Skocz do zawartości
przemas32

Zestaw doposazeniowy - swiatla do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jest przekaźnik daytime running lights changeover relay (ma chyba oznaczenie 273)
z tego co pamiętam przekaźnik ma nr 173 ;)

 

W oplu przekaźnik świateł dziennych podłaczony był pod kontrolkę oleju - kiedy silnik nie pracował - światła gasły
też jeździłem kiedyś oplem ;)

 

Najprościej bedzie jak pojadę do ASO i tradycyjnie zaleje pana Jacka zestawem pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodi79 to moze wrzuc pozniej jakas instrukcje jak to podlaczyc, fajnie byloby z jakimis fotkami.

Też podłączam się do prośby Hudzior-a. Powiedz (napisz) gdzie znalazłeś ten przewód od alternatora.

Wg mnie jest to fajny bayer ;-) no i odciąża zdecydowanie xenonki. Mam jeszcze jedno pytanie. Gościu na tej aukcji napisał że: "Istnieje mozliwosc regulacji mocy stopniowo 40%,50%,60%". A ja się pytam jaka jest moc nazwijmy ją "standardowa" dla tego urzadzenia?

Tak czy inaczej układ ten jest tańszy niż 2 żarówki H7 24 V. Więc mój poprzedni pomysł wrzucam do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam przekaźnik ma nr 173

 

A możliwe ;-) Gdzieś mam takowy.

Niestety w moim aucie brak instalacji do podłączenia tego przekaźnika.

Ciekawe na ile oferowany przez ASO zestaw jest PnP.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Panowie czy da się tak zaprogramowac aby paliły się same światła długie tylko, troche słabiej niż normalnie chodzi mi o takie coś jak jest w Audi?

 

możesz jedynie zrobić coś takiego,wstawiając żarówkę 20W taką jak w audi wrzuca się do świateł do jazdy dziennej,ale wtedy musisz mieć bixenon aby zastąpić światła drogowe w które włożysz żarówkę 20W,wtedy można również zaadoptować czujnik zmierzchowy tak jak mają np.audi ,ponieważ jadąc np.w tunelu, światła do jazdy dziennej gasną i włączone zostają mijania

 

Zastanawiam się czy nie można zaadoptować żarówki H7 od samochodów ciężarowych (na instalację 24 V) do długich? Wtedy żarówka świeciła by się słabiej. No i dodatkowo czujnik zmierzchowy, przekaźnik, rzeźbienie z instalacją. Czy to mogłoby zdać egzamin?Oszczędność palników no i bayer jak w Audi ;-)

Wiem przeciwników będzie wielu - bo to lampa nie przystosowana i nie ma homologacji do jazdy dziennej. Ale dyskusja może się rozwinie.

 

Też podłączam się do prośby Hudzior-a. Powiedz (napisz) gdzie znalazłeś ten przewód od alternatora.

Wg mnie jest to fajny bayer ;-) no i odciąża zdecydowanie xenonki. Mam jeszcze jedno pytanie. Gościu na tej aukcji napisał że: "Istnieje mozliwosc regulacji mocy stopniowo 40%,50%,60%". A ja się pytam jaka jest moc nazwijmy ją "standardowa" dla tego urzadzenia?

Tak czy inaczej układ ten jest tańszy niż 2 żarówki H7 24 V. Więc mój poprzedni pomysł wrzucam do kosza.

 

Moi drodzy, to co widzicie w starszych Audi, które jeszcze nie miały świateł dziennych LED to zwykła żarówka 12V 55W (H7), nie jest to żadna 20W lub 24V żarówka. Gdyby taką żarówkę podpiąć do normalnego zasilania spalił by się wam bezpiecznik, nawet gdyby zastosował mocniejsze bezpieczniki, to ta żarówka świeciła by na żółto. W Audi takie światła dzienne są rozwiązane poprzez sterowanie PWM. Polega to na tym, że żarówka zasilania jest 12V ale impulsowo, czyli z pewną częstotliwością na żarówke podawane jest zasilanie 12V. Im wyższa jest ta częstotliwość tym mocniej świeci żarówka, im niższa tym słabiej. Bezwładność włókna wolframowego w żarówce sprawia, że ona nie miga. Gdyby do takiego urządzenia podpiąć diodę zauważylibyśmy, że dioda taka miga. W przypadku żarówki, takie zjawisko nie zachodzi. Dzięki temu możliwe jest świecenie żarówki z mocą np 40%.

 

Można takie rozwiązanie w passacie zainstalować. Potrzebny nam będzie odpowiedni regulator np. TAKI ma 100W, więc podpinając go do jednej żarówki 55W nie powinien się nadmiernie grzać. Sam regulator podpinamy do normalnej instalacji dla świateł dziennych. Regulator wyposażony jest w potencjometr którym możemy zmieniać moc żarówki.

 

Troszkę ingerencji w instalację jest, ale dla chcącego nic trudnego. Ważne, że odpocznie Ksenon/ Bi ksenon.

 

Pamiętać też należy, że taka przeróbka, jest niezgodna z prawem. Na reflektorach w Passacie nie ma oznaczeń homologacyjnych RL.

 

PS: Takie gotowe regulatory, różnią się tylko i wyłącznie tym, że mają obudowę. Zasada działania jest taka sama.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Audi takie światła dzienne są rozwiązane poprzez sterowanie PWM. Polega to na tym, że żarówka zasilania jest 12V ale impulsowo, czyli z pewną częstotliwością na żarówke podawane jest zasilanie 12V. Im wyższa jest ta częstotliwość tym mocniej świeci żarówka, im niższa tym słabiej.

W kwestii formalnej - nie częstotliwość a współczynnik wypełnienia (czyli stosunek długości impulsu do długości cyklu). Częstotliwość to odwrotność długości cyklu, i podejrzewam, że jest stała, a nawet jeśli nie to nie ma ona znaczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestii formalnej - nie częstotliwość a współczynnik wypełnienia (czyli stosunek długości impulsu do długości cyklu). Częstotliwość to odwrotność długości cyklu, i podejrzewam, że jest stała, a nawet jeśli nie to nie ma ona znaczenia.

Pozdrawiam.

Tak masz 100% racji.

Nie jestem elektronikiem, więc wybacz błąd. Ale myślę, że inni zrozumieją o co chodzi.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał Hudzior

Dodi79 to moze wrzuc pozniej jakas instrukcje jak to podlaczyc, fajnie byloby z jakimis fotkami.

 

Też podłączam się do prośby Hudzior-a. Powiedz (napisz) gdzie znalazłeś ten przewód od alternatora.

 

wez sygnał ze skrzynki komputera

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42428

podłącz się kablem pod niebieski przewód w czarnej kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie impulsowe sterowanie (PWM) trzeba zrobić i podłączyć starannie.

Odpowiednie filtrowanie napięć zasilających, filtry (dławiki w.cz.) na wyjściu, ekranowanie.

Inaczej ktoś będzie miał zakłócenia w CB, w radiu albo inne elektroniczne urządzenie przestanie funkcjonować poprawnie od zakłóceń.

Taki prosty moduł z allegro to dość ryzykowne rozwiązanie.

Niemniej może działać jeśli projektant zdaje sobie sprawę co to kompatybilność elektromagnetyczna (EMC).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zestawu 1J0 998 055 A, udałem się w końcu do ASO, zasięgnąłem języka, zajrzałem do pudełka z zestawem, przejrzałem instrukcję montażu. Wniosek jest jeden - niewarto. Żeby to zamontować trzeba wypiąć kilka przewodów z wtyczki włącznika, podpiąć w złączkę tegoż zestawu, a przewody zestawu wpiąć w powstałe wolne miejsca w kostce włącznika. Czyli plug-and-play i to chyba jedyny plus... Całość wykorzystuje pin TFL (choć nie wiem po co) w włączniku, a zarządza tym przekaźnik nr 200 (a nie jak myśleliśmy 173). Efekt tego jest taki, że światła swiecą zawsze, i to nie tylko przednie mijania ale także pozycyjne przód i tył, podświetlenie tablicy i deski rozdzielczej - jednym słowem świeci wszystko i to pełną mocą. Dla mnie bez sensu. Zostaje przy zworce pinów TFL i 56 przy włączniku.

Edytowane przez margmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaje przy zworce pinów TFL i 56 przy włączniku.

I tak ja mam oryginalnie prze VW zrobione w swoim aucie , nie ma żadnego przekaźnika itp.

Wszytko polega na tym ze przy wtyce TFL przy wyłączniku są dołożone dodatkowe kable (mostki do poszczególnych świateł) Ja u siebie założycielem przekaźnik na pinie 56 , żeby nie świeciły mi światła cały czas , tylko po odpaleniu silnika. Jak by mi ktoś dał fote wtyczki TFL w wersji seryjnej to mógłbym Wam rozpisać piny , który za jakie światła odpowiada :)

 

 

Tak to wygląda u mnie ;)

DSC00688.jpg

DSC00689.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione cos takiego, ze jak przekrece kluczyk w stacyjce to mie sie automatycznie wlaczaja tylko swiatla z przodu - mijania, ale nie z taka sama moca jak przy wlaczonych normalnie swiatlach, lekko slabiej. Jesli nie uruchomie silnika i lub nie nacisne pedalu gazu to mi sie swiatla automatycznie zgasza (ciekawe jak to ktos zrobil, sprowadzilem autko z Austrii) mam po prostu jakas kostke podpieta przy przelaczniku swiatel, nie zauwazylem nic wiecej. Nie musze przynajmniej pamietac o wlaczaniu swiatel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś doradzić to jak dla mnie dobrym rozwiązaniem są włączniki mierzące napięcie na pokładzie. Montowałem różne wynalazki i śmiało można powiedzieć, że te sterowane z zacisku alternatora są ok pod warunkiem że dobrze to zaprojektujesz. Chodzi o to, zeby w przypadku zerwania paska czy awarii regulatora nie nastała ciemność... Dlatego też fajne są gotowe zestawy oparte na prostej zasadzie- dioda zenera i tranzystor. Jak alternator podciągnie napięcie na pokładzie to włącznik się zatrzaśnie. Montaż bardzo prosty, w passacie robie to nawet bez demontażu konsoli. Cena 25zł za sztukę ma aledrogo, nie są bezawaryjne bo na jakieś 150 montaży dwa mi padły, ale za tą kasę to sądze dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko polega na tym ze przy wtyce TFL przy wyłączniku są dołożone dodatkowe kable (mostki do poszczególnych świateł) Ja u siebie założycielem przekaźnik na pinie 56 , żeby nie świeciły mi światła cały czas , tylko po odpaleniu silnika. Jak by mi ktoś dał fote wtyczki TFL w wersji seryjnej to mógłbym Wam rozpisać piny , który za jakie światła odpowiada

 

Proszę bardzo, może pomoże:

1f1c7b9b19aeadea.jpg

181c3dfadf8a009f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do zestawu 1J0 998 055 A, udałem się w końcu do ASO, zasięgnąłem języka, zajrzałem do pudełka z zestawem, przejrzałem instrukcję montażu. Wniosek jest jeden - niewarto. Żeby to zamontować trzeba wypiąć kilka przewodów z wtyczki włącznika, podpiąć w złączkę tegoż zestawu, a przewody zestawu wpiąć w powstałe wolne miejsca w kostce włącznika. Czyli plug-and-play i to chyba jedyny plus... Całość wykorzystuje pin TFL (choć nie wiem po co) w włączniku, a zarządza tym przekaźnik nr 200 (a nie jak myśleliśmy 173). Efekt tego jest taki, że światła swiecą zawsze, i to nie tylko przednie mijania ale także pozycyjne przód i tył, podświetlenie tablicy i deski rozdzielczej - jednym słowem świeci wszystko i to pełną mocą. Dla mnie bez sensu. Zostaje przy zworce pinów TFL i 56 przy włączniku.

 

Mam takie pytanie czy po zastosowaniu zestawu 1J0 998 055 A da się się tak zrobić żeby zapalały się tylko światła przednie bez tyłu, rejestracji, podświetlenia kokpitu i zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy po zastosowaniu zestawu 1J0 998 055 A da się się tak zrobić żeby zapalały się tylko światła przednie bez tyłu, rejestracji, podświetlenia kokpitu i zegarów.
poszukaj tematu o "szwedzkich światłach". Wystarczy tylko kabelek pomiędzy TFL i 56. Ja dodałem jeszcze przekaźnik sterowany z alternatora. U mnie świecą tylko przednie mijania (i nic więcej) i dopiero po odpaleniu silnika (zadziałaniu alternatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy po zastosowaniu zestawu 1J0 998 055 A da się się tak zrobić żeby zapalały się tylko światła przednie bez tyłu, rejestracji, podświetlenia kokpitu i zegarów.
Pewnie się da, być może wystarczy nie przepinać wszystkich pinów, a tylko te od świateł przednich. Ale za koszt tego zestawu kupisz diodowe światła dziennie (philips 5 diodowy nieźle pasuje do B5), a nawet bez automatu w zestawie (podłączając czarne bezpośrednio pod masę, a czerwone pod pin TFL w wyłączniku) masz odpowiedni efekt - sam w końcu tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. U siebie mam lampy Soczewka xenon (mijania) + h7 (drogowe). Zakupiłem żarówki diodowe h7 w miejsce zwykłych drogowych. Chcę aby po zapaleniu silnika zapalały mi się włąśnie te drogowe, a w momenicie załaczenia świateł mijania żeby te drogowe gasły. Da się to zrobić mostkiem na kostce czy trzeba użyć jakiegoś automatycznego włącznika świateł z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę aby po zapaleniu silnika zapalały mi się włąśnie te drogowe, a w momenicie załaczenia świateł mijania żeby te drogowe gasły. Da się to zrobić mostkiem na kostce czy trzeba użyć jakiegoś automatycznego włącznika świateł z allegro?
Jeśli ma to funkcjonować,tak jak opisałeś,to jest na to sposób,Potrzebny jest przekaźnik lub dwa,zależy czy chcesz oddzielić stronę lewą od prawej.Służę pomocą.

Pamiętaj jednak,że te żarówki "g" dzadzą(badziew) i że zastosowanie ich, nie jest legalne.

 

Mea culpa..."zagalopowałem się" trochę-rozwiązanie na przekaźniku jest do zrobienia ale na zwykłych lampach,nie xenonach.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się zapytać czy któryś z szanowanych kolegów montował coś takiego u siebie http://allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-fl-b6-3bg-dayline-led-chrom-i1757337403.html

 

Interesuje mnie jak to wygląda już na samochodzie, czy dużo problemów jest z montażem, czy ten pasek diodowy może być wykorzystany jako światła drogowe i ile zabawy i jak dokładnie wygląda sprawa z ustawieniem świateł drogowych które włączają się po uruchomieniu silnika nie ingerując w żaden przełącznik?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności