Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego makeć. Sprawdziłem i pisze NAW HW 1002 a na bocznej częsci na koncu tego ciągu cyfr i liter jest D to znaczy chyba ze to wersja D

 

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

 

Dzięki kolego makeć. Sprawdziłem i pisze NAW HW 1002 a na bocznej częsci na koncu tego ciągu cyfr i liter jest D to znaczy chyba ze to wersja D Na różnych forach piszą jeszcze o jakimś TMC lub DPS nie wiem co to wogole znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na różnych forach piszą jeszcze o jakimś TMC lub DPS nie wiem co to wogole znaczy.
w sumie wszystko masz wyjaśnione w 1 poście tego tematu a co do wersji navi to Teoretycznie D a jaki jest wgrany soft do niej to już inna sprawa bo może być z G ale to już masz dobrze opisane w dziale Nawigacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisze NAW HW 1002 a na bocznej częsci na koncu tego ciągu cyfr i liter jest D to znaczy chyba ze to wersja D
wcale nie koniecznie, pisałem o tym:
jeśli będzie 1002, to może być wersja D lub G, żeby być całkowicie pewny, to musisz spojrzeć na datę softu, wersja D będzie z 2002 roku, a wersja G z 2003 roku.

Data softu jest na tej samej stronie, co NAW HW.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki. Przebrnąłem już przez ten etap soft jest z 2002 roku czyli D. Jednak teraz po wypaleniu już wielu płyt na ktore nagrywalem spolszczenie z chomikuj: Volkswagen MFD CD DX wersja D - język polski, nawigacja ich nie czyta, w lewym gornym rogu wyskakuje komunikat cd defekt, tylko po włożeniu jednej z plyt pokazuje se komunikat: navigation wird aktiwiert, plyta wysuwa sie wkładam ją z powrotem i nic. Nie wiem jak dobrze wypalić tą plyte dodam ze robie to rogramem clonecd nie wiem jaki ma być wybrany obraz: .img czy ccd? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko po włożeniu jednej z plyt pokazuje se komunikat: navigation wird aktiwiert, plyta wysuwa sie wkładam ją z powrotem i nic.
zerknij tutaj:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/57336-Spolszczenie-MFD

od Kroku 6 , płytkę wypalasz tym samym profilem co mapy (data CD max x4), więcej masz tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/15900-Jak-i-jaka-plyte-skutecznie-wypalic-dla-MCD-MFD

mapy wypalałeś ? działają ? może tak być, że nagrywarka sobie nie radzi.

Płytki kup najtańsze na świecie, najlepiej białe od strony nagrywania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc wszystko działa! Zainstalowalem na plytach za 80gr. Mapa taż dziala tylko mówi po niemiecku mimo że na paczce z mapą pisze polski lektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paczce z mapą pisze polski lektor.
wejdź w opcje > ustawienie języka ("szprechen" :P ) i ustaw angielski metryczny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Makeć jak rowniez innych użytkowników. Wgralem tego calego softa z pl menu i mapy teleatlas 2010/2011, zostawilem to z uwagi na brak wolnego czasu i w końcu wczoraj zabrałem się za ten uparty mfd,ale mam problem. Otóz podczas podawania celu lektor mówi: "obliczanie drogi","droga zostala obliczona" a potem nic... Nie mówi np. "skręć w lewo/prawo", cholernie wolno odświeża pozycje. Miałem wcześniej gammeV z fabrycznym cd playerem, totez kostki jak równiez ramka w desce rozdzielczej pasowały jak ulał, wiec myslałem że wszystko będzie dzialało jak należy. Kupiłem antene z allegro i bez problemu lapie 8 satelit. Obwod koła mam na 1935 dla 195/65/R15, pulsy na obrót 8, gala ustawiona na max(ładnie podgłasza podczas przyspieszania) a mimo to nic nie pomaga. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolego Makeć jak rowniez innych użytkowników. Wgralem tego calego softa z pl menu i mapy teleatlas 2010/2011, zostawilem to z uwagi na brak wolnego czasu i w końcu wczoraj zabrałem się za ten uparty mfd,ale mam problem. Otóz podczas podawania celu lektor mówi: "obliczanie drogi","droga zostala obliczona" a potem nic... Nie mówi np. "skręć w lewo/prawo", cholernie wolno odświeża pozycje. Miałem wcześniej gammeV z fabrycznym cd playerem, totez kostki jak równiez ramka w desce rozdzielczej pasowały jak ulał, wiec myslałem że wszystko będzie dzialało jak należy. Kupiłem antene z allegro i bez problemu lapie 8 satelit. Obwod koła mam na 1935 dla 195/65/R15, pulsy na obrót 8, gala ustawiona na max(ładnie podgłasza podczas przyspieszania) a mimo to nic nie pomaga. Co to może być?

Jeśli nie masz kolego podłączonej kostki 26 pin to musisz to zrobić, bo to są objawy jej braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, ale nie wiem która to kostka czy to jakas dodatkowa oprócz tych dwóch czarnej i brazowej od nagłośnienia?(jestem zielony jeśli chodzi o elektryke). Jeśli tak to czy wogóle takową posiadam jeśli wcześniej siedziała gamma 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jakas dodatkowa oprócz tych dwóch czarnej i brazowej od nagłośnienia?(jestem zielony jeśli chodzi o elektryke). Jeśli tak to czy wogóle takową posiadam jeśli wcześniej siedziała gamma 5?
przejrzyj pierwszy post tego tematu, chodzi o tę kostkę :

72885287.jpg

 

możesz podłączyć jak w pierwszym poście, a możesz dokupić adapter plug & play np: z aledrogo.

przykład:

http://allegro.pl/adapter-montazowy-vw-mfd-audi-navigation-plus-i1875467104.html

Poprawne podłączenie to podstawa ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.koledzy skad wziac plytke do nawigacji z lektorem po polsko do MCD BLAUPUNKTA.passat 2003 r.czyli to nawigacja nie kolorowa mala.prosze o jakis suugestie.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z google.pl

wystarczy wpisać i wyskakuje milion linków

np. na chomiku są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda , że jak sie posiada nawigacje G i passata 2002 rok wystarczy dokupić jakis urządzenie za 50zł i normalnie wyświetla na licznikach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko - a co jesli nie mam oryginalnie navi ale mam duzego fis'a i chcialbym sobie sprawic mcd? czy jest z tym jakis problem poza koniecznoscia montazu anteny? wiem juz czytajac ten post ze potrzebuje wersje d. pytanie czy nie bedzie problemu z konfiguracja i wyswietlaniem danych z.radia na fis itp. nie moge znalezc innego posta wiec pytam tutaj. z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam tunera TMC do VW o numerze 3B0 919 894A, czy orientuje się ktoś czy podejdzie tuner z audi o numerze 4B1 919 894A ?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i nie wiem juz sam jaka navi wybrac D czy G mam paska z 2003 i po wypowiedziach niektórych pojdzie i ta i ta i na fisie bedzie i tak dobrze i z drugą tak samo i juz nie wiem w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i nie wiem juz sam jaka navi wybrac D czy G mam paska z 2003 i po wypowiedziach niektórych pojdzie i ta i ta i na fisie bedzie i tak dobrze i z drugą tak samo i juz nie wiem w końcu

Wszystko w zależności od tego jaki masz licznik.

Jak 847 to navi D a jak 849 to navi G + tuner

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mogę to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności