Skocz do zawartości
wagen

Modul komfortu B6 wymiana i dopasowanie immo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie :

Jak dopasować nowy modul komfortu do auta ? W nowym jest inne immo i wyskakuje na tablicy immo activ oraz brak połączenia z modułem w vagu. Wymiana sterownika ma na celu zwiększenie funkcji komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to immo siedzi w komputerze głównym sterującym silnikiem (niedawno jeszcze był w zegarach). w module komfortu powinieneś mieć jedynie programowanie pilotów centralnego zamka.

może to głupie pytanie ale czy na pewno wymieniasz moduł komfortu? (w b6 mieści się za schowkiem pasażera zamocowany na nagrzewnicy).

 

podjadę do ciebie w sobotę to się zastanowimy nad tematem. może podepniemy do mojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam zabawe.immo jest w komforcie.jesli chcesz drugi komfort wsadzic to bedziesz musial odwiedzic aso bo nikt ci nie dopasuje reszty podzespolow immo ze sobą.co wiecej w zaleznosci od nr kolumny ja tez bedziesz musial zmienic.

Edytowane przez rosiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Rosiel widze ze sie orientujesz o czym pisze. Własnie rozgryzłem w którym eepromie jest zapisane immo i go zczytalem. Widz że będę musiał posiedziec nad tym troche dłużej. Zastanawia mnie co ma wspolnego sterownik pod kierownica o ktorym piszesz (jakie numery?) Pin jest w ECU w kolumnie pod kierownica i module komforu, wydaje mi sie ze wpisanie pinu (i zapewne nr.vin ) wystarczy i będzie ok. Jest to logiczne chyba że się myle i coś przeoczyłem. Po konsultacji z zaprzyjaznionym mechaniorem z vw wynika ze oni nie posiadają procedury wymiany uzywanego modulu komforu w ktorym jest PIN (bo nie ma jak go zdeaktywowac zeby nastąpilo połączenie ze sterownikiem), zas nowy jest czysty i bezproblemowo sie robi adaptacje dopisując pin z auta. Będę informował o mojej pracy bo pewnie przyda się innym ktorzy będą chcieli podrasować swojego B6 np wymieniając licznik z duzym wyswietlaczem i majac dodatkowe menu w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą wymieniałem już parę razy sterownik pod kierownicą (oststnio nawet z manetkami) i nic mi się z immo nie zmieniło. chyba że jest jeszcze dalej (głębiej) sterownik w którym faktycznie coś jeszcze siedzi. jutro przeprowadzę dochodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegary można wymienić nie ma w nich immo ja zmienilem niestety nie ma dostępu do menu w liczniku mam teraz pełny fis ale nie do końca o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz komputera pokładowego (spalanie, zasięg itd) czy nie masz dodatkowych opcji jak ustawienia komfortu? jeśli tylko to drugie to kwestia modułu komfortu i jak widzisz wyżej nic z tym nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin w module komfortu odczytany i zastąpiony prawidłowym ,ale dalej nie działa :( chyba tez jest gdzies zapisany vin auta w innej pamieci lub procku :( czy ktoś się tego dotykał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z tego wszystkiego zapomnialem napisac ze w koncu udalo mi sie zlokalizowac immo w mk. kiedy dowiedzialem sie ze opaeracja wymiany na nowy w asso to koszt 1700 zł . Bylem zmuszony to rozgrysc poniewaz swoj uwalililem VagCanem przy aktualizacji. Jesli ktos chce wymienic na allegrowy to prosze innfo na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mialem problem z immo w pasku. Po przeczytaniu kilku postow na forum doszedlem do wniosku, ze wymiana calego zespolu (komfort, stacyjka, rygiel kolumny kierownicy i sterownika silnika) pomoze mi usunac tamta usterke.

 

Polakomilem sie na taki zestaw i kupilem z allegro. Po zamontowaniu w/w czesci mam problem z odpaleniem auta. Owy tkwi w tym, ze nie przylozylem sie dokladnie do lektury i komputer z zakupionego zestawu jest marki Siemens a w aucie byl oryginalnie Bosh. Objawy sa takie,ze na kompie Siemensa nie ma immo, tzn nie swieci sie napis na zegarach ale za to silnik ani mysli sie odezwac, zas jak podepne kompa Bosh to silnik odpali ale tylko na 2-3 sekundy po czym gasnie i na zegarach jest napis o zabezpieczeniu SAFE czy jakos tak.

 

Moje pytanie brzmi, czy mozna jakos zsynchronizowac komputer Bosh z reszta zespolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer siemensa jest od 170Km silnika i ma cąłkiem inny hardware jak i sterowanie ponmpkami. Najprościej dopasowac Immo i zostawic stare ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Major. Czy wiesz jakim sposobem dopasowac Immo do ECU (BOSH), ktore jest w aucie? Czy mozna to zrobic komputerem diagnostycznym VAG lub oprogramowaniem VAG- COM? Jezeli tak to czy jest ktos na Dolnymslasku, kto takie operacje wykonuje? Pozdro.

 

P.s. Jezeli komputer Siemensa jest rzeczywiscie do silnika BMR 170PS to albo ja albo sprzedajacy popelnil blad, poniewaz oznaczenie mojego silnika to BMP 140PS.

 

 

Podaje takze oznaczenia ECU.

 

BOSH 03G 906 021 AC to ten, ktory jest w aucie wraz z silnikiem

SIEMENS 03G 906 018 CE zakupiony z zestawem w internecie

oznaczenia silnikow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

018 CE jest do silnika BKP tylko i wyłaczenie wg Etki, a 021AC do BMP. 170KM Siemensy mają inne zasilanie na pompowtryski z tego co wiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECU Bosch i Siemens mają co prawda te same wtyki (pasują), ale instalacja wiązki silnikowej jest zupełnie inna. Pod innymi pin-ami są poszczególne sygnały, czujniki, magistrala CAN, linia K.

EDIT: 12 Lutego 2012

Z uwagi na zakup passata i problem z blokadą - musiałem zająć się poważnie tematem.

Nie ma problemu z adaptacją starej, czy nowej blokady, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli chcemy zaadaptować używkę, to musimy zczytać pin z ory ECU, z którym ta blokada była "sparowana". Jeśli to bosch EDC16, to nie ma problemu. Natomiast w przypadku siemensa ja pinu nie wydłubię. Kolejno musimy wydobyć pin z naszego ECU i znowu tylko jeśli to jest EDC16. Posiadając oba piny, to już nie ma problemu. Przy nowej blokadzie potrzebujemy tylko "nasz" pin. W moim przypadku mam passata 2009r. już na EDC17, więc na pin nie mam szans.

Podjąłem również próby przelutowania procka i tej drugiej kostki z mojej padłej blokady do używki, ale dalej jest problem. Prawdopodobnie mam padnięty właśnie procesor.

Czy ktoś z forum pracuje nad tematem?

Edytowane przez marcin_7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin_7 napisał:
Natomiast w przypadku siemensa ja pinu nie wydłubię.

Ja wydłubię:D

marcin_7 napisał:
W moim przypadku mam passata 2009r. już na EDC17, więc na pin nie mam szans.

Nie zapominajmy o liczniku :)

Zawsze wymniniam na nowy rygiel z gwarancją, jeżeli na drugi dzień klient dzwoni że nie może odpalić auta, wkładam drugi moduł komfortu i auta śmiga jak nowe.

Nie piszmy tu głupot że nie da rady dokodować nowego modułu czy też blokady. Wszystko się da, a jak się nie da to potrzeba czasu i się da:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wymianie komfortu z 3c0959433K na 3c0959433AQ wydłubana kośc pamieci zgrana pamięć i wgrana do nowego nic nie daje jedynie że mam kopie komfortu

 

następny komfort do zabiegu juz kupiony 3AA959799A zobaczymny co to da z uwagi na to że są dwa modele o tym samym oznaczenu jedynie rózną się 2 tuners i 4 tuners a nie chce zmieniać sterowników zamków. w 2006 występują tylko 4 tuners i dla tego też kukiłem ten komfort

 

zdam relacje z przeszczepu

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Piszesz, że przeprogramowanie pamięci w następnym komforcie (wsadem z pierwszego) nic nie daje, tylko kopię masz. Sprecyzuj: na ori komforcie pali, a na kopii już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następny komfort do zabiegu juz kupiony 3AA959799A zobaczymny co to da z uwagi na to że są dwa modele o tym samym oznaczenu jedynie rózną się 2 tuners i 4 tuners a nie chce zmieniać sterowników zamków. w 2006 występują tylko 4 tuners i dla tego też kukiłem ten komfort

 

zdam relacje z przeszczepu

Pisałeś, że po wymianie na ten komfort jest problem z kluczykami, rozwiązałeś już ten problem? Z tego co wiem do kessy są inne kluczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romeo9999 zapewne ma problem z immo w kluczach , a nie z powodu tego że klucze są bez kessy . Założe się że na zegarach pali się "immobilazer defekt"

Podobne jaja się dzieją jak się podepnie gatewaya z b7 7n0907530 aj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki sam będzie problem po wymianie na komfort z kessy z b6 czyli z numerem 3c0959799?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności