Skocz do zawartości
m3iaz

MDI do RNS510 - informacyjnie

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem sobie MDI (Media IN).

zestaw zawierał kabel PLUG&PLAY oraz kabelek pod USB

aukcja tutaj ->http://allegro.pl/item666564929_666564929.html

 

kilka uwag odnośnie instalacji i użytkowania.

 

instalacja:

 

- kabel PLUG&PLAY ma bardzo niemiłą właściwość. nie mieści się za nawigacją. lepiej by było jednak polutować kable ale mnie się udało przeciągnąć tą wielką kostkę łączącą za panel klimatyzacji (jest tam sporo miejsca).

 

- kabel P&P przesyła tylko piny na dużych kostkach t.j. złącza głośnikowe oraz zasilanie/CAN-BUS itd. jeśli ktoś ma np. zestaw głośnomówiący to małą kostkę trzeba przepiąć pod odpowiednie miejsce na wtyku z kabla

 

- MDI wykorzystuje wejście dźwięku wcześniej zarezerwowane w nawi pod AUX. jeśli wcześniej było już założone AUX to trzeba te 3 piny przepiąć pod odpowiednie miejsca na wtyku wchodzącym do sterownika MDI. odpowiednio na MDI pin 5 - LEWY+; 6 - PRAWY+; 11 - wspólny (masa); 12 - masa/ekran (w navigacji tego pinu nie mam);

 

- sterownik MDI wyciągnąłem z szuflady (standardowo MDI montuje się zamiast zmieniarki) i upchnąłem także za klimatyzacją a złącze USB wkomponowałem w środkową zaślepkę przycisku po prawej od drążka zmiany biegów. nawet przy durzym memory penie i skrajnym położeniu drążka nie ma najmniejszego problemu.

 

- można dodatkowo kożystać ze zmieniarki (ja nie mam) ale podobnie jak wcześniej trzeba przepiąć odpowiednie piny między kostkami

 

użytkowanie:

 

- navi (MDI) ściąga strukturę katalogów z pena. obsługa jest podobna jak płyty czy karty SD z MP3. jedna różnica - nie da się kopiować utworów.

 

- wszystkie dane jak artysta, tytuł i czas są pobierane i widoczne bez problemu

 

- w porównaniu do SD nie ma problemu z jakością MP3 jakich chcemy słuchać (ja na SD nie wszystkie pliki widzę...)

 

- podpiąłem pena z 16GB pojemności. wszystko jest i widać.

 

- więcej może coś dopiszę jak potestuję trochę dłużej niż 15 min ;-)

 

 

dodatkowo tutaj ->http://www.my-gti.com/443/volkswagen-media-device-interface-mdi-specifications jest specyfikacja ładnie opisana.

wynika z niej m.in.:

 

- zagęszczenie katalogów nie może przekraczać 8 poziomów oraz maksymalnie do 1000 utworów w katalogu.

- obsługiwany jest tylko system plików FAT (do 2GB FAT16, powyżej 2GB FAT32)

 

- można stosować dyski USB, memory peny, odtwarzacze mp3 (tylko zgłaszające się w systemie jako dysk) obsługujące USB 2.0. nie można stosować kart pamięci przez czytniki oraz nie można stosować żadnych replikatorów USB (HUBów)

 

- jeśli na dysku jest więcej niż jedna partycja to tylko pierwsza partycja jest odczytywana

 

- MDI obsługuje formaty: MP3, WMA, OGG Vorbis, AAC

 

- pliki WMA (Windows Media Audio) mogą byc odtwarzane jedynie nie mają zapisanej procedury DRM (Digital Rights Management - cos jak zarządzanie prawami autorskimi)

 

- obsługiwane formaty playlist: PLS, B4S, ASX, WPL

 

 

 

no to chyba tyle.

poćwiczę ustrojstwo to dam znać co i jak.

mam nadzieje że się komus przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zestaw zawierał kabel PLUG&PLAY

a nie wiesz przypadkiem czy ten kabel to ten sam co do zmieniarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny pilnie schemacik podłaczenia od radia rcd 510 do media in za co z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam b7 2014 radio z nawigacją w schowku wystaje taki kabel:

 

tl03.jpg

 

wpiąłem do niego mój dysk o sporej pojemności i nie widzi jego zawartości, tzn. nie wiem w ogóle co i gdzie klikać żeby zobaczyć... ? diody od dysku świecą się, ale nie wiem jak odpalić mp3 z niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włożone w to usb czytnik z kartą microSD 16 albo 32GB i działa. Jak klikniesz przycisk media na RNS, to potem u góry na wyświetlaczu wybierasz MDI (tam gdzie też jest do wyboru BT, SD, AUX). Przyciskiem "wybór" wchodzisz w listę katalogów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, czyli jak się wepnie pendrive albo dysk to ma to dokładnie tak samo działać jak w Twoim przypadku, tak ? hm, możliwe, że mi nie widzi dysku bo może jest za duży? to jest 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie modułu MDI. W zakupionym Passacie B7 ma zestaw RNS 315 + moduł MDI zainstalowany w schowku. Podłączyłem pendrive 4GB i wgrałem około 500 plików mp3. Ustawiłem losowe odtwarzanie. Mam jednak problem gdyż nie każdy plik mp3 jest prawidłowo wyświetlany na ekranie. Część jest oki ale niektóre pliki wyświetlane są np. POAAA3.mp3 lub inne ciąg znaków. Nieraz po wyłączeniu auta i po powrocie np. ze sklepu ponowne uruchomienie się auta  i radia dany utwór już się wyświetla prawidłowo. Jednak kolejny utwór już nie. I to jest losowe zjawisko. Ma ktoś jakiś pomysł co jest przyczyną. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie przymierzam się w tym tygodniu podłączyć MDI które jest w schowku pasażera. Moduł już mam, szufladkę też kable do podłączenia USB Ipada czy Iphona. Mam wiązkę tylko że z Golfa/Jetty. Jest kompletna tylko mam zagwozdkę jedną  zostały dwa kable pomarańczowo/fioletowy jak i pomarańczowo brązowy o ile dobrze widzę. I pytanie gdzie je muszę podłączyć ? WIem że wtyczka płaska 4 pin to jest do AUX które jest tam w podłokietniku. 

Po poprawnym podłączeniu muszę zakodować to tylko w grupie Navigacji ? czy jeszcze gdzieś ? Tak samo gniazdko AUX które jest w podłokietniku oryginalnie w Passatach ? 

50231551_290000321713321_3824011650818637824_n.jpg

50261813_675306046197763_1451664560539828224_n.jpg

50574043_1299954353478466_7322700492700647424_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 kable to CAN - trzeba to podłączyć do wiązki od radia - kolory powinny się zgadzać (kostka radia - ta duża: pin 9 to CAN_H pomarańczowo-fioletowy, pin 10 to CAN_L pomarańczowo-brązowy). 

Co do kodowania to nie zapomnij zaznaczyć na liście w Gateway'u: 2E-Media Player 3.

AUX w RNS315 jest na panelu radia więc ten w schowku może być nieczynny. 

Edytowane przez nTomek
AUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo pomogłeś mi teraz tą informacją :) Zastanawiam się czy połączyć dwka kable ze sobą czy wypiąc piny tych dwóch kabli i wpiąc do jedengo pinu ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... 

Musisz dołączyć się do istniejącej instalacji - równolegle zgodnie z kolorystyką kabli. 

2 kable od MDI do 2 kabli które łączą radio/navi z resztą samochodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale zastanawiam się czy podciąc obecne kable idące do radia i połaczyć te kolorystycznie czy wyprowadzić z jednego pinu dwa kable. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić sobie adapterek i wtedy podłączysz bez cięcia i "spawania". 

Na znanym portalu do kupienia takie kostki po 6 zeta:

IMG_20190117_110051_640x564.jpg.2328d274cc6268fade8a1e6c7a9723f8.jpg

IMG_20190117_110032_640x576.jpg.cc7b2633910ece96f4d16b78548c7f01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O też dobre rozwiazanie :) Wezmę to pod uwagę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu masz "schemat" takiego adapterka:

haacjjdamikkdcok.thumb.png.9b82ba71f056e69a06d7144c16b645f5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dołożyć MDI

Wyciągnąłem z szuflady moduł i mam go już osobno

Zamierzam właśnie wrzucić go za panel klimatyzacji

Z tym USB też rozważam, czy nie dać go w tej zaślepce obok lewarka

Albo przedłużyć i luźno w schowku pasażera po prostu...

Najbardziej odpowiadałoby mi w schowku na dnie podłokietnika - tam jest zaślepka na oryginalny AUX - szkoda, że nie ma takich podwójnych - na AUX i USB, które przypasowałyby w to miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no szkoda: ?

IMG_20190117_114957.jpg.14e080732871bfce9aad7dad3cd9f849.jpg

Pytaj @ANDRIUBIKER o szczegóły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mieści się - jak się cieszę :064:

to VW part jest? czy coś z państwa środka?

Daj proszę namiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest numer: 3CD035249A

Majfrjendy, rzecz jasna, oferują takie gniazda za cirka 10$.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności