Skocz do zawartości
pita_1971

Jak zamontować Oryginalny Parktronic w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy jak dostać się do tylnego buzera, wiem że mam rozebrać boczek i co dalej jak go wyciągnąć z pod tylnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie proszę o informacje czy w zderzaku do CC bez oryginalnych otworów na czujniki przód/tył są wytłoczone jakieś uchwytu lub mocowania?

 

Czy może już ktoś montował oryginalny parktronik i wiercił otwory w zderzakach ?

 

Montowałem kiedyś nieoryginalne czujniki w poprzednim samochodzie, sprawa była prosta bo czujniki maja zaczepy i maskownice wiec nie ma problemu z brakiem farby na krawędzi otworu, i w miarę ładnie to wyglądało.

W oryginalnych czujnikach widzę że nie ma tam maskownic i czujnik montowany od środka zderzaka po prostu wchodzi od w otwór?

 

Jak to wygląda od strony wizualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakiś schemat jak rozmieszczone są kable? Bo u mnie niby padł czujnik, ale po przekładce okazało się ze czujnik jest ok. Stawiam więc na kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak dodaje się nowy temat na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś jakiś schemat jak rozmieszczone są kable? Bo u mnie niby padł czujnik, ale po przekładce okazało się ze czujnik jest ok. Stawiam więc na kable.

Podpinam się pod to pytanie.

Mam analogiczną sytuacje.

 

1627 błąd prawego przedniego wewnętrznego czujnika, zamieniłem go w atrapie z lewym lecz po skasowaniu nadal wyrzuca ten sam błąd.

Złącza czujników jak i złącza przewodów czyste bez śladów śniedzi czy innych zanieczyszczeń.

 

kamyk1984 czy rozwiązałeś ten problem?

 

EDIT 3.10.2015

Problem rozwiązałem sam, tak jak myślałem część wiązki okazała się przetarta.

Jeśli chodzi o szczegóły to trzeba było zdjąć atrapę oraz przedni zderzak, wiązka wchodzi do zderzaka od lewej strony, ponieważ bez zdjęcia nadkola nie mogłem odpiąć kostek do których podłączona jest wiązka a tym samym ciężko było zlokalizować uszkodzenie w zwisającym zderzaku, zacząłem przeglądać wiązkę tak jak leci i okazało się że na wysokości lewego spryskiwacza przetarta jest izolacja, przyglądając się mocniej dostrzegłem przetarcie oplotu jednego z kabli oraz śniedź, dosztukowanie tego kawałka i zaizolowanie całości pomogło ;)

 

Pozdr.

Edytowane przez Telefonicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, czy ktokolwiek z Was kupowal 'zestawy' PDC do VW na Aliexpresie?

 

Ciekaw jestem opinii - o dostawie, dzialaniu, a takze - jesli ktos z Was montuje takie cuda - na ocenie organoleptcznej oferty takiej jak ta? http://www.aliexpress.com/item/VW-Golf-5-6-Passat-CC-JETTA-MK5-Mk6-Park-Pilot-Front-and-Rear-8-Sensor/938845412.html (jest ich tam kilka w zakresie cenowym 199-575(!!!) USD i wszystkie wygladaja podobnie.

 

Wyglada na kombinowany nowo/uzywany, ale wszystko co potrzebne chyna jest (wylaczywszy przycisk pasujacy do B6) :) Zamierzam sobie PDC OPS do VW CC zafundowac, ale jestem kompletnie nie techniczny, wiec taki zakup all-in-one bardzo nęci. Mam umowiony wstepnie warsztat na montaz, ale graty musze sam nazbierac...

 

z gory dzieki za wsparcie

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk z aukcji jest do gulf'a ;) , jeżeli będziesz montował to u siebie w cycku z 2012 roku to musisz cały panel przycisków zmienić.

Poszukaj zestawów na stronie http://www.carsystems.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przycisk z aukcji jest do gulf'a ;) , jeżeli będziesz montował to u siebie w cycku z 2012 roku to musisz cały panel przycisków zmienić.

Poszukaj zestawów na stronie http://www.carsystems.pl

 

Panel z przyciskami do cc juz kupilem na allegro :) akurat sie trafil taki jak trzeba z pdc, roleta i adaptacyjne zawieszenie :) dzieki za stronke. Zaraz poszperam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś zakładał czujnik elektromagnetyczny (bez wiercenia w zderzaku)?

 

Kusi mnie założenie takiego wynalazku. Na filmikach YT działa to bardzo fajnie, a roboty prawie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

Czy ktoś zakładał czujnik elektromagnetyczny (bez wiercenia w zderzaku)?

 

Kusi mnie założenie takiego wynalazku. Na filmikach YT działa to bardzo fajnie, a roboty prawie nie ma :)

 

Podobno po deszczu czujnik przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1.jpg

 

Witam serdecznie kolegów.

 

Wybaczcie że zaczynam tutaj w wątku, ale ma to związek z oryginalnym parktroniciem. Otóż po wymianie sprężyn klapy bagażnika w moim passacie b6 został mi jeden kabel, którego nei wiem gdzie podłączyć. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedziec ?? Niestety przez to przestał działać mi parktronic.

 

Pozdrawiam i czekam na możłiwie szybką odpowiedź.

 

Passat B6 2006r czujniki przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzer (glośnik) pdc, jeżeli nie to zrób lepsze zdjęcie wtyczki lub podaj jej nr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kj01 Bier z aliexpres, ja teraz z krainy ryzu kupiłem kompletna wiązkę do montażu bixenon i jakość wykonania na 6 :)

250,42 zł  5%OFF | Parking z przodu i z tyłu 8K PDC OPS zainstalować kabel wiązki przewodów drutu dla VW Golf 5/6 Passat B6 Touran JETTA MK5 Mk6 Tiguan Octavia Polo
https://a.aliexpress.com/_BONNDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie wiązkę puszczałem prawą stroną, sterownik zamontowałem za licznikiem, tak jak to było po MY2008, wiązka też z ali, trzeba było ja lekko zmodyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kj01 napisał:

Bo nie wiem czy jak położę po lewej stronie to czy jak odwrócę wiązkę od czujników o 180 stopni to czy nie zamieni mi to stronami  z której strony mam przeszkodę. 

Nawet jak byś miał z drugiej strony moduł to nie ma aż takiego znaczenia.

Ważne jest pod który pin idzie sygnał z danego czujnika. Masz 8 czujników, to 8 kabli do wpięcia w odpowiednie miejsca w sterowniki. Jak byś chciał to mozesz nawet tylne czujniki podłączyć w miejsce przednich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kj01 napisał:

czy musi byc 3c8919475a?

Nie musi. Może być od B7, czyli 3AE919475/B/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem bo nie wiem na pewno. Podejrzewam, że da się uruchomić ale może trochę przekłamywać skoro jest dopasowany do innej bryły samochodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że że zderzaka przedniego wchodzi lewa strona, jak dokładałem dodatkowe czujniki to wtyczki po lewej stronie były więc tak by pasowało. Pod akumulatorem przejdziesz z kablami do środka auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności