Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem dziś zmienić kodowanie NAVI za pomocą VCDS lite oraz vag 311.2 bez powodzenia. Obojętnie co bym nie wpisał po restarcie urządzenia pokazuje kodowanie 00000. Może ktos ma jakies propozycje?? Może do kodowania wersji G potrzebny jest kabelek hex-can-usb (aktualnie w budowie) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Kupiłem MFD ver. G oraz tuner TMC. Obecnie mam zegary 1/2FIS, ale szukam full - czy G+TMC wyświetli się TYLKO i wyłącznie na zegarach 849? Czy na 847 też pójdzie?

 

W dodatku tuner TMC, który mam nie ma A na końcu numeru i nie jest na wtyczki takie jak od anteny radiowej, tylko na te małe od GPS - wtyczka 12pin jest taka sama i oferowany przez Naviservice kabel ma te małe wtyczki antenowe, więc z podłączeniem nie będzie problemu, ale czy to zadziała?

 

Próbował ktoś takiech kombinacji?

Edytowane przez randall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie konfiguracje które wymieniłem w pierwszym poście tylko wchodzą w grę.

Tuner bez A nie pośredniczy w komunikacji MFD-FIS, ponieważ nie posiada magistrali BOSCH-CAN. Wszystkie tuner mają takie same złącza, jak od GPS (SMB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji na temat podłączenia TMC do MFD. Mam Passka z 2004 r. mam licznik 1/2 FIS, bez żadnej fabrycznie zamontowanej nawigacji, zwykłe radio na kasety. Czyli według opisu potrzebuje: MFD wersja G, Tuner TMC 3B0 919 894 A, Licznik Full Fis o numerze 3B0 920 849 A.

 

Tylko teraz pytanie, gdzie mam znaleźć te kabelki z pomarańczowej kostki?

 

3- CAN-L - ????

5- CAN-H - ????

 

 

 

fot3z.jpg

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kostce są przewody CAN. Skoro u Ciebie jej nie ma (bo nie może być) to będziesz musiał pociągnąć przewody od TMC do licznika. W moim przypadku w tej kostce są już wyprowadzone te przewody magistrali od licznika, więc nie musiałem tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem o co chodzi. Dzięki za pomoc :respect Znalazłem na forum taki schemat:

 

http://img374.imageshack.us/i/anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg/

 

Jest tu wszystko opisane co gdzie powinno być podłączone. Możesz mi tylko jeszcze powiedzieć gdzie udało Ci się dorwać moduł TMC o takim numerze? Przeszukałem całe allegro, ebay.de i nic :dupablada

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem kiedyś na ebay.de. Trzeba być cierpliwym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał :) w ASO koszt TMC jedyne 2,000 zł :zeco Trzeba będzie czekać na używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też poluję na TMC, kupiłem jeden ale nie wyświetlił info na FIS tylko na navi TMC działało, jak by co to mogę się wymienić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy na forum i nie mam możliwości zakładania nowego tematu, mam problem z nawigacją MCD... otóż prawie cały czas sie sama wyłacza i włacza jak np. słuchamy radia czy CD... mam już tego dośyć.... dziś wyjąłem navi dla ciekawości odłaczyłem tylko antene radia i odziwo nie wyłaczała się.... słuchałem sobie muzyki z

płyt CD i wszystko było git, a gdy podłączyłem antenę i włączyłem np. eskę to radio znowu dostało downa i cały czas się wyłączało i włączało.... pomóżcie bo już nie mam siły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam dość poważny problem i jakby ktoś byłby mi wstanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Kupiłem Passata z 2003r i nie bylo w nim radia, ktoś przed sprzedażą go wyciągnał (była to nawigacja). Problem polega na tym, że ktoś zrobił to bardzo bezmyślnie zamiast wyciągnąć wtyczki to część z nich poprostu obciął. Kupiłem sobie nową navi MCD taka jak była wcześniej. I tu pojawia się problem, część wtyczek które zostały to do głośników i zasilania i to wszystko działa ale pozostało mi 6 kabli które nie mam pojęcia gdzie mam podłączyć. W samochodzie jest cała oryginalna instalacja do nawigacji i telefonu bez zmieniarki CD i wzmacniacza. Radio i navi normalnie działa ale z tego co wiem to te kabl co pozostały to kable do tel i do przekazywania informacji z radia na FIS. Kable które mi pozostały są w dwóch oddzielnych wiązkach: dwa kable czerwono-żółty i brązowo-żółty są razem i podejrzewam, że są one od tel (prawdopodobnie zielona wtyczka) i pozostałe cztery (prawdopodopnie do czerwonej wtyczki):czarny, niebiseski, pomarańczowy z fioletowym paskiem i pomarańczowy z brązowy paskiem. Prosiłbym bardzo o podpowiedź gdzie konkretnie powinienem podpiąć te kable tzn np ten kolor to CAN L a ten kolor CAN H itp. Prosiłbym bardzo o pomoc bo nie mam bladego pojęcia gdzie ja podpiąć a chciałbym podpiąć je prawidłowo. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po prześledzeniu instalacji od navi w moim passacie doszedłem do wniosku że oryginalnie była zamontowana w nim navi MCD, obecnie jest MFD ale nie czyta mi polskiej mapy i wyświetla kod 102 czyli wersja A lub B.

151b17867c3f9eedm.jpg

Mam też procesor DSP Nokia z którym jest problem, opisałem go tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1247585&postcount=58

Ale sądze że ten problem wynika z tego że navi jest zmieniona, a ta wtyczka jest nigdzie nie podłączona.

55e3b6901b7d9299m.jpg

Mam racje? Podpowiedzcie coś bo chce dojść z tym do ładu i składu żeby wszystko działało jak powinno.Navi prawdopodobnie zamienie na wersję D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kable które mi pozostały są w dwóch oddzielnych wiązkach: dwa kable czerwono-żółty i brązowo-żółty są razem i podejrzewam, że są one od tel (prawdopodobnie zielona wtyczka) i pozostałe cztery (prawdopodopnie do czerwonej wtyczki):czarny, niebiseski, pomarańczowy z fioletowym paskiem i pomarańczowy z brązowy paskiem. Prosiłbym bardzo o podpowiedź gdzie konkretnie powinienem podpiąć te kable tzn np ten kolor to CAN L a ten kolor CAN H itp. Prosiłbym bardzo o pomoc bo nie mam bladego pojęcia gdzie ja podpiąć a chciałbym podpiąć je prawidłowo. Z góry dziękuje za pomoc.

Kolego po tym opisie wnioskuję, że masz auto z roku modelowego 2004, natomiast nawigację zakupiłeś z modelu 2001-2003 (1J0035191A) i prawdopodobnie nie będziesz miał wyświetlanych informacji na FIS.

Aby wszystko podłączyć jak było na początku to potrzebujesz 10-pinową pomarańczową kostkę do nawigacji. W niej umieszczasz przewody:

pomarańczowo-fioletowy (CAN-H) - pin nr 5

pomarańczowo-brązowy (CAN-L) - pin nr 3

czarny (12V po zapłonie) - pin nr 8

niebiesko-czerwony (12V przy wstecznym biegu) - pin nr 10

 

Teraz zielona mini-iso:

Czerwono-żółty (Telefon +) - pin nr 7

Brązowo-żółty (Telefon -) - pin nr 12

 

I to wszystko, z tym że o ile się nie mylę, to navi prawdopodobnie nie dogada się z licznikiem, bo nie komunikuje się po CAN, a właśnie u Ciebie te przewody CAN występują.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałeś, tak właśnie jest. Informację nie są przekazywane na FIS, czyli to oznacza że kupiłem za stare radio? Czy jest jakaś mozliwość by uruchomić tą funkcję przekazywania info, jakieś urządzonko lub coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, radio jest za stare. Niestety nie ma możliwości uruchomienia komunikacji z FIS w tym przypadku. Musiałbyś albo zmienić licznik na starszy typ, albo nawigację na nowszą, z oznaczeniem 1J0035191C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuuje kupic tuner TMC 3b0 919 894A do navi mfd wer G .Jestem nowy na forum prosze o wyrozumialosc jesli mozna napiszcie w odp czy moze ktos mi pomoc =)) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow. Wczoraj zkupilem mfd 3B0 035 191 D do mojego passata. Nie bede ukrywal ze jestem calkowicie zielony jesli chodzi o elektronike totez chcialbym uzyskac troche wachowych porad. Otoz chcialbym was zapytac jak podlaczyc mfd na miejsce gammy V czy te kostki pasuja czy trzeba cos przerabiac? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej24499poczytaj uważnie cały temat to dowiesz się wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już podłaczyłem i wszystko jest ok. Chcialbym jednak wgrać polski jezyk i nie wiem jaka to wersja. Na bocznej nalepce pisze 3B0 035 191 D

natomiast po wciśnięciu 3 i 6 pokazuje sie taki komunikat MCM SW: 2322R/ 9128C ,SH SW : 0B16/ 0102, Na gorze pisze: radio navigation system MFD a podswietlanie jest czerwone. Może ktos z was umie to rozszyfrować? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wciśnięciu 3 i 6 pokazuje sie taki komunikat MCM SW: 2322R/ 9128C ,SH SW : 0B16/ 0102

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/56225-Zamiana-nawigacji-MCD-na-MFD-podłączenie-MFD/page3

interesuje Cię NAW HW, a nie SH SW.

jeśli będzie 1001, to będzie wersja C, jednak jeśli będzie 1002, to może być wersja D lub G, żeby być całkowicie pewny, to musisz spojrzeć na datę softu, wersja D będzie z 2002 r, a wersja G z 2003 roku.

Zobacz tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/57336-Spolszczenie-MFD/page8?p=1481897&viewfull=1#post1481897

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/55694-Polskie-menu-do-MFD/page2?p=1481855&viewfull=1#post1481855

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności