Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem u elektryka, który posprawdzał mi ustawienia i nic nie znalazł - szyberdach jest wyłączony i wg. niego wszystko jest dobrze i on nie jest mi nic więcej pomóż. W samochodzie wszystko działa prawidłowo, a przekaźnik nadal pyka i pobiera prąd. Nie wiem gdzie się udać z tym problemem. Spróbuję jeszcze wyjąć nagrzewnicę dzięki dla prezesika18 za podpowiedź ale czy uszkodzenie nagrzewnicy powoduje pykanie w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak charakterystycznie słychać przekaźnik w module komfortu, kiedy nie jest do końca samochód uśpiony - jeszcze jakiś moduł pracuje.

Np. kiedy kluczyk jest w stacyjce - radio jest wtedy jest częściowo aktywne, tzn. w każdej chwili można je włączyć.

Jeżeli wyjmę kluczyk a nie uzbroję alarmu to też przez jakiś czas - 20 min - jeszcze jest częściowo aktywny i pobiera trochę więcej prądu.

Na pewno więc u Ciebie Komfort nie przechodzi na czuwanie. Z jakiego powodu? Coś jeszcze może być aktywne w samochodzie. Może tego czegoś nie ma już ale Komfort albo Gateway czeka na to coś, że zgłosi przejście w tryb czuwania i wtedy sam Komfort też będzie mógł pójść "spać".

Zauważyłem, że u mnie też nie usypia w sytuacji, gdy złącze diagnostyczne pracuje z komputerem - póki coś jest zaczytywane, np. ogrzewanie postojowe, to szyna CAN jest aktywna i przekaźnik słychać. Jak tylko wyjdzie się z programu - stuknie raz przekaźnik i z powrotem nie da się połączyć przez złącze diagnostyczne. Znów trzeba go wybudzić, np. przez włączenie kluczyka w pozycję zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalszy ciąg poszukiwań przyczyny pykania przekaźnika z pomocą kolegi Mirka przepisaliśmy dane kodowania z jego passata i po wprowadzeniu do centralnej elektroniki przekaźnik rzadziej się załączał ale problem był dalej. Wróciłem do własnych ustawień i po wprowadzeniu moich danych nic się nie zmieniło. Samochód mój jest w wersji sedan i w dalszej części został wyłączony szyberdach potem syrena i alarm, dalej tylna wycieraczka która również była zaznaczona jako aktywna przekaźnik dalej pykał. Dalej całkowicie wyjąłem moduł komfortu ale nic to nie pomogło przekaźnika nie słychać ale pobór prądu waha się od 0,02-1,13 A. Nie wiem co o tym sądzić i co może pobierać nadal prąd. Scanowanie systemu wykazuje cały czas te same błędy tj. brak komunikacji z radiem i uszkodzenie nagrzewnicy. Dodam, że po zamknięciu samochodu pilotem pobór prądu spada i kształtuje się w granicach 0.04A-0.06A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykoduj radio, że go nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wykodowaniu radia samochód wogóle się nie uspakaja cały czas duży pobór prądu i wykazuje radio jako błąd w VCDS pomimo że go nie widzi ale jednak się kontaktuje. Samochód się uspakaja po wykodowaniu radia gdy radio wyjmę z samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były kiedyś takie GW ze nie dało się wykodować radia, jak by VW założył ze radio musi być i JUZ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, Szukam speca z Warszawy lub okolic który zna się na elektryce B6 (model 2007). Miałem problemy z pilotami (bardzo słaby zasięg) i oddałem auto do przypadkowego elektryka. Efekt taki że teraz piloty całkiem już nie działają a elektryk mówi o konieczności wymiany komfortu.

Problemem był tylko bardzo słaby zasięg pilotów a po diagnozie nie działają wcale.

Elektryk podgrzewał luty i coś tam grzebał. Nawet w którymś momencie uwalił jakiś kondensator i auto nie odpalało wcale. Naprawił to ale i piloty dalej nie chodzą.

 

W ASO Zasada 1.9k komfort + 0,6k wymiana. Ludzie 2,5k za moduł do starego samochodu ?. Masakra cenowa a nawet nie wiem czy jest taka potrzeba !

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na starym komforcie odpala to z podmianą na sprawny uzywany nie ma problemu

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może sczytany eprom z komfortu 3AA 595 799 A lub C 2 tuerer? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i wracam do starej sprawy z pykającym przekaźnikiem w module komfortu. Jakiś czas był względny spokój ale w ostatnim czasie pykanie się nasiliło. Podmiana komfortu nic nie dała. Wyjąłem płytkę modułu z obudowy i jest na niej tylko jeden przekaźnik ale nie wiem jakie urządzenie podaje do niego napięcie i po jego zwarciu jaki obwód on sprawdza, gdzie podaje napięcie. Zauważyłem, że coraz częściej pojawiają mi się błędy 01037, 01036, 01035, 01034. Po ich usunięciu przekaźnik nadal pyka i po jakimś czasie się pojawiają. Elektryczne szyby pracują dobrze zresztą w zimie ich nie używam pilot i zamki też działają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w pasku mojej mamy B6 2006r padł immobilizer w module komfortu i muszę go wymienić (moduł komfortu), niestety 2 tysie za nowy komfort w aso to za dużo, nawet po moich zniżkach wychodzi 1,5k co jest masakrą bo aut jest tyle warte :) górką wymieniłem blokadę kolumny na nową bo myślałem że to jej wina niestety, sterownik komfort w kanale 25 ma błąd statyczny ;/ no i auto nie pali.

Czy ma ktoś szpeca który naprawi M/K ewentualnie wykoduje z niego immo? Najlepiej z dojadem do mnie do ASO.

 

Dziękuję że się nikt nie odezwał, a podobno Panowie z wrocławia już to robili.

Jakby ktoś szukał to grabowski w piasecznie to ogarnia.

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które bawiły się w mod. W B6 którą zakupiłem tutaj na forumie non stop świeci się kontrolka blokady kolumny kierownicy i co jakiś czas usterka blokady (o dziwo pojawiło się kolejnego dnia po zakupie :) ), podobno auto ma wymieniony moduł komfortu z B7 i przepisane IMMO do niego, błędów żadnych nie ma zapisanych w sterowniku i w blokadzie więc moje pytanie brzmi, czy jak wymienie blokade kolumny kierownicy na nową czystą to dopasują się klucze i blokada do modułu komfortu?

 

Czy to może coś jest nie  takz przeróbką? Nie wiem kto to robił podobno ktoś z forum, jak to czyta niech się odezwie i pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma komfort 3aa to już z B7, wrzuć autoscan. Dopasujesz blokadę do komfortu i kluczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dalej, blokada kolumny zmieniona na nową kluczyki dopasowane do immo blokada dopasowana, a nadal świeci się kontrolka uszkodzonej blokady i nie rygluje się.

O CO TU CHODZI, KTO TU GRZEBAŁ, PROSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2018 o 00:36, Wolfe napisał:

wrzuć autoscan

To będzie wiadomo co tam ktoś grzebał i w jakim stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wolfe napisał:

To będzie wiadomo co tam ktoś grzebał i w jakim stopniu.

wieczorem wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2018 o 11:56, Wolfe napisał:

To będzie wiadomo co tam ktoś grzebał i w jakim stopniu.

W załaczniku cały log z Autoscanu. Błędy z immo były takie:

 

 

Friday,02,March,2018,21:27:53:62939
VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)

                Address 25: Immobilizer       Labels: 3C0-959-433-25.clb
Control Module Part Number: 3AA 959 433     HW: 3AA 959 433
  Component and/or Version:    IMMO         038 0399
           Software Coding:
            Work Shop Code: WSC 32459 001 1048576
           Additional Info: 3C0905861J     ELV          029 0380   
           Additional Info: Geraet 1048576
                      VCID: F6E38053813266AE3EF-80A3
3 Faults Found:

02823 - Requirements for Locking the Steering Column Lock not met
            000 - -
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 7
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 176
                    Mileage: 185822 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2052.14.24
                    Time: 17:58:36

02828 - Enabling Steering Column Lock from Diagnostic Interface
            006 - Short to Plus - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100110
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 40
                    Reset counter: 229
                    Mileage: 185822 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2052.14.24
                    Time: 17:41:11

02827 - Wake-Up request via ESP
            008 - Implausible Signal
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 13
                    Reset counter: 189
                    Mileage: 185822 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2052.14.24
                    Time: 18:03:51

 

PROSZĘ O POMOC W WERYFIKACJI :)

Log-ELC30784-WVWZZZ3CZ6P219399-186.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rodzyn889 napisał:

Błędy z immo były takie:

Komfort rzeczywiście jest 3aa, ale jest brak połączenia z adresem 46,  gateway jest 3c0, czyli nie zmieniony, żeby dokonać pełnej konwersji trzeba go wymienić na 7N0(chociaż na 3c0 gw blokada powinna działać), kolejne teraz sterowniki drzwi zmienione na 4gen czyli ok, brak połączenia z pompą ABS, kolejny wymóg żeby żeby blokada działa musi być 3c0614109, a patrząc na na sterownik EPB jest ten sam co był jak auto wyjechało z fabryki więc prawdopodobnie pompa nie wymieniona dalej siedzi 3c0614095 , więc dobrze by było jakbyś upewnił co tam siedzi. Jeszcze zostaje jedna sprawa czy 8 pin z blokady dolutowany jest do pin 10 blokady. Trochę ta konwersja średnio przeprowadzona, bardzo po łebkach, żeby to miało ręce i nogi musisz trochę  powymieniać, dziwi mnie tylko że jak kupiłeś to blokada działała co niemożliwe. Opcja powrotu do komfortu z b6 czyli 3c0 to też jest jakaś myśl i chyba najszybsza i najtańsza jeżeli nie masz zamiaru go modzić jakoś ostro.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupowałem to nic się nie świeciło sprzedający t3z nawet słowa nie powiedzial.  Dnia kolejnego kontrolka :/

Co do Gateway mam rns510 i wg mnie powinien być zmieniony żeby nie zjadał akumulatora.  Czy po to wymieniony był komfort ? Wiązka też pewnie jest org jak nic tam nie pozmieniane. 

Nie widzi mi się przekładać teraz wszystkiego od nowa więc zakupie komfort z b6 . Tylko ważne pytanie co dalej z rns , lusterkami składanymi itd ? Bo komfort używany żeby założyć to musi ktoś mi zgrać immo A nie mam nikogo takiego :( komfort w aso prawie 2 tysie więc też nie za wesoło. 

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy jak wygląda zmiana komforu passat CC 2010 wersja USA z 3C0 919 433AP na 3AA 919 433B pomijając immo pozostaje kwestia częstotliwości pilotów?bo kupiłem ten moduł z wersji europejskiej nie będzie problemów z dopasowamiem ?

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności