Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Jako,że okres urlopowy się zbliża,część z nas na pewno niedługo pojedzie do Polski na zasłużony wypoczynek:drive:. Pytanko do tych,którzy niedawno przemierzali trasę Calais-Polska: pamiętacie ceny paliw w Europie? Gdzie zatankować po drodze? Pytam bo np. 5 lat temu paliwo w Belgii było 30% tańsze niż w GB,rok temu gdzieniegdzie było nawet droższe:p więc info byłoby mile widziane:). To samo dotyczy się ewentualnych robót drogowych,bo jechać mogę nawet 3 dni ale w korku jak stoję ponad 15 minut to mogę eksplodować:mad::crazy::D. PozdraVWiam wszystkich i ewentualnie z góry dziękuje za info.

P.S. Możemy też umieszczać tu daty wyjazdu i godzinę przeprawy przez English Channel,może akurat komuś się poszczęści i trafi jakiegoś forumowicza a w grupie zawsze rażniej się podróżuje;)

np: ja 18.07, Norfolkline 12:00 Dov-Dun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 3.07 Norfolkline 20:00 Dov-Dun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka: http://www.theaa.com/motoring_advice/fuel/

 

Klikaj na raport z czerwca, wychodzi ze we Francji najtaniej.

 

Ja jade 30 czerwca, o 6 rano ferry (Norfolkline) do Dunkerque. Mam puste auto moge zabrac kogos jak ktos chetny.

 

 

Trasa - Bristol - Glogów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że jest odzew czyli pomysł miałem niegłupi :D ,Leo dzięki wielkie za tabelkę,zawsze można trochę zaoszczędzić na kosztach. Ja w jedna stronę na 2,5 zbiornika powinienem przelecieć więc cena ma znaczenie,Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 zbiornika? Duzo, ja w niecałych 2 zbiornikach się mieszczę tak z 1.7 zbiornika. Trasa 1,5 tys km.

Jak śmigałem w zeszłym roku to pełny zbiornik z Bristolu, dotankowanie ok. 20 litrów w Dover i potem tankowałem za Berlinem już nie pamiętam miejscowości. Potem poleciałem do Kołobrzegu, Łódź i dopiero w Łodzi tankowałem. Wtedy poszły mi 2 zbiorniki + 20 litrów dotankowania przed promem. Teraz mam krótszą trasę, więc 1,7 zbiornika powinno wystarczyć.

Edytowane przez Leo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Dover mam 5h jazdy(80mph),do Swiecka to tyle co wszyscy a potem do Iławy(Warm-Maz.) czyli sporo :). Ale ja nocuję w Germanii bo na raz z rodzinką to się nie da;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie. Ja do Dover mam z 3,5 godz. No ale masz dalej;) Ja jade bez dluzszego przestojy. Co 2 godziny 15 minut przerwy, no i dluzsze postoje na posilek i kawke. Podczas jazdy redbulle rzadzą;) No, ale ja jestem sam:) Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 28.06 8.00 Dover-Dunkierka czyli jutro :) , co do cen paliw to nie wiem jakie sa bo po zatankowaniu w Dover do pelana dopiero tankuje na A2 w polsce :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PozdraVWiam wszystkich i ewentualnie z góry dziękuje za info.

P.S. Możemy też umieszczać tu daty wyjazdu i godzinę przeprawy przez English Channel,może akurat komuś się poszczęści i trafi jakiegoś forumowicza a w grupie zawsze rażniej się podróżuje

np: ja 18.07, Norfolkline 12:00 Dov-Dun.

jak cena biletu będzie rozsądna to i ja sie na ten termin pisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może przesadziłem z tym tankowaniem:) przy spokojnej (80-85mph) jezdzie pokazuje mi 45mpg czyli około 550 mil na zbiorniku. No ale przez Niemcy to pewnie będzie 35-38mpg:p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę 29-30 lipiec na dwa tygodnie, tez przez Dover-Dunkierka.

A ja mam nadzieje w 2,5 zbiornika się zmieścić, bo mam jakieś 1600km do przejechania z Londynu do Ełku

Zobaczymy jak to będzię, bo jadę pierwszy raz :-)

Edytowane przez krisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w jedna stronę na 2,5 zbiornika powinienem przelecieć
to co ty ciągnik ciągniesz za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadochron :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć 80-90mph i wychodzi mi 9-10litrow, a wole szybciej dojechać niż na paliwie oszczędzać. A w Niemczech to pewnie będzie ile fabryka da. I nie wierze, że ktoś z AZM'a wyciąga 7l/100km. Mi to nigdy nie wychodzi, chyba, że przy 60mph, ale na to to szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie trzymam przepisów. Jestem tego zwolennikiem, odkad mi kiedys prawko zabrali. A w Niemczech 100 mil na godz (160km/h) Taka moja predkosc jest i autko bardzo dosyc dobrze oszczednie pracowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po niemczeeech i 200km/h ptrafie jechac.a co do spalania to 2 zbiorniki mi wystarczaja(prawie):D brakuje kilku litroof a mam do przejechania 1968 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wasze TDI to bez porównania do AZM'a

ten silnik jest po porostu za mały do passat, no i 6tki bardzo brakuje na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak nie katuje autka.Podróż zajmuje mi 24h.Te duże prędkości to tylko chwilowy brak wyobrazni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh to co ty masz pod maska?? jam mam avf-a i przy tej predkosci 50-53 oczywiscie bez wyprzedzania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cene dizla w Belgii to dzisiaj tankowalem w Antwerpii 0,909euro za litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności