Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Warte jest 100zł bo tyle ja kiedyś płaciłem jak nie umiałem tego sam zrobć, teraz wiem jakie to proste. Widzę że tylko wyciągasz informację a nie kumasz o co biega z rocznikiem auta. Sama wymiana abs to pikuś dla każdego garażowego mechanika, problem jest gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do wymiany komfortu i gateway 3AA z b7 do passata b6 2010. Obecnie mam 3C0 959 433 AR, jakiego modułu muszę szukać żeby nie było problemów? Pompę ABS mam 3C0 614 109 AE. Oprócz przekodowania samego gatewaya, komfortu + IMMO coś jeszcze muszę wymienić (nie mama kessy)? Co ze sterownikiem hamulca ręcznego, jeśli nie będę musiał ruszać pompy abs to zostaje stary czy też go muszę wymienić na ten z b7? O blokadzie kierownicy wiem, że trzeba dwa kable ze sobą zlutować bo w b7 nie idzie już do gatewaya.

 

Kto jest w stanie przekodować immo w okolicy śląska proszę o info na prv.

 

BTW. Wszystko jest proste gdy się to wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co znaczy 2tuerer?.

Na module komfortu 3AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tuerer oznacza 2 drzwi ale co to ma do czego to nie wiem. Każdy pisze tutaj to jest proste, to jest łatwe, każdy da radę.

Ale nikt nie napisze jakiegoś tutoriala bo to tajemnica jak mgła w Smoleńsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 tuerer oznacza 2 drzwi ale co to ma do czego to nie wiem. Każdy pisze tutaj to jest proste, to jest łatwe, każdy da radę.

.

ano ma się tak ze GEN 3 i GEN 4 moduł jest 2 Tuerer bo tylne moduły ida juz przez przednie, an ie bezpośrednio do modułu komfortu jak w starych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest okey ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jest okey ?;)

Ta ok tylko tylnie drzwi ci się nie zamkną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno :D

Ale ty chyba masz kessy, a komfort z kessy jest zawsze 4 tuerer nawet w b7, czyli jest szansa że będą chodzić tylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty chyba masz kessy, a komfort z kessy jest zawsze 4 tuerer nawet w b7, czyli jest szansa że będą chodzić tylne.

 

Na komforcie 3AA jest 2Tuerer

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jest pod kassy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te komforty to od b7 z kessy to są dwa rodzaje 2 i 4 tourers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie do dokładnie teraz mam zrobić z tymi tylnymi drzwiami ?. Wymienić wiązkę na ta z b7 czy sterownik po roku 2008?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam pytanie do dokładnie teraz mam zrobić z tymi tylnymi drzwiami ?. Wymienić wiązkę na ta z b7 czy sterownik po roku 2008?.

 

tylne po 2008 pod warunkiem ze przód masz tez po 2008

bo tylne wtedy ida do przednich , a nie do komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie bd miał z b7

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czyli instalacja zostaje ta sama.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i jeszcze sprawa klapki wlewu paliwa mam tapicerkę b7 komfort b7 i sterowniki przod benda b7 .moje pytanie brzmi czy klapka będzie normalnie działać ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj tego co ci robił komfort odnośnie klapki powinien wiedzieć

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z komfortem - zaczyna sie psuć. Przestał działać kessy, otwieranie bagażnika z pilota oraz szfankuje centralny. W aucie zaczyna coś brzęczeć za schowkiem np. po otworzeniu lub zamknięciu okna, po rozpoczęciu jazdy taki dźwięk sprężynki. W serwisie zaśpiewali mi 2000 z haczykiem za wymianę. Znacie może kogoś kto sie tym zajmuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy dobrze piszę ale potrzubuje pomocy, natomiast mam Paska b7 2.0TDI po kradzieży gdzie policja odzyskała samochód ale niestety złodzieje czytaj sk....ny ukradli moduł komfortu z immo i teraz pytanie czy da się samemu jakoś zaadaptować immo by samochód odpalił ewentualnie czy jest ktoś na forum kto mógłby mi pomóc. Czy zostaje tylko serwis??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jest w stanie wyłuskać mi pin z wsadu eeprom i przepisać go razem z vin do komfortu z kessy ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktoś jest w stanie wyłuskać mi pin z wsadu eeprom i przepisać go razem z vin do komfortu z kessy ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Pin do immo możesz odczytać vag total comander ale nic ci to nie da ....dlatego że jest jeszcze coś takiego jak ochrona komponentu wpisz sobie to w popularnej wyszukiwarce internetowej i poczytaj.

Masz dwa roziazania pierwsze jechać do aso -ale w tym przypadku moduł musi być nowy a nie z innego auta ponieważ wg aso modul jest jednorazowego kodowania (eeprom immo) nawet nie połączy sie z testerem.

Druga metoda to wymontować płytkę elektr. i odczytać eeprom programatorem lub przelutować kość od immo. Po wszystki mogą pojawić problem z dopasowaniem pilotów centralnego ale to da się to zrobić nawet vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pin do immo możesz odczytać vag total comander ale nic ci to nie da ....dlatego że jest jeszcze coś takiego jak ochrona komponentu wpisz sobie to w popularnej wyszukiwarce internetowej i poczytaj.

Masz dwa roziazania pierwsze jechać do aso -ale w tym przypadku moduł musi być nowy a nie z innego auta ponieważ wg aso modul jest jednorazowego kodowania (eeprom immo) nawet nie połączy sie z testerem.

Druga metoda to wymontować płytkę elektr. i odczytać eeprom programatorem lub przelutować kość od immo. Po wszystki mogą pojawić problem z dopasowaniem pilotów centralnego ale to da się to zrobić nawet vcds.

Programator mam, chodzi o to że ja chce dołożyć kessy i klon tutaj nie pomoże

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności