Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: Nie passat
    Rok prod: ---
    Natomiast w przypadku siemensa ja pinu nie wydłubię.

Ja wydłubię:D

W moim przypadku mam passata 2009r. już na EDC17, więc na pin nie mam szans.

Nie zapominajmy o liczniku :)

Zawsze wymniniam na nowy rygiel z gwarancją, jeżeli na drugi dzień klient dzwoni że nie może odpalić auta, wkładam drugi moduł komfortu i auta śmiga jak nowe.

Nie piszmy tu głupot że nie da rady dokodować nowego modułu czy też blokady. Wszystko się da, a jak się nie da to potrzeba czasu i się da:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B7 2.0 TDI 177KM (CFGC) DSG
    Rok prod: 2005

Akurat z licznika w B6/CC to sobie możesz wydłubać wiesz co ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TFSI 200KM
    Rok prod: 2006

ja jestem po wymianie komfortu z 3c0959433K na 3c0959433AQ wydłubana kośc pamieci zgrana pamięć i wgrana do nowego nic nie daje jedynie że mam kopie komfortu

następny komfort do zabiegu juz kupiony 3AA959799A zobaczymny co to da z uwagi na to że są dwa modele o tym samym oznaczenu jedynie rózną się 2 tuners i 4 tuners a nie chce zmieniać sterowników zamków. w 2006 występują tylko 4 tuners i dla tego też kukiłem ten komfort

zdam relacje z przeszczepu

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017

Ale ten komfort 3AA959799A jest do aut z kessy. O co chodzi z tym sterownikami 2tourer i 4 tourer. Czy chodzi o to że 2 tourer steruje tylko 2 drzwiami tj, gen3 drzwi?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 110KM (CBDC)BM
    Rok prod: 2009
    ja jestem po wymianie komfortu z 3c0959433K na 3c0959433AQ wydłubana kośc pamieci zgrana pamięć i wgrana do nowego nic nie daje jedynie że mam kopie komfortu

następny komfort do zabiegu juz kupiony 3AA959799A zobaczymny co to da z uwagi na to że są dwa modele o tym samym oznaczenu jedynie rózną się 2 tuners i 4 tuners a nie chce zmieniać sterowników zamków. w 2006 występują tylko 4 tuners i dla tego też kukiłem ten komfort

Witaj. Piszesz, że przeprogramowanie pamięci w następnym komforcie (wsadem z pierwszego) nic nie daje, tylko kopię masz. Sprecyzuj: na ori komforcie pali, a na kopii już nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2007

Pisałeś, że po wymianie na ten komfort jest problem z kluczykami, rozwiązałeś już ten problem? Z tego co wiem do kessy są inne kluczyki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 190KM DSG6
    Rok prod: 2015
    Pisałeś, że po wymianie na ten komfort jest problem z kluczykami, rozwiązałeś już ten problem? Z tego co wiem do kessy są inne kluczyki.

Romeo9999 zapewne ma problem z immo w kluczach , a nie z powodu tego że klucze są bez kessy . Założe się że na zegarach pali się "immobilazer defekt"

Podobne jaja się dzieją jak się podepnie gatewaya z b7 7n0907530 aj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Romeo9999 zapewne ma problem z immo w kluczach , a nie z powodu tego że klucze są bez kessy . Założe się że na zegarach pali się "immobilazer defekt"

Podobne jaja się dzieją jak się podepnie gatewaya z b7 7n0907530 aj

A taki sam będzie problem po wymianie na komfort z kessy z b6 czyli z numerem 3c0959799?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 190KM DSG6
    Rok prod: 2015
    A taki sam będzie problem po wymianie na komfort z kessy z b6 czyli z numerem 3c0959799?

Jak dobrze zaprogramujesz i założysz odpowiedni numer sterownika (rozpiskę ci wysłałem) to nie będzie problemu. Bo ty do b6 wkładasz moduł pochodzący z b6 . A nie moduł z b7 do b6

Musisz oczywiście pamiętać o antenach i instakacji el. do kessy. Jak samodzielnie to robisz to potrzebujesz programatora eepromu do chip'a od immo i vas a .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)

panowie też męczę ten temat mam zegary premium 3aa więc znikło mi menu komfort założyłem komfort z b7 menu pojawiło się autko odpala ale piloty nie działały po długi bojach troszkę przerobiłem komfort i piloty zadziałały ale mają mały zasięg czy ma ktoś na zbyciu komfort może być uszkodzony potrzebuję z niego filtr SAW okazało się kupiłem komfort do aut z USA 315Mhz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG

Witam, na allegro gość z Torunia bajes8 rozbierał passata cc z kessy i ma na sprzedaż komfort,2 kluczyki,stacyjke,kolumnę kierownicy wystarczy dopisać sterownik silnika i zmienić numer vin na swój.Sterowników w dzwiach nie trzeba zmieniać stacyjki też nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    panowie też męczę ten temat mam zegary premium 3aa więc znikło mi menu komfort założyłem komfort z b7 menu pojawiło się autko odpala ale piloty nie działały po długi bojach troszkę przerobiłem komfort i piloty zadziałały ale mają mały zasięg czy ma ktoś na zbyciu komfort może być uszkodzony potrzebuję z niego filtr SAW okazało się kupiłem komfort do aut z USA 315Mhz

Kupujesz kluczyk z funkcją panik czerwony przycisk on działa na 315 mh wyjmujesz pastylke imobilajzera ze swojego kluczyka wkładasz do tego z funkcją panik i wszystko jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP) 4x4

Ha, tez myślałem jak to rozwiązać. Ale nie wpadłem na taki prosty pomysł, gratuluje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Witam, na allegro gość z Torunia bajes8 rozbierał passata cc z kessy i ma na sprzedaż komfort,2 kluczyki,stacyjke,kolumnę kierownicy wystarczy dopisać sterownik silnika i zmienić numer vin na swój.Sterowników w dzwiach nie trzeba zmieniać stacyjki też nie.

Witam,

Kolumnę kierownicy też trzeba wymienić? Oprócz tego co napisałem trzeba jeszcze coś wymienić?

Z tego co mi napisał Marek jest różnica między komfortem z lim a var chociaż mają ten sam numer. To rozwiązanie o którym piszesz, myślałem już nad nim, ale najczęściej passaty z kessy to cc, b6 jest mało i nie ma jak tego komfortu do kombi dostać. Ja kupiłem komfort, też nie jestem pewien czy jest on od kombi, sprzedający zapewniał, że tak.

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Witam,

Kolumnę kierownicy też trzeba wymienić? Oprócz tego co napisałem trzeba jeszcze coś wymienić?

Z tego co mi napisał Marek jest różnica między komfortem z lim a var chociaż mają ten sam numer. To rozwiązanie o którym piszesz, myślałem już nad nim, ale najczęściej passaty z kessy to cc, b6 jest mało i nie ma jak tego komfortu do kombi dostać. Ja kupiłem komfort, też nie jestem pewien czy jest on od kombi, sprzedający zapewniał, że tak.

Kolumna,komfort,kluczyk i sterownik silnika to komplet imobilaizera,jak założysz kolumne komfort i te kluczyki od kompletu to będzie działać blokada kierownicy zamek centralny no i kessy tylko auto odpali i zgaśnie, bo w twój sterownik silnika trzeba wpisać te dane imobilaizera z tego kompletu co kupisz, kombi czy sedan nie ma różnicy kwestia kodowania.moim zdaniem jest to najprostszy i najtańszy sposób a swoje stare graty możesz zawsze sprzedać jako zestaw startowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kolumna,komfort,kluczyk i sterownik silnika to komplet imobilaizera,jak założysz kolumne komfort i te kluczyki od kompletu to będzie działać blokada kierownicy zamek centralny no i kessy tylko auto odpali i zgaśnie, bo w twój sterownik silnika trzeba wpisać te dane imobilaizera z tego kompletu co kupisz, kombi czy sedan nie ma różnicy kwestia kodowania.moim zdaniem jest to najprostszy i najtańszy sposób a swoje stare graty możesz zawsze sprzedać jako zestaw startowy.

Dzięki Marek, będę myślał, co z tego wyniknie napiszę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja po wymianie komfortu straciłem blokadę kierownicy jeszcze z tym walczę niema problemu z przerobienie komfortu z 315mhz na 433mhz i na odwrót u mnie działa doskonale trzeba pamiętać jeszcze o wymianie bramy na 7n0907530

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega z forum b_lic u siebie rozwiązał problem z blokadą zmieniając komfort, gateway, bordnetz na bcm na te z b7

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale chyba wymiana bordnetz na bcm z b7 nie jest konieczna szkopuł chyba jest gdzie indziej jeszcze niewiem gdzie ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta