Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowujac > majac taki kabelek http://allegro.pl/emulator-zmieniarki-vw-rcd200-rcd300-rcd500-12pin-i3627021796.html nie strace wiele na jakosci muzyki ? Pytam ostatecznie dlatego iz wczesniej " tomascor " napisal ze z takim kabelkiem bede mial straty jakosci i poradzil abym kupil sobie emulator zmieniarki.

 

Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim kabelkiem nic nie tracisz. Sam sygnał audio przechodzi przez niego bez ingerencji i wchodzi bezpośrednio na styki 18,19,20 kostki ISO, a reszta elektroniki w kabelku udaje zmieniarkę, po to abyś klawiszem zmieniarki mógł wybrać ten właśnie tor audio.

 

EDIT

 

Inną kwestią jest montaż całej zmieniarki mp3, która daje możliwość chociażby sterowania nią z oryginalnej kierownicy, a i posiada oprócz takiego samego gniazda typu "jack" co kabelek dodatkowo USB i czytnika kart SD (co poniektóre - jak moja - w opcji mają BT i możliwość parowania z telefonem, ale osobiście nie korzystam)

Edytowane przez Pampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli posiadam zmieniarkę na 6 CD podłączoną do radia Gamma to mogę jeszcze zainstalować taki adapter? Żebym mógł podłączyć telefon czy coś tam innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli posiadam zmieniarkę na 6 CD podłączoną do radia Gamma to mogę jeszcze zainstalować taki adapter? Żebym mógł podłączyć telefon czy coś tam innego?

niet niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutek2000

Jakie radia były montowane w b3 w 1989 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bercik112255

Witam! Potrzebuje rady do radia beta V philipsa. zamontowałem transmiter, zwarłem odpowiednie styki kasety zeby ją widział. Teraz moje pytanie brzmi, na wyjściu mini jack jak sa kanały i jak je podlutowac do tea0676t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z nastepujacym problemem.

Chcialem rowniez wyprowadzicy wejscie aux z toru kasety, ale niestety jest szum na ustawieniu "TAPE" w radiu (nawet gdy nie podlacze jakichkolwiek kabelkow).

 

Ponizej zamieszczam zdjecia radia (Clarion 428TA - montowany w hondach)

 

Wiec tak, kabelki zwarlem tak by po wlaczeniu na "TAPE" znajdywalo kasete i byla ona w pozycji "PLAY".

 

Zdjecia

:

Pierwsze oraz drugie zdjecie jest od góry radia, zdjecia od trzeciego do piatego sa od dolu plytki.

Sa tam opisane piny w ktore sie wszczepilem. Na czarno oznaczylem na KAZDYM zdjeciu piny ktore wyprowadzilem na AUX, na ciemnoczerwono oznaczone sa piny od kaseciaka...

 

7zqf.jpg rojz.jpg wvby.jpg srum.jpg l5ir.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja z nastepujacym problemem.

Chcialem rowniez wyprowadzicy wejscie aux z toru kasety, ale niestety jest szum na ustawieniu "TAPE" w radiu (nawet gdy nie podlacze jakichkolwiek kabelkow).

 

Ponizej zamieszczam zdjecia radia (Clarion 428TA - montowany w hondach)

 

Wiec tak, kabelki zwarlem tak by po wlaczeniu na "TAPE" znajdywalo kasete i byla ona w pozycji "PLAY".

 

Zdjecia

:

Pierwsze oraz drugie zdjecie jest od góry radia, zdjecia od trzeciego do piatego sa od dolu plytki.

Sa tam opisane piny w ktore sie wszczepilem. Na czarno oznaczylem na KAZDYM zdjeciu piny ktore wyprowadzilem na AUX, na ciemnoczerwono oznaczone sa piny od kaseciaka...

 

7zqf.jpg rojz.jpg wvby.jpg srum.jpg l5ir.jpg

 

Według mnie powinieneś zrobić tak:

Pod numerkiem 1 powinien być kondensator, Jeśli tak to wylutuj go całkowicie. Pod numerkiem 2 powinna być jego druga nóżka ( nie jestem w 100% pewien - tak mi wychodzi ze zdjęć), jeśli tak to tam zamiast niej przylutuj się z kablem sygnałowym [kanał L]. Jeżeli wszystko się zgadza, to zrób analogicznie w punkcie 3 [kanał P]

 

[ATTACH=CONFIG]111050[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy komuś z Was udało się odblokować te radia na stałe (np. nie wiem coś ze sobą zlutować). Bo mam taki, wyjąłem akumulator z auta (jak to zima i słaba bateria) i nie chce przyjmować kodu (gdzie wcześniej było ok) po godzinie save2 znika ale dalej to samo.. SAVE wpisuje kod potwierdzam strzałką w prawo wyskakuje SAVE2 .... pomocy....

Edytowane przez muerte1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, probuję zrobić AUX do BETA 5 Grundig.

 

PodlutowaŁem się do 35 (TB-R), 36 (TB-L) TDA7340G przez te kondensatory 2,2 mF (dziwno, datashit pisze mają być 1 mF).

Odciałem 1 (TB-R) и 16(TB-L) od TEA0676T.

[ATTACH=CONFIG]105626[/ATTACH]

 

Nie ma dzięku bez błoku kasety. A konkretnie:

 

Na ST1Y połonczyłem 4-6 i 3-5-7.

Po nacisnienu CC jest "tape PLAY FWD" ale dzwięku niema.

Dzwięk pojawia się jak rozłonczyć 5-7 i złonczyć z powrotem. Głosność jest OK.

9224713026_d3ffdb5b24_b_d.jpg

 

Tu jest część shematu grundig-a.

Moja wersją ma +12V na pin 6 ST1Y (faktycznie jest podłonczone do +A). Do kontrolera sygnal idzie przez tranzystor z oznaczieniem"WJs".

[ATTACH=CONFIG]105622[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]105623[/ATTACH]

 

Jak można elektroniczne rozłonczyć-złonczyć 5-7?

Dziękuję.

 

Mam pytanie do kolegi airmax.

 

"Odciałem 1 (TB-R) и 16(TB-L) od TEA0676T."

 

Możesz rozwinąć to zdanie?

 

//edit

Mam fizycznie odciąć te "nóżki" od układu TEA0676T?

Edytowane przez pawel388

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz w schemacie co trzeba zrobić. Możesz jak kol. airmax przeciąć ścieżki nożykiem, lub podważyć nogi 1 i 16 układu TEA0676T. Przecięcie jest łatwiejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie w moim pasku mam radio BETA i zastanawiam się nad kupnem takiego kabelka http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt-becker-mini-iso-jack-vw-audi-i4103495315.html aby podłączyć MP3 , czy może ktoś próbował z takim kabelkiem czy to wogóle będzie działać bo sprzedawca pisze że musi być wyjście AUX no niestety nie mam takiego wyjścia tylko TAPE i CD mam jednak taką samą kostkę niebieską w radiu ale bez kabelków i oznaczone jako CD , może ktoś ma taki kabelek i się podzieli informacja czy to działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam pytanie w moim pasku mam radio BETA i zastanawiam się nad kupnem takiego kabelka http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt-becker-mini-iso-jack-vw-audi-i4103495315.html aby podłączyć MP3 , czy może ktoś próbował z takim kabelkiem czy to wogóle będzie działać bo sprzedawca pisze że musi być wyjście AUX no niestety nie mam takiego wyjścia tylko TAPE i CD mam jednak taką samą kostkę niebieską w radiu ale bez kabelków i oznaczone jako CD , może ktoś ma taki kabelek i się podzieli informacja czy to działa .

 

Nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO Dzięki Madzia za info :D chyba pozostanie kupno kasety z kabelkiem lub kupno nowego radia z MP3

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam transmiter firmy sencor. Wg mnie przyzwoita jakość dźwięku w przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób bardzie zorientowanych w temacie niż ja , mianowicie zainteresował mnie temat o przeróbce oryginalnego radia VW Beta 5 Grunding którego własnie posiadam i postanowiłem własnie przerobić to radyjko na MP3 . Udałem się do sklepu i kupiłem takowy transmiter , po rozebraniu okazało się że nie bardzo wiem co dokładnie odłączyć , jaki układ transmitera. Po obejrzeniu dokładnie płytki znalazłem jedna żyłę z taśmy oznaczoną jako ANT która łączy się z mniejszą płytka gdzie znajduje się gniazdo USB dokładnie nie wiem czy czy dobrze myślę ale to chyba będzie ten tranzystor . Wstawię zdjęcia gdzie zaznaczyłem go czerwoną strzałką . Czy usuniecie go wystarczy aby można było same MP3 podłączyć do radia ?

 

d43cc540bb63be36m.jpg

 

a3438a35d1badd0dm.jpg

 

1e7b5d627a0d62cem.jpg

 

b0fda435f69deddfm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś to stabilizator napięcia jest on obowiązkowy do działania całego urządzenia transmiter jak i odtwarzacz mp3 jest w tym zalanym kółku, znaczy tam wszystko jest. W sumie nie wiem czy uda się wyprowadzić sygnał audio z tego, kiedyś mi się udało ale to był chyba ciut inny transmiter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co zaznaczyłeś to stabilizator napięcia jest on obowiązkowy do działania całego urządzenia transmiter jak i odtwarzacz mp3 jest w tym zalanym kółku, znaczy tam wszystko jest. W sumie nie wiem czy uda się wyprowadzić sygnał audio z tego, kiedyś mi się udało ale to był chyba ciut inny transmiter.

 

A no to lipa przyjacielu w takim razie :( 20zł w plecy :) a kupiłem prawie taki sam co tu proponowali razem z pilotem , i własnie niby audio pociągnąć można z wejścia jack , próbowałem w wczoraj i lipa zero sygnału czyli nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest możliwość podłączenia jacka do radia delta cc blaupunkt?

Radio wygląda tak: http://bbary.fm.interia.pl/delta29.jpg

Edytowane przez Hezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego się da, tylko zależy czy m być radio rozbierane czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności