś się męczyłem i tak jeździlem. Nie widziałem o co biega, ale pierwszym podejrzanym był przełącznik. Dzisiaj się do niego dobrałem. Rozebrałem go, wyczyściłem, i ... nic nie znalazłem ... :/ Obficie spryskawszy wszystko kontaklem podłączyłem go (na starym przekaźniku 19) i test. Wszystko działa. Po chwili zrobiło się spięcie i trochę się przełącznik w jednym miejscu nadtopił, ale możliwe, że to od nadmiaru kontaktu. Powycierałem trochę, odczekałem, założyłem przekaźnik 197 i wsio hula, włącznie z programowalnymi czasowkami :ok:

Mam nadzieję, ża tak już zostanie :]

 

Także jak najbardziej polecam wymianę 19 na 99 lub 197 (trzeba czekać na okazję - ja zapłaciłem 25 PLN + przesyłka)

A wracając do przełącznika - czy da się zmodyfikować przełącznik bez MFA na przełącznik z MFA :confused:

 

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na punkty 1 (najbardziej) oraz 2a i 2b dla osób o słabych nerwach i miernej cierpliwości (jak ja) odradzam rozbierania tego przełącznika. "Urw" przy składaniu posypalo się co niemiara ...

 

A wracając do przełącznika - czy da się zmodyfikować przełącznik bez MFA na przełącznik z MFA :confused:

Szkoda, że tego nie napisałeś w czwartek wieczorem może wtedy nie zabrałbym się za rozbieranie tego przełącznika. Potwierdzam, osoby o słabych nerwach niech nie biorą się za to zwłaszcza tę cholerną sprężynkę nr 1. Skończyło się na wymianie przełącznika wycieraczek(Meyle za 69 pln bez MFA), stary był od spodu wypalony (jakiś czas temu zadymiło się i zniknęło działanie z czasówka reszta tez chodziła jak chciała) i zwierał do kolumny kierownicy, przy próbie założenia po wyczyszczeniu znowu się zdymił. Tak wiec za kłopot z wycieraczkami nie zawsze winny jest przekaźnik.

Super opis dla potomnych.

Co do modyfikacji bez MFA na taki z MFA, z Twoich zdjęć wynika, że mozna wymienić ramię, podstawa z pinami jest taka sama.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopci mi się jednak z kolumny i wymiana przełącznika raczej jest nieunikniona

 

Co do modyfikacji bez MFA na taki z MFA, z Twoich zdjęć wynika, że mozna wymienić ramię, podstawa z pinami jest taka sama.

 

Fakt :o Tylko znów walka ze sprężynką :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczep samą końcówkę manetki i przełóż (zapadka + klej, podgrzać), z tym że będziesz musiał wyżłobić z tyłu manetki miejsce na kabel, lub jakoś go przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądnąłem kilka tematów i satysfakcjonującej odpowiedzi nie znalazłem.

Mam Pasiaka B3 1990 1.6TD (nie wiem czy skrzynka bezpieczników jest inna niż w benzynie).

 

Ale mój problem to właśnie brak czasowego działania wycieraczek.

Oryginalnie miałem nr 19 - objawy były takie że po włączeniu czasówki machnęło raz zatrzymały sie wycieraczki machnęły drugi i już sobie tak machały aż sie same nie wyłączyły w obojętnie jakiej pozycji albo na przykład jak włączyłem długie - po chwili znowu szalały.

 

Zamówiłem 99. - dzisiaj przyszło założyłem i jest lipa - a mianowicie po włączeniu czasowego nie mogę wyłączyć wycieraczek w pozycji 0 muszę dać na II i dopiero na 0 by je zatrzymać. Pobawiłem sie ustawieniami II i III i wyszło na to że teraz czasowe machną zatrzymają sie w górnym położeniu postoją i znowu machną i zatrzymują się w górnym - przełączając na 0 znowu nic nie daje a tylko II i wtedy na 0 włącza wycieraczki...

 

Czytałem https://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=513&highlight=wycieraczki i parę innych tematów ale niewiele mi to pod powiedziało...

 

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik zespolony do czyszczenia lub wymiany. Nie wiem też jak jest w Passacie bo jeszcze tam nie zaglądałem,ale w innym aucie powycierały mi się ściechy w samej przekładni silnika wycieraczek i wtedy wycieraczki żyły własnym życiem,na przerywanym chodziły jak chciały i zatrzymywały się w dowolnej pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok ale na starym przekaźniku 0 wyłacza I położenie... dlatego na wstępie wyeliminowałem włącznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności