Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dolaczam sie. Przeczytalem temat 1 - ostatniej strony, jest tak wiele info ze chyba nie ogarniam, problem mam taki zamek w prawych drzwiach sie nie zamyka ? wymienile zamek i dalej nic ! . Rozprulem tapicere zmienilem na kolejny zamek i dalej to samo  jakis czas juz na fisie nie wyswietla sie ze ote wlasnie drzwi sie otwieraja ,nie zalacza sie oswietlenie po ich otwarciu, ale odziwo zamykajac drzwi przez kessy czyli dodtykam drzwi wszystkie sie zamykaja tylko nie te!probowka sprawdzalem wszystkie piny od zamka i i na zaden z nich nie dochodzi prad czy to przy zamykaniu czy otwieraniu. Do tego doszlo ostatnio ze zamek w tylnel klapie sie nie zamykal wymienilem i dzialal sporadycznie mianowicie 2 razy otwieral, potem musialem otworzyc mechanicznie i znowu 2 razy z pilota i tak non stop to samo, po paru dniach zaczol dzialac sam. Czytalem troche na stronkach i stwierdzilem ze chyba komfort zaczol szfankowac kiedys mialem problemy z zalewaniem prawej strony bo mam solar dach, problem zostal usuniety! jutro przyjdzie zakupiony modul koncowka 799 na komforcie ktory zakupilem numer sie zgadza, czy bede musial programowac immo do tego komfortu ? czy P&P bedzie smigac bo numery sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przepisać immo. Wysłałem ci na priv namiary na gościa, który to ogarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z Passatem B6 2009 r. a problem polega na tym że drzwi od kierowcy nie otwiera klamka od środka jak i z zewnątrz. Reszta drzwi otwiera się normalnie. Klamką od środka można otworzyć po kilkukrotnym otworzeniu drzwi guzikiem na boczku ale po zamknięciu auta pilotem klamka w środku znowu nie działa. Czy miał ktoś już taki problem?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem zmienilem Moduł Komfortu na 3AA lecz teraz nie dziala pilot, Auto odpala, Immo sklonowane do nowego Komfortu.

 

Czy trzeba coś wymieniać moduły w drzwiach ? Przednich/Tylnych ? 

Can'a założyłem 7N0 z blokadą kierownicy se poradze ale ryglowanie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopię robiłeś pełnego EEPROM czy tylko fragmentów? Jakie moduły masz w aucie w drzwiach, powinny być z tego co pamiętam przynajmniej 3-gen ( u mnie to działa).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem stary eeprom ściągałem program do clona ze strony dunt.at sklonowalo auto odpala nie rygluje drzwi za to otwiera bagażnik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył, czy tylko tył Ci nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tył plus piloty nie działają założyłem gateway 7N0 i immo 3AA, po tej operacji tył cisza i piloty cisza ale auto odpala :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sterowniki drzwi masz 2gen są do zmiany. Jaki miałeś komfort i jaki zakupiłeś nr, sw, hw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary 3c0959433k, Nowy 3aa959433 SW: 0631 HW: podam jutro jak podłączę ponownie.

Sterowniki w drzwiach tył mam na 1K0. 

Będę zakładać 3AA sterowniki, lecz czy tył nie idzie na szynie LIN i gdzie ją podpiąć ?

 

Ok zamki ogarnięty wstawione moduły 3AA nie obeszlo się bez przepinowania kabelkow, ale ogarnął ktoś może klapkę wlewu paliwa ??co trzeba zmienić lub przepinowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie silnik klapki czy przycisk klapki?

W B7 wtyczka T8r - pin 4 do pinu 2 silnikczka, i pin 8 do pinu 1 silniczka klapki. W B6 tylko jeden pin (T8r/4) jest zajęty, bo silnik klapki jest podłączony do masy i ma nieco inną funkcję (choć w moim przypadku przy instalacji jak w B6, działa).

Przycisk klapki to pin T32a/13 w module drzwi kierowcy w B6. W B7 nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w CC klapka jest przycisk jak w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to jak działa klapka wlewu paliwa odpowiada kodowanie w komforcie. U mnie przed kodowaniem komfortu klapka wlewu otwierała się przez przytrzymanie przycisku otwierania klapy na pilocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest dużo braków w plikach "label" do kodowań, nie wszystkie bity są opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 23:16, zaba141 napisał:

Stary 3c0959433k, Nowy 3aa959433 SW: 0631 HW: podam jutro jak podłączę ponownie.

Sterowniki w drzwiach tył mam na 1K0. 

Będę zakładać 3AA sterowniki, lecz czy tył nie idzie na szynie LIN i gdzie ją podpiąć ?

 

Ok zamki ogarnięty wstawione moduły 3AA nie obeszlo się bez przepinowania kabelkow, ale ogarnął ktoś może klapkę wlewu paliwa ??co trzeba zmienić lub przepinowac ?

daleko do mnie nie masz więc możesz przyjechać ?

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Gdzieś wyczytałem że po wymianie komfortu na 3AA w B6 traci sie blokadę kierownicy. Co to oznacza w praktyce? Nie blokuje się kierownica po wyjęciu kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy wymieniasz sam komfort czy również Gateway.

Jeśli wymienisz Gateway na 7N0 to jeśli wymiesz klucz w ciągu ~30 sek od wyłączenia zapłonu blokada się uruchomi. W innym wypadku zarówno alarm ani blokada się nie uzbroją. Konieczna jest wtedy wymiana ABS na 3AA. Z samym komfortem chyba jest podobnie jak w przypadku wymiany samego Gateway - czyli stały błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przymierzam się do dołożenia kessy posiadam cała instalacje z jednego samochodu ecu, moduł komfortu, blokadę kierownicy, stacyjkę z kluczykami. zastanawiam się czy wymienić to wszystko czy zostawić moje stare ecu ? I co z nr vin i przebiegiem ? Co jeśli wymienię tylko moduł komfortu i stacyjkę ? Nowe kluczyki będą działać czy te stare bez kessy ? 

Edytowane przez Przemek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 01:03, Przemek95 napisał:

Witam właśnie przymierzam się do dołożenia kessy posiadam cała instalacje z jednego samochodu ecu, moduł komfortu, blokadę kierownicy, stacyjkę z kluczykami. zastanawiam się czy wymienić to wszystko czy zostawić moje stare ecu ? I co z nr vin i przebiegiem ? Co jeśli wymienię tylko moduł komfortu i stacyjkę ? Nowe kluczyki będą działać czy te stare bez kessy ? 

wyłącz immo w ECU ..to bedzie dla Ciebie najprostsze 

jak uruchomisz, wtedy zrobisz dopasowanie u magików co sie na tym znają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wymienilem komfort volkswagen passat b6  na b7 3aa niedzialaja piloty auto odpala czy jest ktos w stanie pomoc jak pilot zakodowac probowalem vcds nieda rady prosze opomoc

Edytowane przez Polos500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności