Skocz do zawartości
Gość robin

ile głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robin
:niepewny: mam passka b4 i aktualnie tylko dwa głośniki na podszybiu.przymierzam się do kupna radia.na większości napisane jest 4*45W lub 4*50W.czy mogę więc podłaczyc do takiego radia 6 głośników a nie cztery???jeśli tylko cztery to o jakiej mocy a jeśli 6 to też o jakim powerze... :mur: proszę o fachową poradę bo w tej kwestii jestem zielony... :niepewny: czy duży problem stanowi wywiercenie otworów w drzwiach i w jaki sposób zdjąc te plastkiki??? help me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

po 1 to mimo dumnego napisu 4x45W czy 4x50 W końcówka mocy w radiu generuje ok. 4x17 W (z zewnętrzną przetwornicą napięcia do ok. 4x25 W)

spokojnie pod takie radio podepniesz przedni zestaw odseparowany (wg Twojej terminologii - 4 głośniki)

i zestaw coax z tyłu (2 głosniki)

 

żeby to jako tako zagrało nie kieruj sie moca głosników, tylko ich skutecznością

do zasilania z radia ich skutecznośc nie powinna byc niższa niż 90-91 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robin

wielkie dzieki za odpowiedz.bede szukac głośników 91db. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6
hertz dsk165:)

 

JC, tylko nie tą qpę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szamcio

Ja mam znów inny piomysł na te głosniki.

Miałem tylko w podszybiu, a teraz udało mi sie dorwac oryginalne pierścienie przykręcane pod tapicerka do drzwi i instalację elektryczną. Podłącze to razem, 4 na przód(podszybie i drzwi) oraz 6 na tył (drzwi bass, w klamkach tweetery i na tylnym podszybiu).

Muszę podobierać jeszcze głosniki, odpowiednio to połączyć i odseparować.

Pozdrawiam.

Leszek Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

szamcio, o ile z przodu bedziesz miał dźwięk, to z tyłu szykujesz sobie prawdziwy "kibelek" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacentus25

Nexus... a co jest nie tak w dsk? robin chce podpiąć głośniczki tylko pod radio, bo jakoś nie doczytałem o wzmacniaczu a więc zakładamy że nie dysponuje dużym budżetem, a co lepszego dostanie za te pieniążki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

jacentus25, propozycji jest napewno wiele, a tak na szybko 2 z nich:

1. Signat T3 + L16

2. Rainbow SLX 265

 

tanie i dobre, a DSK i ESK Hertz'a biją "o parę długości" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

Robin, z Twojego postu wnioskuję, że chcesz kupić radio i głośniki, pierwszą kwestią jaką musisz określić to ile kasy możesz wydać na całość, to jest najważniejszy aspekt sprawy. Jeśi chodzi o najlepszą jakość dźwięku to system stereo oferuje takową, a mianowicie przednia scena plus bass. Należy przez to rozumieć, że nie warto wsadzać Bóg wie ile głośników do auta. Dobrym rozwiązaniem jest zestaw odseparowany 165mm z przodu i subwoofer z tyłu w bagażniku. Dlaczego nie należy instalować głośników z tyłu samochodu?-ano dlatego, że opóźnienie fazowe dźwięku może psuć całą scenę audio, ewentualnie można zamontować coś w tylnich drzwiach ale wyciszyć tak, żeby robiły jako tło a nie na równi z przednim zestawem. Subwoofer w bagażniku może być choć jest to tył samochodu-dlaczego?-dlatego, żę subwoofer emituje niskie częstotliwości pasma dźwiękowego(basy), a ludzkie ucho nie jest w stanie zlokalizować źródła dźwięku basowego toteż scena audio nie jest zakłócana. Taka instalacja to kwota rzędu 1500zł i nie mówię tu o sprzęcie HiEndowym :P Więc na początek dobrym rozwiązaniem jest dobry zestaw odseparowany w przednie drzwi+wygłuszenie drzwi a w późniejszym czasie zakup wzmacniacza i subwoofera, ewentualnie możesz zakupić dobry zestaw na przód o większej mocy rzędu70-100W RMS i zasilić go wzmacniaczem dwukanałowym np. Carpower (219zł allegro), a z zestawów na przód to polecam PowerBass CK6, BK6 ze starej serii a z nowej L6C, ewentualnie dobrym dźwiękiem charakteryzuje się zestaw SinusLive SL 160 albo propozycja nexusa. Co do radia to wybrałbym Kenwood W4034 za ok 350zł na allegro lub JVC KDG 322, no ale określ swój pułap cenowy to coś się wymyśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu więc podepnę się do tego. Mam pytanie ile jest głośników w B7 z oryginalnym systemem vw sound system ze wzmacniaczem pod siedzeniem kierowcy. Czy jest sabwoofer i gdzie umieszczony. Nie jestem pewny ale chyba z przodu pod deską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności