Skocz do zawartości
m3iaz

MDI do RNS510 - informacyjnie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie dzieje podlaczylem dwa can + w gw ustawilem 2E media w radiu ustawilem aux i usb mp3 ipod i nie wykrywa nadal sterownika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radiu ma się pojawić źródło MDI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic sie nie pojawia vcds nic nie widzi na dwoch mdi to samo. Druga sprawa pociagnalem oryginalnie sobie wejscie aux z podlokietnika do radia rns 315 lecz nie wiem jak podpiac ta wtyczke nawet i gdzie 

IMG_20190119_143254.jpg

IMG_20190119_143247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ani radio, ani VCDS nie widzi modułu MDI to znaczy, że albo brakuje mu zasilania albo magistrala CAN jest źle podłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolorów nie da rady pomylić . Zasilania ? Nie widzę żadnego + na boku w tej wiązce. Jedynie masa i żółto brązowy kabelek. I skrętka mas przy wtyczce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musimy przeanalizować twoje podłączenie od początku do końca bo coś gdzieś pominąłeś.

Kostkę, którą pokazujesz na zdjęciu podłączyłeś do radia?

Napisz jeszcze gdzie podłączyłeś kabel z pinu numer 7 kostki, która jest podłączona do MDI?

Ja przy montażu posiłkowałem się tym tematem: Media In & AUX In

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem podłączenie z tego tematu i wszystko działa Na pewno się gdzieś pomyliłeś z przewodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko działa :) Jedynie nie wiem czemu aux mi nie działa w podlokietniku. Podłączony do wiażki od MDI jak trzeba zakodowane w MDI aux extrernal on i nadal nie wykrywa mi go... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa, ale to chyba normalne w radiach gdzie AUX jest na panelu czołowym. Patrzyłem na kodowanie i nie widzę możliwości ustawienia z którego AUX'a ma korzystać. Wychodzi na to, że w RNS310/315 ten tylny służy tylko do podłączenia modułu MDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz modół AUX i USB ? Bo wiem że są podwójne z golfów 7 itp . Lecz Wiem że nie ma na tyle miejsca w podłokietniku ostatnie wypusty CC miały inaczej w środku zrobione otwory na miejsce własnie USB\AUX

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta, pod którym bezpośrednio odpisujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pytasz o gniazdo AUX/USB? 

W tym poście masz fotkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to widziałem :) Wiązke to chyba lepiej dorwać od kolegów za wody. Tylko tu jest żółta okrągła wtyczka do radia. A RNS 315\510 nie ma takiej to gdzie to wtedy się podpina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta okrągła pasuje do RCD510 i to tylko tych co mają USB. 

Myślę że ten chińczyk powinien pasować: aux-usb

Edytowane przez nTomek
Link poprawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły link Tomku dałeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość jak ktoś bedzie chciał podłączac AUX do RNS 315 to nie bedzie działać. Jak do RNS 510 bedzie wszystko działać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, powiedzcie będzie to działało z radiem Rns 510 z 2007r?

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aux tak usb nie jak chcesz mieć usb musisz dołożyć moduł MDI

Tu masz wszystko opisane

 

Edytowane przez nTomek
...temat podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też stanąłem przed takim problemem. Póki co dokupiłem wejście aux i gniazdo ładowania USB, które umieściłem w podłokietniku. Siedzi teraz tam odtwarzacz mp3 i chodzi w koło odtwarzając muzykę. Odkupienie modułu bluetooth i kabla na allegro to cena równa zakupowi jakiegoś radia z bluetooth z Chin lub rns 315. Rns 315 ma już w sobie w 90% egzemplarzy moduł bluetooth. Chinol zawsze będzie wyglądał nowoczesnej od radyjek z VW, można kupić na przykład takie jak w linkach powyżej. Jak chcesz dokupić moduł ze streamingiem muzyki i zest głośnym to minimum będzie chyba moduł 7p6035730 {b, c, e}. Taki zestaw z kablem na allegro to 500 - 700 zł. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo_zg @Whiro przeniosłem wasz wątek do innego tematu, bo sprawa jest o RNS510 i module MDI.

W takim układzie możesz odtwarzać muzykę z USB poprzez MDI. Sprawdź też schowek w podłokietniku bo tam powinno być wejście AUX. 

Jeśli chcecie pisać/czytać o chińskich zamiennikach to tu: Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

O modułach BT tu: Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności