Skocz do zawartości
tomash306

prosze o analize błąd 17536 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podobnie. A zaczęło się od błędu 17840 - przekaźnik wtórnego powietrza (Air) otwarty obwód, z tą przypadłością mojego auta walczę od roku. Do wymiany poszedł już elektro zawór i zawór kombinowany i przez tydzień było ok a potem znów Check.

 

A teraz doszły błędy:

17536/ P 1128 - długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1 mieszanka uboga (weak mixture)

17939/ P 1531 - czujnik położenia wału korbowego? CMP actuator otwarty obwód

16804/ P 0420 - katalizator bank 1 - niski próg sprawności

 

Auto niby chodzi ok, chociaż po wykasowaniu w/w błędów jest niby żywotniejsze póki znów nie zapali się check potem jakby znów było zmulone (delikatnie). Na internecie wyczytałem że błąd 17536 i 17939 mogą być ze sobą powiązane a winowajcą może być cewka na napinaczu łańcucha wałków. Od trzech miesięcy obserwuję ( nie występuje to nagminnie) że niekiedy po odpaleniu i przejechaniu kawałka po zmianie biegów silnik pracje jakby na trzech garach (takie odczucie) pomaga wciśnięcie sprzęgła i delikatna przygazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17840 - przekaźnik wtórnego powietrza (Air)

Po zmianie zaworu combi błąd pojawia Ci się jeszcze??

 

17536/P1128/004392 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean

Tu po prostu jest ubogo i to pod obciążeniem. Może LPG do regulacji, może jakaś nieszczelność.

 

Źle tłumaczysz ten błąd:

17939/P1531/005425 - Camshaft Timing Adjustment: Open Circuit czyli Sterowanie zmianą faz rozrządu - przerwa w obwodzie.

I on najprawdopodobniej dotyczy zaworu regulacji zmiennych faz rozrządu z tyłu silnika na głowicy. ( z resztą rozmawialiśmy o nim przez tel ;)).

16804/P0420/001056 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold - Katalizator poniżej progu wydajności. Głównie świadczy o ubitym katalizatorze, ale można by wykonać testy w VAGu na sprawność sond i kata, a ponadto doprowadzić skład mieszanki do odpowiedniej i zobaczyć czy będzie się pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam prośbę o pomoc w zlokalizowaniu źródła powstałych błędów . Auto to Superb I 1.8 AWT .

Świecące kontrolki ( od klocków hamulcowych - nowe założone wiosna 2014 , spalonej żarówki , check i ESP ) .

Zakupiłem urządzenie do skanowania auta i zczytałem błędy , wygląda to tak :

Na silniku :

- 17833 , P1425 - zawór regulatora oczyszczenia zbiornika emisji odparowywacza 0N80 - zwarcie do masy

- 17955 , P1547 - elektromagnes spalin turbosprężarki A - niski sygnał wejściowy / zwarcie do masy

- 17525 , P1117 - nagrzewnica czujnika tlenu 2 (blok 1) - niski sygnał

- 17843 , P1435 - przekaźnik pompy systemu wtrysku powietrza wtórnego 0N299 - zwarcie do masy

- 17829 , P1421 - zawór elektromagnetyczny AIR , wtrysk wtórnego powietrza 0N112 - zwarcie do masy

- 17697 , P1289 - zawór recyrkulacji turbosprężarki 0N249 - zwarcie do masy

- 17522 , P1114 - czujnik 2 , blok 1 - za wielka rezystancja

- 16486 , P0102 - Czujnik MAF , przepływ masy powietrza (G70) - niski sygnał wejściowy

- 17524 , P1116 - Obieg nagrzewnica czujnika tlenu 1 (blok 1)

- 18010 , P1602 - Zasilanie (zacisk 30) (B+) - niskie napięcie

 

Po skasowaniu , błędy wracają .

 

Na abs- ie :

- 18265 , P1857 - sygnał obciążenia - wiadomość o błędzie z modułu sterowania silnika

 

Na xenonach :

- 01535 - silnik pozycyjny prawego reflektora (V49) - otwarty / zwarty obwód do plus .

 

Nie można go skasować .

 

Z góry dzięki za pomoc .od

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem rejon sterownika i wygląda na ok . Sucho było . Może to winna masy . Gdzie w komorze silnika jest masa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawiło tyle błędów to coś z elektryką. Do tych wszystkich elektrozaworów dochodzi po uruchomieniu +12v a sterowane sa masą z sterownika.Wiec bezpiecznik główny przekaźnik lub masy brak.Miernik w dłoń i do dzieła. Co do mojego awteka to zaczą jezdzić normalnie .Wymieniłem świece na 3 cylindrze mimo że poprzednia miała być dobra i jest ok.Prawdopodobnie paliwo było nie dopalane ,wypadanie zapłonów 3 cylinder bład 17536 i tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłączam sie pod temat

w moim pasku wyskoczył jakiś czas temu blond

17536 - Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka uboga

podejrzewałem paliwo dzisiaj sprawdziłem przewody i znalazłem jedna przyczynę ale dalej wywala błąd a przy zimnym silniku niema mocy i strasznie rzuca silnikiem nie równa praca

-sprawdzone cewki

-świece w miarę zamówiłem nowe

w czym leży przyczyna proszę o pomoc

podejzewam pompe paliwa albo regulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG źle wyregulowane? Jeśli jest to spr gr 033, czy na paliwach są różnice.

 

Pierwsze->Spr szczelność od 5:45

Drugie->Log dynamiczny grupy 002+033.

Trzecie->Odepnij przepływkę i spr czy lepiej jeździ. Po odpięciu i przejechaniu się, skasuj błędy i zobacz czy jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazu nie ma a nie wiesz jak sprawdzić polskim vagiem mam tylko to

vag.jpg

w tym zasysane powietrze dochodzi do 8.4

 

vagg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię. Na poprzednim filmiku masz pokazane jak zrobić test szczelnosci vag-comem. Polski vag wygląda identycznie tylko jest po polsku. To czego pokazujesz screeny jest kiepskie bo nie widać wartości na wykresach. Ale do spr szczelnosci ci to twoje coś wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Podpinam się pod wątek bo nie mogę założyć nowego .

 

Kody Błędów :

 

17526,17522,17544,16514,18010,17070

+ do tego po odpaleniu testu wyjść zwarcie do masy wszystkich wtrysków , turbo ,odpowietrzenia zbiornika paliwa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździ i to dobrze :) pojawiają się zaraz po skasowaniu :(

porobione jest brak kata , instalacja LPG , jakieś car audio + instalacja CB + dołożone czujniki cofania i weź się teraz połap w tym no i na dodatek silnik był przekładany , junusz tu był :D

Edytowane przez damik1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był swap...a wiesz z czego? generalnie ja te wszystkie usterki uznałbym za "prądowe" i obwiniałbym ECU ale to tylko domysły...

Dokładniej to pierwsze 3 dotycza sond lambda, albo całkiem uszkodzone, albo bardziej z kablami,może wina braku kata...4ty dotyczy ładowania... alternator lub akumulator/kable. 5ty to jakiś przekaźnik sorki ale nie wiem nawet do czego. Trzeba by poszukać. Być może to coś jest właśnie odpowiedzialne za wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowanie jest ok , był wymieniany regulator napięcia .

no właśnie co to za przekaźnik i jak go znaleźć ??

 

help .

 

wpiąłem w obwód żarówkę, po wyjęciu wszystkich bezpieczników i przekaźników z kabiny + ecu

dalej występuje zwarcie .

 

alternator ? rozrusznik ? jakieś kable przetarte ?

Edytowane przez damik1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki co to za wąż chodzi mi o ten kawałek ?

 

IMG_0892.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Wyskoczyl mi błąd, który gaśnie i zapala sie- Błąd (P0171) w Pasacie B5 1,8T 2003 awt

Czy znacie mechanika który wie coś na temat tego błędu i może sprawdzić czy dana cześć do wymiany.najlepiej Olsztyn W-M albo okolice to podjadę

P.s ogólnie jak błąd kasuje to samochód przed chwile podczas jazdy przycina lekko i po chwili wraca do normy jak by komputer ustabilizowal dawkę paliwa.i jest wszystko ok. To moje odczucie I za jakiś czas znowu wyskakuje i gaśnie błąd. Błąd tez kasuje się po odpieciu klemy z amumulatora. Przez przypadek zauważyłem jak czyścilem kanały odprowadzające wodę. Filtry wymianialem wszystkie. Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała nie wiem czy ma coś wpolnego. W lato jak jest ciepło samochód postoi noc nie odpala za pierwszym razem tylko za drugim.Jak jest ciepły tez odpala dobrze. A jak jest chłodno minusowa temp albo do 10-15 stopni to tez jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup kabelek i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poradzicie mi wyskakuje taki błąd 17938 P1530 czujnik położenia wału korbowego cmp-actuator-zwarcie do masy

i gdzie on sie znajduje silnik 1.8 apt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dylemat w passacie b5fl 1.8t +gaz 150km 266000km przerobione przez hamownię na 188km 

 

Objawy są takie czy na gazie czy na benzynie to na biegu jałowym silnik kuleję i cała Buda rzuca, a checz mi miga.

Błędy mi takie wyskakują

16684- rozpozno nieregularne cykle spalania

16686- cylinder 2 nieregularne cykle spalania

16891- p0507sterwanie prędkościa biegu jalowego obroty powyżej specyfikacji

16885- sygnał prędkości pojazdu nieprawidłowy, nieprawidłowy sygnał

To wszystko się zaczęło jak padł mi akumulator i poprosiłem jedynego pana aby mi podjechał to się kablami szczepi, a od powiedział że ma takie cudo podłączył mi a ja odpaliłem i po przejechaniu 10km stałem na światlach i odczułem rzucanie calym Passatem i zaczął migać ten checz-enengin.

Myślałem że świeca lub cewką ale wymienianie na nowe i nic się poprawiło

Edytowane przez Śledź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności