Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze zaprogramujesz i założysz odpowiedni numer sterownika (rozpiskę ci wysłałem) to nie będzie problemu. Bo ty do b6 wkładasz moduł pochodzący z b6 . A nie moduł z b7 do b6

Musisz oczywiście pamiętać o antenach i instakacji el. do kessy. Jak samodzielnie to robisz to potrzebujesz programatora eepromu do chip'a od immo i vas a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie też męczę ten temat mam zegary premium 3aa więc znikło mi menu komfort założyłem komfort z b7 menu pojawiło się autko odpala ale piloty nie działały po długi bojach troszkę przerobiłem komfort i piloty zadziałały ale mają mały zasięg czy ma ktoś na zbyciu komfort może być uszkodzony potrzebuję z niego filtr SAW okazało się kupiłem komfort do aut z USA 315Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kluczyk z funkcją panik czerwony przycisk on działa na 315 mh wyjmujesz pastylke imobilajzera ze swojego kluczyka wkładasz do tego z funkcją panik i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, tez myślałem jak to rozwiązać. Ale nie wpadłem na taki prosty pomysł, gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolumnę kierownicy też trzeba wymienić? Oprócz tego co napisałem trzeba jeszcze coś wymienić?

Z tego co mi napisał Marek jest różnica między komfortem z lim a var chociaż mają ten sam numer. To rozwiązanie o którym piszesz, myślałem już nad nim, ale najczęściej passaty z kessy to cc, b6 jest mało i nie ma jak tego komfortu do kombi dostać. Ja kupiłem komfort, też nie jestem pewien czy jest on od kombi, sprzedający zapewniał, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumna,komfort,kluczyk i sterownik silnika to komplet imobilaizera,jak założysz kolumne komfort i te kluczyki od kompletu to będzie działać blokada kierownicy zamek centralny no i kessy tylko auto odpali i zgaśnie, bo w twój sterownik silnika trzeba wpisać te dane imobilaizera z tego kompletu co kupisz, kombi czy sedan nie ma różnicy kwestia kodowania.moim zdaniem jest to najprostszy i najtańszy sposób a swoje stare graty możesz zawsze sprzedać jako zestaw startowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek, będę myślał, co z tego wyniknie napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie komfortu straciłem blokadę kierownicy jeszcze z tym walczę niema problemu z przerobienie komfortu z 315mhz na 433mhz i na odwrót u mnie działa doskonale trzeba pamiętać jeszcze o wymianie bramy na 7n0907530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum b_lic u siebie rozwiązał problem z blokadą zmieniając komfort, gateway, bordnetz na bcm na te z b7

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba wymiana bordnetz na bcm z b7 nie jest konieczna szkopuł chyba jest gdzie indziej jeszcze niewiem gdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sukces wreszcie udało mi się założyć komfort 3aa do b6 pełn sukces wszystko działa blokada kierownicy też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o opis czy trzeba przepinowac blokadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak elv trzeba przepinować wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj proszę opis co i jak trzeba zrobić to może i ja sobie jutro ogarnę jakiegoś magika od immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od pompy abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma abs do komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma na starej pompie blokada nie zadziała ja wymieniłem abs dlatego tak to długo trwało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przepisać immo ze starego do nowego. Pompa ABS musi być min. 109 z literka bo inaczej nie zadziała nowy sterownik ręcznego do tego zmiana w elv. Wystarczy zmostkowac kabelki. Nie jest to prosta operacja. Mnie niestety czeka wymiana pompy ABS ale wymieniam na 3aa na razie czekam aż się zrobi ciepło bo pompa już leży.

 

Z tego co wiem są 2 metody zmiany komfortu na 3aa. Obie stosowałem i obie działają. Jedna z nich robi kolega Szczetke i my. Nikt chyba więcej na forum tego nie ogarnia.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest prosta jak barszcz w rocznikach modelowych od 2007, w starszych autach jest dużo więcej pitolenia. Ja robiłem wszystko w garażu i gwarantuje że da się, łącznie z wymianą pompki ABS. Kodowanie komforta 3AA ogarnia dużo więcej osób z forum i nie jest zbytnio skomplikowane. A z tego co wiem do niedawna to nie umiałeś zrobić komforta 3AA, więc podejrzewam, że do kogoś wysyłasz do zakodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie czy immo. Bo Wojtek wysyła komfort i sam nie robi. Ja mówię o zrobieniu samemu a nie przez kolegę znajomego lub kogoś i na pewno nie jest to warte 300 zł. Prosta jak barszcz jest od modelowego 2008. W 7 występowały jeszcze stare pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności