Skocz do zawartości
turbojajko

Szum z drzwi, uszczelki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Tytul dziwny oczywiscie dotyczacy uszczelek .

Otoz mni nic nie przecieka, nawet po wyjezdzie z myjni. Moj problem polega na tym ,ze w prawych drzwiach tylnych ,bardziej niz w innych slysze szum powietrza. Generalnie jakby uszczelka nie dochodzila. Obejrzalem drzwi dokladnie i nie mam pojecia jak zlokalizowac, i najlepiej prostu usunac te niedogodnosc. SZum daje sie we znaki, szczegolnie jak sie jedzie pow 100km\h

Prosze o jakies pomysly . Znajomy podpowiedzial mi aby delikatnie pobrudzic uszczelki kreda , powietrze wywieje krede i bedzie wiadomo gdzie przepuszcza , ale u mnie to nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj może zaklejać szczelinę drzwi-nadwozie od zewnątrz taśmą samoprzylepną taką jak do malowania <żeby łatwo odchodziła i nie zostawiała kleju na lakierze>. Po kilku podejściach może uda się znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , to tez pomysl . Ale co dalej , nowa uszczelka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turbojajko mam dokładnie ten sam problem... też myślę o zaklejeniu taśmą i sprawdzeniu gdzie wiucha. U mnie to brzmi tak, jakby szyba była lekko niedomknięta, chociaż z zewnątrz wszystko wygląda dobrze :/ Jak zlokalizujesz problem to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

No wlasnie jest tak jak piszesz tak jakby szyba byla niedomknieta. U Ciebie tez sa to prawe tylne drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też prawe tylne. Jak będzie lepsza pogoda to najpierw okleję ramę szyby i zobaczę czy gdzieś tam nie ma "przejścia"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, równiez w prawych tylnych drzwiach, uszczelka zewnętrzna nie przylega do nadwozia (w miejscu jak u góry "drzwi zakręcają" ), u kolegi w innym Pasku jest podobnie. Obydwa rocznik 2006 Sedan, bez "dzwonów". Nie przekłada się to na razie na szumy słyszalne wewnątrz. Coś robot w fabryce ma problemy z ta stroną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... no to mozna ten temat dolozyc do tematu " b6 to kicha" .

Dzis na myjni dokladnie oblalem te drzwi , i "przeciek " jest tam gdzie u Ciebie i twojego kolegi - Stefan.

Potem pojechalem do dilera spytac o to. Koles powiedzial mi ,ze ten typ tak ma , jak wyjdzie jakas akcja serwisowa to napewno do mnie zadzwonia. Poki co mozna to zrobic przez wymiane uszczelki , ale to z zasadzie nie powinno nic zmienic.

Taki feler ... to auto przez takie niedociagniecia coraz bardziej przypomina mi Poloneza ,ktorego kiedys mial ojciec - zawsze jakies jaja byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kombi też tylne prawe drzwi szumią ;) ale już się przyzwyczaiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w kombi też tylne prawe drzwi szumią ale już się przyzwyczaiłem...

hmmm ... ciekawe rozwiazanie problemu ;).

Wczoraj zakleilem drzwi tasma i problem znikl, ale przeciez nie mozna jezdzic tak... wstyd. Ma ktos pomysl jak ,,to '' naprosrowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zakleilem drzwi tasma i problem znikl

 

Zakleiłeś całe, czy znalazłeś miejsce przez które wieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakleilem miejsce gdzie wialo, czyli (patrzac od wewnatrz ) lewa i gorna krawedz wokol okna. Okleilem to od zewnatrz;). Teraz jestem pewniem ,ze albo drzwi sa zle sprofilowane , albo kant drzwi nie przylega.

wydaje mi sie ,ze w drugim przypadku blacharz nie powiniem miec problemow z ustawienim drzwi , ale moge sie mylic .

Moze ,ktos podskoczy do zaprzyjaznionego lakiernika i podpyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja drzwi raczej nic nie da, już próbowałem je bardziej schować i dalej wieje... Chyba trzeba będzie zdemontować ramki okna i dogiąć :/ Ja mam i te drzwi do zrobienia, ale ciężko mi zostawiać auto na parę dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem prawe drzwi z przodu i zrobiłem tak :miedzy uszczelkę drzwi wkleiłem czarna taśme materiałową elektryczną czyli rozszerzyłem uszczelkę i do dzisiaj mam jak w bajce a juz mineło pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności