Skocz do zawartości
kendzior2k

PISKI z klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

hej ludziska, od pewnego czasu wydobywa się z mojego klimatronica (passat kombi B5 3bg 2004) jakiś pisk. Nie mówię tu o sprężarce która również świszczy ale to z zewnątrz słychać. Pisk słychać niemiłosiernie w środku auta i wydobywa się z wylotów klimy- wyłącze ją i pisk ustaje.

Czy ktoś ma coś podobnego? czy może to właśnie ze sprężarki coś się przedostaje do środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to wentylatorek w panelu climatronica tak świszczy... dmuchnij tam sprężonym powietrzem... Może też trzeba by przeczyścić i nasmarować dmuchawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek klinowy wymień u mnie to pomogło a miałem takie objawy jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, bo mam podobny problem. U mnie po włączeniu klimy słychać popiskiwanie gdzieś z przodu silnika najprawdopodbniej z kompresora, ale sam nie wiem cieżko to jednoznacznie okreslic czy kompresor czy moze alternator. Klima byla nabijana w zeszlym roku i gosciu mi powiedzial ze moja sprezarka jest sprawna 7/10 nie wiem o co chodzilo, ale czy mam sie rozgladac za nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak piszczy z kompresora to mozliwe że tylko sprzęgiełko sie zacina... nie pamiętam ile kosztuje nowe ale chyba coś koło 250 - 300 pln. a jak długo jeździleś na takiej piszczącej klimie to moze byc nawet po kompresorze plus do tego czyszczenie układu a to juz sie robi kolo 1200 pln. jedz do jakiegos majstra niech sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie same objawy, szczególnie w dni gdzie było strasznie gorąco. niemiłosierny pisk wydobywał się z przodu silnika - wystarczyło naciągnąć pasek ;) gdy się zagrzał, rozciągnął się i ślizgał się na kole od silnika klimatyzacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem to samo nacągnołem pasek od klimy i pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie jest raczej popiskiwanie od paska cos mi sie wydaje ze sprezarka zimy nie przetrwala:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem aktualnie na etapie wymiany kompresora klimatyzacji gdyż mój właśnie popiskiwał po uruchomieniu i dość znacznie obciążał silnik. Jeśli po uruchomieniu klimatyzacji coś chrobocze - nie przeraźliwie piszczy najprawdopodobniej masz do wymiany kompresor... A gdy zaraz po uruchomieniu silnika słychać dziwne dźwięki z kompresora wcale nie powiedziane że musi być uruchomiony to oznacza to że uszkodzone jest łożysko sprzęgła kompresora... Wiem z autopsji gdyż kupiłem łożysko a okazało się ze w sprzęgle było dobre :/ Mam takie łożysko na sprzedanie, oryginalne japońskie NSK a nie jakąś kichę chińską za polowe ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze się do tematu, bo mam podobny problem. U mnie po włączeniu klimy słychać popiskiwanie gdzieś z przodu silnika najprawdopodbniej z kompresora, ale sam nie wiem cieżko to jednoznacznie okreslic czy kompresor czy moze alternator. Klima byla nabijana w zeszlym roku i gosciu mi powiedzial ze moja sprezarka jest sprawna 7/10 nie wiem o co chodzilo, ale czy mam sie rozgladac za nowa?

 

Sprawdz w jakim stanie jest napinacz paska klamatyzacji, mozliwe ze juz ma luzy, jakies 120-140zl kosztuje. U mnie to bylo to. No i sprawdz jak wyglada sam pasek, czy nie ma pekniec ani nie jest postrzepiony, bo moze tez juz byc do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpow.

 

W ten weekend zabieram się do szukania sprawcy. Tylko wydaje mi się że będzie problem bo pasek ze sprzęgłem sprężarki świszczą swoją drogą ale ten pisk z wnętrza to coś całkiem innego. zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospassatos

Witam.

Ja mam podobne problemy.Klima nie była nabijana i odgrzybiana 2 lata. W przyszłym tygodniu miałem jechać ją nabić. Ostatnio przy włączeniu zaczeło straszni piszczeć i zgrzytać z przodu silnika. Zaciekawiło mnie to że po przejechaniu większej ilości kilometrów i zagrzaniu zgrzyty ustepują. I idzie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos powiedziec,

- czy duzo jest roboty z wymiana tego paska od klimatyzacji?

- jaki koszt paska?

- cz ytrzeba rozkrecac cały przod (jak przy rozrzadzie) zeby go wymienic?

 

jak kupilem passka to klima slabo chlodzila (malo czynnika), wczorja nabilem no i klima chlodzi jak powinna ale za to zaczal piszczec pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze ktos powiedziec,

- czy duzo jest roboty z wymiana tego paska od klimatyzacji?

- jaki koszt paska?

- cz ytrzeba rozkrecac cały przod (jak przy rozrzadzie) zeby go wymienic?

 

jak kupilem passka to klima slabo chlodzila (malo czynnika), wczorja nabilem no i klima chlodzi jak powinna ale za to zaczal piszczec pasek

 

Pasek zaczął piszczeć,bo sprężarka stawia teraz większy opór po nabiciu układu klimy, a może pasek już był "wczorajszy".Miejsca jest tam niewiele,lecz bez ściągania przodu dasz radę wymienić pasek. Napinacz z rolką jest mocowany za pomocą dwóch śrub imbusowych M8x28 (nr ref. N 044 704 1 - cena w ASO ok. 7,50zł); jedna z nich służy do regulacji naciągu paska. Pasek napędu sprężarki ma wymiary 14,12x855mm (nr ref. 06B 260849A - cena w ASO ok. 73zł).Powodzenia.:)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal serdecznie

niesty u mnie w miescie nie ma ASO musze zajsc do zaprzyjaznionego sklepu, jakiej firmy wybrac pasek?

mozesz cos polecic?

Edytowane przez niuteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Conti u siebie i jest ok... Choć pisali ze piszczą... Jednak najważniejsze jest aby go naciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta. Klimatyzcję mam ustawioną na tryb automatyczny, przeważnie 22-23 stopnie. Dzisiaj podkręciłem temperaturę do 27 stopni (na zewnątrz było 10) i od czasu do czasu słyszę popiskiwanie. Ponowanie ustawiłem 22 i problem zniknął, znaczy jest cicho.

Czy wymiana paska od klimy pomoże? I dlaczego dzieje się tak tylko (póki co) przy próbach podkręcenia temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj podkręciłem temperaturę do 27 stopni (na zewnątrz było 10) i od czasu do czasu słyszę popiskiwanie. Ponowanie ustawiłem 22 i problem zniknął, znaczy jest cicho.

Czy wymiana paska od klimy pomoże? I dlaczego dzieje się tak tylko (póki co) przy próbach podkręcenia temperatury?

a wykluczył kolega nawiew w środku, bo zapewne popiskuje wiatrak w środku... przy zwiększaniu temperatury rośnie szybkość obrotowa wiatraka nawiewu i zapewne stąd piski tzn. łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak posty powyżej wymieniona została rolka i pasek koszt 140 zł za dużo jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie naciaga pasek od klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności