Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pabloss

no problem z imo mam taki że robie to vag comem:

17-wskażniki,

11-login,wpisuje pin zczytany z zegarów,

10-dopasowanie,

grupa 21.

Wchodząc do grupy 21 (wpisuję kanal 21)

następnie "CZYTAJ" wpisuję ilość 2 następnie "TESTUJ", "ZAPISZ"

"ZROBIONE '"

Kontrolka IMMO na wskaźnikach miga dalej i nic z tego nie wychodzi,niewiem kiedy przekładać klucze bo chce wkodować 2 czy może pastylki mam złe?jeśli tak to może ktoś wie skąd wziąć takie do licznika z 1996/1997 to chyba jeszcze stały kod,no a schemat jak zrobić wiązke do manetki też by sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;) Pewnie że masz pestki złe :) muszsz zamówić te crypto FABRYCZNEI NOWE! na allegro u łepka brałem.. ale z 2szt tylko jedna mi poszła.. wiec lepiej weś z 3 na zapas albo 4 ;) ...

 

wiazke niebawem opisze jak bede miał czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam,zdobyłem pastylki do imo,udało sie zakodować i teraz kolejny problem,auto moge raz odpalić następnym razem kontrolka imo miga a vag pokazuje błąd 01177,w jaki sposób można dogadać licznik ze sterownikiem silnika prosze opiszcie jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś kiedyś chciał ode mnie kupić licznik z duzym FISEM na cała środkową ramke... moge taki załatwić... jak ktoś chetny to pisać na PW licznik wyglada tak jak mój fotki macie w albumie spot III wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Pabloss - (..@..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam,Marek jeszcze raz wielkie dzięki dopiero dzisiaj dałem rade znów do tego sie zabrać no i sie udało,tak sobie pomyślałem że może by sie dało do licznika podpiąć MFD niewiem ale pewnie to jest możliwe,może ktoś spotkał sie ze schematem kabelka między navi a licznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam,a ktoś może wie z którego punktu pociągnąć temp.do licznika zeby wmiare blisko było bo kopie w schematach i niewiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabloss widze podołałeś :) Temp możesz zrobić na 2 sposoby... jezeli masz climatronic to podciagnij z niego... a do niego idzie z czujnika przy chłodnicy ( temp zew... ) albo kupusz lampke od 3BG i tam jest czujnik wewnetrzny :) i podciagniesz sobie od niego :) to fajniejsze rozwiazanie bo po co ci 2x taka sama temp jak już raz na climatronicu sie wyświetla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam no praktycznie juz prawie wszystko działa jeszcze pare pierdołek i bedzie oki,no mam klimatronic tyle że niewiem na który pin wchodzi tam temp.a w liczniku wydaje mi sie że to pin 26 zielonej kostki ale pewien to nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabloss działa ci wyświetlanie funkcji takich jak chwilowe spalanie,średnie spalanie itp.Jeżeli tak to czy wystarczyło tylko założyc manetkę ze sterowaniem funkcji i dodatkową wiązke od licznika do manetki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No witam,działa chwilowe i średnie spalanie,średnia prędkość,przebyta droga i chyba czas jazdy,do tego wyświetla radio i dane z nawigacji MFD,u mnie wystarczyło manetke i wiązke dołożyć i dopasować licznik do kompa w aucie,niewiem dlaczego nie pokazuje ile na pozostałym paliwie można jeszcze przejechać czy otwartych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablos a jaki miałeś wczesniej licznik ? i jaki masz model auta bo nie moge sie doczytać :) U mnie pokazuje średnie spalanie/ chwilowe na 100km / czas jazdy/ dystans/ srednia predkość/ temp ( nie działa bo nie mam czasu podciagnać z climatronica ) / a z MFA miałes jakoś zrobione juz wczesniej ? czy sam doszedłeś co jakim pinem puścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Auto to Passat B5 TDI 110 z 1998,wcześniej miał zwykły licznik 3BO 919 861J wszystko dorabiałem sam no i temperaturki też jeszcze nie dociągłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może opiszecie panowie jak pociągnać kabelki od licznika do manetki zebym mógł przełaczac i miec dostepne reszte funkcji poza chwilowym spalaniem.Skoro nie przerabialiście instalacji gdzies przy silniku itp (przeczytajcie mój wcześniejszy post co powiedzieli a ASO) to u mnie chyba tezpowinno pokazywac reszte funkcji jak wymienie manetke i ja jakos podłacze??Dokładaliscie jakaś dodatkową wiazke kabli od manetki czy tylko do tej dokładaliście kabelki w wolne miejsca ??Jak to zrobić albo gdzie dokupić taką wiązke ?? MrWho kiedys pisałeś że napiszesz mi co i jak podłaczyć :) Pomóżcie chłopaki.Jak rozebrałem licznik to ma takie oznaczenie napiszcie czy to z canem czy bez i czy bedzie sie dało dołozyc reszte funkcji do wyświetlacza bo pokazuje tylko temperature i chwilowe spalanie nr licznika 3BO 920 822A reszta funkcji to przydatna sprawa wiec pasowałoby je miec a licznik wyglada tak zdjcie0337wc.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Prowadzisz od manetki cztery przewody,jeden wspólny od przełącznika funkcji i przycisku reset na pin 7 niebieskiej kostki,reset druga strona na pin 25 zielonej,a funkcje na pin 23 i 24 i powinno działać,jeśli brakuje ci pinów w kostkach to w aso chcieli po 17 zeta za sztuke,ale da sie nawet bez pinów a przy manetce to standartowe da sie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie który kabelek i w który miejsce wpiąć w manetke Pabloss opisał co i jak do kostek przy liczniku tylko mam problem który to wspólny kabel funkcji i resetu a ktory reset itp .Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergiusz- no tak ale ja mam bez CAN'a :) I nie wiem czy ci nie narobie tylko metliku :)Pabloss napisał ci chyba tez dla licznika bez can'a trzeba by sprwdzic to w schematach... u mnie kabelki sa poprowadzone jakoś inaczje cos mi sie wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem te kości od manetki i w tej od kompa mam tylko 2 kabelki w miejscu 5 i 6 natomiast 1,2,3,4 są wolne tylko który jest od czego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam,ja mam wspólny jako trzeci najprościej sprawdz to sobie jakimś miernikiem.A czy ktoś ma może rozpiske tej 20 pinowej kostki licznika bo ciekawy jestem co oprucz radyjka tam wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabloss mam takie pytanko :) czy ty masz licznik z canem ? czy bez? Czy masz w liczniku kostke środkowa? po środku ? masz cos pod to podpiete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności