Skocz do zawartości
Gość robcio

Woda na dywaniku - z przodu lub z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pomogły podobne operacje :hurra: Nawaliłem silikonu pod puszkę z kompem i pod filtrem w podszybiu, udrożniłem jeden odpływ, bo był jakimś syfem przytkany i jak na razie jak deszcz padał - to już nie leciało :ok: (bo na wycieraczce przedniej było widac - kiedy woda "włazi" do środka :kwasny: Pozostao mi tylko wysuszenie tapicerki, ale jest ta na razie niemożliwe :[ , bo temperatury są za niskie :zalamany: i to co już wleciało - to zamarzło :mur: Chyba musze poczekać do wiosny, bo teraz przy próbie osuszania to moge "połamać" tapicerkę :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dani19

Witam! Mnie czeka to samo suszenie i zlokalizowanie przecieku a zaczeło się od awarii sterowania lusterek i szyb!

 

Na forum ,tym oczywiście znalazłem że to awaria sterownika komfortu! Zabrałem się więc za demontaż podłogi i tu mały zonk otóż w wyspiarskiej wersji passata moduł komfortu znajduje się po stronie pasażera a nie kierowcy! Niemcy przenieśli panel bezpieczników ale modułu już nie ,na szczęście nie zacząłem od demontażu fotela ,uff! Może przyda się to dla użytkowników takich passatów!

 

Ja przynajmniej wiem że po stronie kierowcy nie ma wody!

Natomiast u pasażera to już inna historia można było nogi wymoczyć zarówno z przodu jak i z tyłu,na szczęście moduł był suchy i mam nadzieję po osuszeniu kabli wszystko wróci do normy!!! A to wszystko dzięki wielkim ulewom w północnej Anglii i zapchanemu odpływowi w grodzi podszybia! Teraz passacior stoi pod domem z podwiniętą wykładziną! Jutro zabieram się za szukanie nieszczelnego elementu i konkretne suszenie!

Dzięki wszystkim którzy wypowiadali się w tym temacie naprawdę pomocny materiał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

ja po ostatniej ulewie mialem mala kaluze za przednim siedzeniem. Szybko na forum cyk :) no i sprawdzialem pod akumulatorem. ze 2 kg syfu. udroznilem przeczyscilem i powinno byc oki.

 

Pojechalem na stacje paliw - odkurzaczem wciagnalem wody tyle ile dalo, ale jak na maxa wcisne reka w podloge to czuje jak chlupocze, pewno ten filc nasiakl woda. Wlaczylem klime na full i co jakis czas grzeje, nie mam mozliwosci podlaczenia farelka. za 3 tyg jade do pl i wtedy zdemontuje cala podloge. Czy przez te 3 tyg nic sie nie stanie z tym mokrym gownem? bede doszuszal w miare mozliwosci. Kupilem male silica gel bag i wkladam, szybko pochlania wilgoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudek, ja niestety wyciągałem u siebie filc i sechł całą noc na kaloryferze, rano jeszcze był nie do końca suchy a więc klima niewiele Ci pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek
dudek, ja niestety wyciągałem u siebie filc i sechł całą noc na kaloryferze, rano jeszcze był nie do końca suchy a więc klima niewiele Ci pomoże :(

 

to czemu te angielskie lenie w serwisie, jak przejezdzalem zapytac sie, czy moze oni by wyciagneli mi i osuszyli, bo ja nie mam ochoty sie z tym paprac po pracy, powiedziali, ze eee szkoda zachodu i pieniedzy - wyschnie.

 

Nosz :krzeslem::mur: nie chca pieniedzy zarobic czy jaki :wpale: .

 

ja niestety nie jestem jeszcze na levelu wyciagania siedzen ;/

 

a co NAJWAZNIEJSZE - skoro ten patent zalania ciagnie sie poprzez kilka modeli passata, to czy te inzyniery nie mogly ruszyc dupska i cos pozmieniac?? Chyba, ze to takie same inzyniery jak i ja - skonczylem polibude inz, ale sam nie wiem jak :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dani19

Witam!

Ja też proponuje ci wywalenie fotela i wykładziny oraz dokładne suszenie! Ja miałem pod wykładziną wiadro wody i niestety moduł padł i u ciebie może być to samo.

Też wcześniej nie rozbierałem auta ale nie jest trudno i przede wszystkim rozwiązałem mój problem! Sprawdź sobie odpływy wody z grodzi silnika pewnie zapchane jak u mnie! Jeden jest pod akumulatorem a drugi pod zbiornikiem płynu hamulcowego!

A warsztat w UK pewnie skasowałby cię minimum 200 za to i pewnie wola poczekać aż ci moduł padnie to za jednym zamachem obskubią cię za suszenie i wymianę !!!

Miłego rozbierania! Jakby co to pisz jak będę mógł to pomogę!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co NAJWAZNIEJSZE - skoro ten patent zalania ciagnie sie poprzez kilka modeli passata, to czy te inzyniery nie mogly ruszyc dupska i cos pozmieniac??

 

Ja to zrobiłem sobie na własną prośbę, zapomniałem schować magnesówki od CB na noc jak padało no i się uszczelką nalało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwe jest aby woda z przodu przenikla do tylu? lub odwrotnie? i jeszcze jedna sprawa czy te zaslepki gumowe widac od spodu auta? jesli tak to gdzie ich szukac :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
czy mozliwe jest aby woda z przodu przenikla do tylu? lub odwrotnie?

 

Wiele razy juz na forum bylo, ze ktos byl bardzo zaskoczony woda z tylu, kiedy z przodu mial raczej sucho. Tyl jest nizej i stad cala woda jak dostaje sie od przodu (pod kompem, linka od maski itp.) splywa do srodka a pozniej na tyl. Odwrotnie pewnie to tez mozliwe, ale to juz musialby caly tyl stac w wodzie mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta grela

witam

panowie na temat woody to juuuuuuż prawie wszystko wiem

jak ktoś chce niech nawija na pw :hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos nie czytal wszystkich tematow nt wody, to powiem od siebie, ze mialem wode z tylu i faktycznie, mialem zatkane odplywy i nieszczelne uszczelki. Wszystko przepchalem, wszystko co mozliwe (aku, filtr kabinowy, komputer) potraktowalem sylikonem i jest git, do czasu jak sie nie spostrzeglem, ze przez prawe drzwi leci woda i jak napada baaardzo duzo to jest i z produ i z tylu. Ale przynajmniej wiem na czym stoje. Pewnie do mokmentu jak rozkrece drzwi :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mno

ja też miałem zalaną podlogę za fotelem pasażera (było tego może z 20 litrów!!!) , po rozebraniu do zera całego środka okazalo się że mialem zatkany odpływ z parownika klimatyzacji. Od miesiąca zastanawialem się dlaczego nie ma kałuży pod samochodem w upalne dni jak pracuje na klimie a tu ot przypadek przy odkurzaniu samochodu . Po trzech dniach intensywnego suszenia wykładziny na słońcu 31 st. i więcej wyschła a odpływ udrożniłem i teraz jest ok. :hurra:

na zdjęciu pokazuję gdzie wypływała mi woda do środka

pozdrawiam Mno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wukk

Witam miałem ten sam problem , u mnie pomogło wyczyszczenie uszczelki i ręczne jej "rozruszanie " dodatkowo potraktowałem ją wazeliną techniczną problem ustąpił.

Do suszenia wykładziny pod dywanikami polecam stare gazety , włożyć pod dywanik i po kłopocie jak nasiąknie wyrzucić , pomaga zwłaszcza zimą jak się wozi dzieci z tyłu.

WUKK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaty

u mnie bylo to samo przeczyscilem otwor pod aku faktycznie byl zapchany syfem liscmi itp i na razie jesf ok :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nowin

Witam

Właściwie to przeczytałem od początku temat o "tej" wodzie, wyczyściłem i uszczelniłem też to o czym pisaliście (otwory w przegrodzie, pod komputerem, itp..), a woda dostaje się nadal.

Zauważyłem jednak iż woda wypływa z progu przy podłodze pod dzwignią otwierania maski

(z otworów do mocowania złączek od instalacji elektrycznej).

nie wiem czy ta woda może się tam dostawać (do progu)

jednak są zapchane jakieś odpływy

- ew gdzie są i jak je udrożnić,

 

a może nie powinno tam być wody

- wtedy jak się tam dostaje i jak to "wyleczyć"

 

każde dobre słowo - rada się przyda

 

ps.

mam Paska od 3 miesięcy

nie zauważyłem "bicia"

problem mam od początku

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
woda wypływa z progu przy podłodze pod dzwignią otwierania maski

1. mogła być wymieniana szyba i jest nieszczelność - ubytek kleju

2. może być źle założona któraś uszczelka na podszybiu

3. woda może się dostawać z nieszczelnej uszczelki dolnej części płata aluminiowego drzwi (pod boczkiem na wysokości głośnika)

img9108nl3.th.jpg

 

Też mi cieknie ale to jest nieszczelność właśnie z drzwi kierowcy - po ulewnym deszczu widać trochę wody tak na wysokość końca pedałów - niebawem muszę uszczelnić...

img8243xb2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukman

Kurcze ja miałem to samo z tymi zapchanymi odpływami. Jeden pod aku a drugi pod servem. Zapchane były na maxa jakimś błotem i zgniłymi liścmi ale zdążyło mi nawalić wody po stronie kierowcy. Dzień przed "wypadkiem" mechanik wymieniał mi napinacz i nie zauważył leszcz wody !!! Musiałem go niestety zjebać :). Cały dzień bawiłem się z odsuszaniem okładziny i wylewaniem wody goąbką, ale najśmieszniesze jest to, że jak podniosłem okładzine znalazłem tam CZARNY PŁASKI ŚRUBOKRĘT ZE ZNACZKIEM VW :) i wtedy nerw mnie już puścił :) :) :rotfl: Pewnie na montażu mojego Paska jakiś mechaniora zapomniał zabrać :) buahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę który ma basen za siedzeniem kierowcy.miałem ten sam problem kolego wody było tyle że można było kubkiem wylewać a ostatnio dużo padało to się troszkę nazbierało tego badziewia.U mnie był problem z tym że miałem zatkany odpływ pod akumulatorem wcześniej nie zaglądałem pod maskę itd myślałem że okien nie domknąłem itd ale nie wysuszyłem auto znowu popadało i znów zalane wszystko.Pojechałem do mechanika załamany gość otworzył maskę ściągnął kratkę z podszybia a tam tyle wody że hej.Po prostu woda stała musiał zdemontować cały akumulator itd oczyścił odpływy i po problemie.Otwory były zatkane błotem po prostu jak nie zaglądasz tam to po jakimś czasie powstanie taka skorupa woda nie ma gdzie spłynąć i leje sie po servie do środka a tak to perfidnie robi że człowiek myślę że to gdzieś z drzwi leci bo oczywiście dywanik kierowcy jest suchy.Dam ci dobra rade jeśli oczywiście u ciebie będzie to samo co u mnie.Wyciąg całą wykładzinę ze środka jest troszkę z tym roboty musisz wyciągnąć fotele itd bo gazetami tego nie wysuszysz do końca.U mnie jak ściągnąłem wykładzinę było pełno wody tam jest taka mata wygłuszająca która jest bardzo gruba jak tego nie wysuszysz na słońcu to inaczej nie dasz rady a zrób to szybko póki jeszcze ciepło na zewnątrz żeby sie nie zaśmierdziało itd w środku.W razie jaki :ok: chkolwiek pytań wal śmiało postaram sie pomóc.życzę suchości.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecho

nowin

w uzupełnieniu do p-tów 1,2 i 3 od Marka - woda u ciebie to jak dobrze rozumiem woda lejąca sie ze słupka, z otworów pod dzwignia maski czyli wg moich doświadczeń otwory, w których mocowana jest "konsola" kostek m.in. kabli lecących od słupka w gumowym rękawie do drzwi - miałem to samo...

 

4. na słupku od zewnątrz jest jeden czy dwa otwory technologiczne - powinny być zamknięte okrągłą zaślepką bądź sprawdź szczelność gumowego rękawa osłonowego w którym leca kable do drzwi

5. poprzednik domontował se szyberdach a węze od niego lały w słupek wode wraz z pyłem i kurzem jaki normalnie gromadzi sie na karoserii i uszczelce szyberka, ich konce nie były wyprowadzone na zewnątrz :wpale:

6. jesli mialeś wymieniana przednia szybę - u mnie musialem wymienić plastikową listwę, cos jak wąskie korytko, w które na wcisk montowana jest maskownica wykończeniowa -taki gumowy płaskownik osłaniajacy linię między szybą przednią a słupkiem. Otóż ktoś partacko wyjmował tę listwę-korytko ze słupka, połamał zatrzaski trzymające ją w specjalnych otworach w słupku, a przy tym zaniedbał uzupełniania uszczelek na te otwory i woda płynąca po karoserii miala wolną drogę do słupka :wpale:

 

dobra porada: do zdiagnozowania ww wystarczyło podpięcie sie wężęm w instalacje wod-kan i lanie wody na auto z jednoczesna obserwacją słupka od wewnątrz :cwaniak:

 

nie zwlekaj z tym do mrozów - zamoczona i w zimie oblodzona instalacja przykre potrafi mieć objawy jak uszkodzony m. komfortu czy sensory bocznych poduch ... :przestraszony:

 

trzymam kciuki!!

 

PS. nowa listwe-korytko wraz uszczelkami na kleju nabyłem w aso, koszt ok 35pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nowin

dzięki za info

wygląda iż bardzo prawdopodobny temat to wymieniana szyba i problem listwy

Szybę miałem już wymienioną 2 razy (długa historia)

w sobotę zerknę na tą listwę.

nie wiem tylko jak się do tego zabrać

czy wystarczy zdjąć samą listwę

czy też z całą szybą

proszę WIECHO napisz coś więcej

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności