Skocz do zawartości
arcuser

Doświetlanie zakrętów jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem w passacie cc 2011, chciałbym mieć światła dzienne w przeciwmgielnych, niestety kiedy zaznaczam w kodowaniu światła przeciwmgielne jako światła dzienne to aktywują się dzienne ale realizowane są przez żarówki doświetlania zakrętów w reflektorach . Da się to jakoś ogarnąć żeby drl było w lampach przeciwmgielnych ?

 

panowie,

czy ktoś poradził sobie z tym problemem ??

mam dokładnie to samo.....

Edytowane przez Leeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ze schematu wynika, że się nie da. W Passacie CC przed liftem siedzi stary-(nie)dobry Bordnetz, w którym nie ma miejsca na jednoczesne sterowanie doświetlaniem statycznym i przednimi światłami przeciwmgielnymi.

Z tego powodu żarówki doświetlania są podłączone do wyjść, gdzie w normalnej B6 są halogeny, natomiast przeciwmgielne przednie są spięte razem (lewy i prawy) i podłączone do wyjścia zasilania silnika wycieraczki tylnej szyby (w CC taki nie istnieje wiec "jak znalazł").

Teoretycznie można by przepiąć halogeny na "swoje miejsce" i mieć w nich wszystko - dzienne, doświetlanie, p-mgielny (wtedy doświetlanie w lampach byłoby nieaktywne). Można też wstawić BCM od nowszego i mieć wszystko ale to już grubsza robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Ze schematu wynika, że się nie da. W Passacie CC przed liftem siedzi stary-(nie)dobry Bordnetz, w którym nie ma miejsca na jednoczesne sterowanie doświetlaniem statycznym i przednimi światłami przeciwmgielnymi.

No to ciekawe, że ja mam bordnetz 3c8 (podobnie jak wielu innych) wsadzony do B6 i wszystko działa elegancko. I dzienne w halogenach i doświetlenie statyczne w xenonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

W wersji z Xenonami w lampach znajdują się dodatkowe moduły (na schemacie opisane jako moduły mocy reflektora: J667 lewy, J668 prawy) i z tych modułów są zasilane m.in. żarówki statycznego doświetlania, więc nie są podłączone bezpośrednio pod Bordnetza. Sterowanie modułami odbywa się za pomocą magistrali CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta. Czy sama zmiana bcm lub bortnetza na nowszy by wystarczyła? Czy wiąże się z tym coś jeszcze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności