Skocz do zawartości
pita_1971

Jak zamontować Oryginalny Parktronic w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Od kliku dni czujniki przestały działać. W momencie włączenia wstecznego jest tylko jeden ciągły dźwięk i dodatkowo kontrolka w przycisku mruga. Za pierwszym razem, gdy się to zdarzyło pomogło wyjęcie bezpiecznika. Niestety po jednym dniu usterka wróciła.

Jeżeli to tylko jest błąd komputera to czy jest może ktoś, kto ma VAG-a i mieszka w okolicach Torunia i ma chęć pomóc w diagnozie?

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie Cie, ale to raczej usterka, poza tym juz jest kilka watko o czujnikach wiec lepiej bylo dopisac sie tam niz tworzyc nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontrolka mruga to jest to awaria.

U mnie był czujnik do wymiany - podpięli pod kompa i tam pięknie wyszło, który dał ciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Nie są pocieszające. Chyba będę zmuszony wyjąć bezpiecznik, bo ten pisk za każdym razem jest denerwujący. Ciekawi mnie jednak co mogłobyć przyczyną usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba będę zmuszony wyjąć bezpiecznik

 

A nie lepiej pojechać, zdiagnozować problem i go usunąć?

AFAIR w ASO wymiana jednego sensora (ten chromowany, na szczęście - nie trzeba było ściągać całego zderzaka, kosztowała ok. 200PLN i 25 minut mojego czasu...).

W zwykłym warsztacie pewnie będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFAIR w ASO wymiana jednego sensora (ten chromowany, na szczęście - nie trzeba było ściągać całego zderzaka, kosztowała ok. 200PLN i 25 minut mojego czasu...).

 

Jeżeli jest to koszt 200zł i półgodziny roboty to chyba jednak się skuszę.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jest to koszt 200zł i półgodziny roboty to chyba jednak się skuszę.

Dzięki za info.

 

Tego nie gwarantuję - jeżeli to czujnik w zderzaku, to muszą go zdjąć co podobno trwa dłuuużej niż sam grill. Ceny też się mogą różnić. Bez diagnozy się nie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem (brak polaczenia z lewyn przednim czujnikiem, chromowany). Cena w ASO POznan to 320 zł za czujnik + robocizna. Problem pojawil sie po wizycie w myjni, a za 2 dni sam sie rozwiazal- czujnik zaczal dzialac i tak do dzisiaj. Moze u Ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety to chyba nie myjnia. Minął już tydzień. Czujnik dalej nie działa, a ja nawet nie mam czasu umówić się w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem na forum, ale na czujniki to akcja była. Dostawała się woda i powodowała zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie szukałem na forum, ale na czujniki to akcja była. Dostawała się woda i powodowała zwarcie.
i pokazywalo przeszkode ktorej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ciagly dzwiek czujnika, uszkodzony jest pewnie przedni czujnik. KIlka miesiecy temu problemy byly tylko w przypadku kiedy padal deszcz i jeden lub dwa dni po, ale teraz po zimie, czujnik pewnie padl na dobre. Czyli czeka mnie diagnoaza i wymiana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki, a najbardziej te chromowane ciagna wode i po 2latach staja sie do d..., jak zamontowalem nowe, uszczelnilem wszystko za pomoca gumy silikonowej tej do akwarium i nie mam zadnych problemow ( tylko czolo czujnika nalezy pozostawic czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica między czujnikami 3C0 919 275 L a 3C0 919 275 (czyli z koncowka S) ?

czy wszystkie czujniki w jednym samochodzie z przodu i z tylu sa takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące pytanie. Nie posiadam w pasku czujników parkowania co potrzebuję aby założyć oryginalny zestaw, czy zamontowanie takiego zestawu wymaga ingerencji w komputerze ? Na allegro znalazłem takie coś:

ten zestaw na pewno nie wymaga ingerencji w kompa

http://allegro.pl/item666125584_4_czujniki_parkowania_buzzer_montaz_krakow.html

 

a ten oryginał ?

 

http://allegro.pl/item646998350_vw_passat_b6_instalacja_czujniki_parkowania_oryg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw oryginalny wymaga ingerencji "w komputerze".

 

Ten drugi link to niczego nie rozwiązuje, potrzebujesz jeszcze centralki na przód, włącznika i wiedzy jak to zamontować.

 

Prościej będzie jak kupisz zestaw nieoryginalny (może być z linka pierwszego) i sam sobie zamontujesz zasilając z tylnego wstecznego :635: Osobiście polecam z wyświetlaczem odległości :P:p:p:p:p:p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialem sie zapytac czy mozek ktos z Was montowal w B6 sedan Oryginalny parktronic??

co jest potrzebne zeby taki parktronic z przodu i tylu zamontowac?

czy instalacja jest wyprowadzona w kazdym pod to czy jak?

 

prosze o porady.

co musze kupic na rynku wtornym zeby posiadac oryginalny system? nie chce zamiennikow itd... chce aby bylo to zgrane z oryginalnym komputerem itd...

Edytowane przez aadee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wiązki.

musisz kupić:

 

komplet czujników - 8szt. z czego 2 chromowane (chrom oxyduje i wysiadają najczęściej te 2)

 

wiązki - na przód, tył i łączeniowe (łączenie na upartego można zrobić samemu)

 

sterownik (ewentualnie + mocowanie): np. 3C0919283B ale jeśli chcesz w przyszłości mieć wizualizację na ekranie navi to potrzebny od paska cc -> 3C8919475 (A)

 

należałoby wymienić przedni i tylny spoiler zderzaków ale na upartego można sobie wyciąć dziury.

 

na koniec tylko kodowanie odpowiednich sterowników (na pewno GATEWAY i możliwe że centr. elektryczną i komfort).

 

 

niby wszystko pięknie ale rozwałka niezła w samochodzie będzie przy zakładaniu więc jak nie masz podejścia to się sam za to nie bierz.

 

ps. od razu uprzedzam: NIE pomogę przy zakładaniu a przynajmniej nie wcześniej niż założę coś takiego u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki

czyli rozumiem ze jak bede mial zderzaki pod parktronic, oryginalne czujniki, sterownik sterownik (ewentualnie + mocowanie): np. 3C0919283B lub 3C8919475 (A) i do tego najlepiej oryginalne wiazki i wgranie softu w serwisie tak?

i powinno zadzialac? czy cos jeszcze brakuje do tego?moze jakies przyciski?

 

m3iaz jak zamontujesz u siebie to daj znac. [email protected]

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności