Skocz do zawartości
przemas32

Zestaw doposazeniowy - swiatla do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakieś pięć lat temu rozwiązanie którym koledzy się tak interesują zostało podane na tacy, wprawdzie na innym forum ale jest gotowe.

 

Co do stosowania zasilania reflektorów opartych o żarówki HALOGENOWE np. H1, H7 przez PWM.

Nie należny zasilać takowych zbyt obniżonym napięciem ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że przestanie zachodzić tzw efekt halogenkowy co w końcu prowadzi do przedwczesnego przepalenia włókna żarnika.

 

Bezpiecznie można obniżyć napięcie zasilania np. o 0,7V wpinając w szereg z żarówką diodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj tematu o "szwedzkich światłach". Wystarczy tylko kabelek pomiędzy TFL i 56. Ja dodałem jeszcze przekaźnik sterowany z alternatora. U mnie świecą tylko przednie mijania (i nic więcej) i dopiero po odpaleniu silnika (zadziałaniu alternatora).

 

Koledzy stosował ktoś jeszcze takie rozwiązanie? Jaki przekaźnik trzeba zakupić i jak to połączyć, żeby światła mijania zapalały się dopiero po uruchomieniu silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie istnieje coś takiego jak przekaźnik włączający światła po wzbudzeniu alternatora, jest to stosunkowo prosty układ elektroniczny gdzie ustawia się próg zadziałania-napięcie musu osiągnąć wartość ok.13,8V. Poszukaj na "Elektrodzie" gdzieś był schemat takiego układu.http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1736885.html tutaj możesz sobie poczytać.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podłączyć sterowanie zwykłego przekaźnika pod wzbudzenie alternatora (u mnie w Passacie niebieski kabel w skrzynce komputera) i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem moduł,włącza mi światła drogowe,świecą na 30% mocy i jestem zadowolony,w golfie mam go juz rok i nigdy nie zawiódł w passacie mam od tygodnia,koszt 50zł i 15 minut roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności