Skocz do zawartości
IroN_87

Tłumiki firmy ULTER

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś chętny?

Znalazłem gościa z Zabrza który ma dojścia do tańszych tłumików ultera

Np numer katalogowy: 129-207/17-1 750zł on ma za 630zł

Może by się udało jeszcze zbić z ceny jakby było kilku chętnych.

Katalog ze zdjęciami jest na stronie www.ulter.pl

Ktoś zainteresowany, albo widział taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym chetny ale musialby mi ktos pomoc dobrac tlumik do diesla B6.

Chodzi mi o wyglad estetyczny a nie jakies dudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie (Corsa B) dwururkę ultera i powiem, że było naprawdę zaje.... :D Burczał, aż miło... A teraz jest TDI i nie zmieniam nic bo nie trzeba :)

A jeśli już ktoś koniecznie chce wymieniać tłumik to polecam właśnie firmę ULTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem w poprzednim aucie (Corsa B)

 

tez miałem w corsie :D i pamiętam że na niskich obrotach ładnie buczał a na wysokich go wyciszało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam u siebie właśnie zamontowany przed rokiem taki tłumiczek dwu rurkę :D:D i nawet ładnie to chodzi ale zapłaciłem normę za niego . Buczy ładnie jak mu się puści z 4 tyś. obrotów :622: podczas jazdy .

 

7a3371b0bebf7782.jpg

 

758016f5bcd4a7eb.jpg

Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod 2.8 V6 Syncro, 2 tłumiki z końcówkami w stylu W8 dało by radę coś taniej? Bo to co ma "olko25" w ogóle mi nie podchodzi ( zbyt wystaje i burzy harmonię tyłu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pod 2.8 V6 Syncro, 2 tłumiki z końcówkami w stylu W8 dało by radę coś taniej? Bo to co ma "olko25" w ogóle mi nie podchodzi ( zbyt wystaje i burzy harmonię tyłu )
JA proponuje zamówić w Firmach które się zajmują produkcją wydechów , takich jak El-tec bądź podobne . Zrobią ci tak wydech jaki sobie zażyczysz , ceny cóż nie wiem . A co do mojego tłumika , to cóż kwestia gustu , jednym się podoba innym nie . Tak samo jak komuś się podoba Fiat Multipla a dla innych to pasztet . Ja wybrałem taki i na żywo wygląd lepiej .

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olko25

moglbys wrzucic jakis filmik jak to twoje cudo chodzi byl bym wdzieczny bo niektozy mowili ze ulter to szajs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moglbys wrzucic jakis filmik jak to twoje cudo chodzi byl bym wdzieczny bo niektozy mowili ze ulter to szajs
JAk mówiłem i jak możesz wyczytać w wielu wypowiedzi na różnych Forach . W TDI nie uzyskasz dużej barwy dźwięku . Filmiku nie zamieszczę bo wydech u mnie słychać podczas jazdy i przy puszczeniu nogi z 4 tyś/obr , i dopiero ładniej buczy . Ja na Ultera nie narzekam , ale teraz chyba wolał bym jednak kupić robiony tłumik na zamówienie z nierdzewki , za to myślę o zrobieniu przelotu od turbiny . Acha i jeżeli się chce osiągnąć ładny bas w Dieslu to trzeba założyć podobno przelotowy układ o średnicy 2,5 cala lub 3,0 i wtedy daje to efekt , ale jak prawda to kto wie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olko25

Wywaliłeś katalizator i środkowy tłumik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ez miałem w corsie i pamiętam że na niskich obrotach ładnie buczał a na wysokich go wyciszało

 

Miałem jeszcze strumienicę zamiast kat. i stożek, więc było zacnie zarówno przy niskich jak i wysokich obrotach :)

Ale w trasie to była masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże! W życiu buczącego ULTERA. Miałem w Astrze II 1.6 16V w benzynce ultera dedyka do tego modelu i ostatni raz takie gówno kupiłem ! Jadąc na autostradzie myślałem ,że uszy mi odpadną... no jacha może w miescie to lepiej brzmi niz oryginałka... ale naprawde nie polecam.

 

@olko25

Kto Ci montował ten tłumik bo coś za umiejętnie to nie jest... lepiej wyciąć troche zderzaka a nie mieć takie wiszące "coś"

 

Ogólnie nie polecam no chyba ,że masz 18 lat i chcesz sie pokazać przed wiejską dyskoteką w Płońsku

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pracus

ja kupiłem do swojego paska z firmy extratuning; z podwójną okrągłą 80mm czy 76mm (nie pamiętam dokładnie) dałem 500zł + przesyłka; wziąłem wersję bez podcinania zderzaka. Czaiłem się na dwie strony ale cena lekko zabija - na gotowca 1000zł. Co do dźwieku wg mojej brzydszej połowy bajka - jak dodaję gazu słychać ale bez przesady, jak jadę z równą prędkością cisza jak na serii. Myślę że za to sianko dobry wybór.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto Ci montował ten tłumik bo coś za umiejętnie to nie jest... lepiej wyciąć troche zderzaka a nie mieć takie wiszące "coś"

 

Jakbyś widział budowę tego tłumika to byś zrozumiał czemu tak jest zamontowany . Jest bardziej wypukły niż ori . I jest to tłumik dedykowany więc podchodzi w ten sposób czyli bez cięcia zderzaka . MI się podoba i to mi wystarcza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem do swojego paska z firmy extratuning; z podwójną okrągłą 80mm czy 76mm (nie pamiętam dokładnie) dałem 500zł + przesyłka; wziąłem wersję bez podcinania zderzaka. Czaiłem się na dwie strony ale cena lekko zabija - na gotowca 1000zł. Co do dźwieku wg mojej brzydszej połowy bajka - jak dodaję gazu słychać ale bez przesady, jak jadę z równą prędkością cisza jak na serii. Myślę że za to sianko dobry wybór.

 

pozdrawiam

Ja też kupiłem z tej badziewnej firmy(extratuning)tłumik z podwójną końcówką.Idzie na złom bo wstyd z tym jeździć.Okopcona jedna końcówka!!!!!!Jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia!!!!!!!!!Ogólnie to unikajcie tego "producenta"!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności