Skocz do zawartości
kamillo88

[B5] Wymiana czujnika ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem jak hamuje do zera badz z bardzo malej predkosci tuz przed zatrzymaniem czuje jakby mi zaskakiwala pompa abs (pedal hamulca na chwilke podskakuje jakby sie abs wlaczyl) a kola przeciez niemam zblokowane... Myslicie, ze to ktorys z czujnikow? Moze mial ktos podobne objawy. W vento jak mi czujnik padl to kontrolka sie zapalila i po abs-ie a tu abs dziala tylko przy hamowaniu to drzenie pedalu jest denerwujace.. Przy duzej predkosci jest ok.. tylko jak lekko nacisne tuz przed zatrzymaniem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak Sesek i zabrałem się za wymianę.. tyle, że nie chciało to w ogóle wyjść, stukanie, podważanie, wd40 i po ponad godzinie wyszło.. tyle, że bez metalowej blaski (blaszanej koszulki) bo tak rdza i brud to zespawało.. co teraz?

Staram się to jakoś oderwać lecz w otworze łatwo nie będzie, bo się traga ta blaszka

dsc01519r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc01520w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma takie objawy jak opisalem wczesniej to niech poporstu docisnie czujnik abs. Ja swoj wyciaglem, wyczyscilem i wsadzilem z powrotem i jak reka odjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos ma takie objawy jak opisalem wczesniej to niech poporstu docisnie czujnik abs. Ja swoj wyciaglem, wyczyscilem i wsadzilem z powrotem i jak reka odjal.
Dzięki za poradę. Właśnie tak zrobie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie sie zaczęła świecić kontrola ABS jak ostatnio zawieszenie robiłem i nie wiem czy jak się podłącze kompem to może być jakiś błąd. Bo ostatnio jak jechałem i hamowałem mocno to lekko czułem ABS ze działa ale to minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem pojawił się błąd 290 czujnik liczby obrotów tylny lewy przerwa lub zwarcie do plusa wymieniłem ten czujnik na nowy ale nadal wywala mi ten błąd co może być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ panowie mam taki problem muszę wymienić czujnik abs w przodzie , i nie wiem gdzie mam podpiąć wtyczkę :P . Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz po kablu. pod gumową osłoną są wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abdul dzięki po świętach zabieram się do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pierwszy raz rozbierałem przód i wyrwałem ten czujnik ...czy taki czujnik za 40zł z allegro będzie dobry ? i czy można jeździć autem bez tego czujnika?

ta blaszka co siedzi w piaście to wystarczy ja wyrwać czy ją się wykręca?(muszę się jej pozbyć ale jak...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam jak jest z czujnikiem w pastuchu bo jeszcze nie rozbieralem

mozesz jezdzic bez czujnika ale nie bedziesz mial ABSu i bedzie sie palic kontrolka

czujnik moze byc za 40zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wymieniałem osłonę przegubu i po złożeniu wszystkiego świeci się kontrolka ABS a błąd to "Czujnik liczby obrotów przedni lewy-G47

nieprawidłowy sygnał " myślę ze zabrudził się czujnik ABS. Czy mógłby ktoś podać jakiś sposób jak wyciągnąć ten czujnik żeby go nie uszkodzić i ogólnie jak się do tego zabrać za każdą rade i pomysł z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik zostaw bo go zniszczysz,wyjmij przegub i wyczysc koronke na nim,po wyjeciu przegubu masz tez dostep do czujnika od srodka pisaty mozesz palcem opilki wytrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem nie bardzo mi się uśmiecha ponownie wyjmować przegub ale jak nie ma wyjścia to trudno, myślałem ze wyjmę czujnik wyczyszczę i będzie wszystko dobrze;

dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjmuj przegubu - Twój problem leży w złej odległości czujnika od koronki na przegubie. Musisz delikatnie stuknąć młotkiem po czujniku by się wsunął w zwrotnicę. Przy wybijamy przegubu poprostu się cofnął - co jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pomogło same stukniecie młotkiem to było super bo tak dokładnie po samej wymianie przegubu podczas ruszania było ok ale przy małej prędkości podczas hamowania włączył się ABS a później wyskoczył błąd i nawet po podpięciu do vaga i usunięciu błędu praktycznie zaraz jak się ruszy błąd pojawia się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby pomogło same stukniecie młotkiem to było super

 

Pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby pomogło same stukniecie młotkiem to było super bo tak dokładnie po samej wymianie przegubu podczas ruszania było ok ale przy małej prędkości podczas hamowania włączył się ABS a później wyskoczył błąd i nawet po podpięciu do vaga i usunięciu błędu praktycznie zaraz jak się ruszy błąd pojawia się ponownie.

 

U mnie pomogło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czujnik siedzi od nowosci to **** blada bo jest tak zasiedzialy ze nie drgnie,jak kiedys byl wymieniany to moze sie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czujnik siedzi od nowosci to **** blada bo jest tak zasiedzialy ze nie drgnie,jak kiedys byl wymieniany to moze sie ruszy.

 

W B5 to akurat standard, że czujnik potrafi się cofnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności