Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jendrzej23

navik a ja mam problem ze znalezieniem toru audio beta v ale firmy philips wszystkie fotki wygladaja inaczej kture podałeś, płyta od mojego radyjka wyglada inaczej nie ma takiego samego scalaka od audio jest w innym miejscu i inne jest ułozenie rezystorów i kondensatorów (elektrolitów)

jak masz jakis pomysł to napisz

 

rozebrałem swój transmiter i nie mam zadnego układu z oznaczeniem kt tylko jakiś ATMLH911

Edytowane przez jendrzej23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie dotyczące samego transmitera.Jaki ma zasięg,czy częstotliwość nadawczo odbiorczą ustawia się samemu.Chodzi o zagłuszenie popularnego radia w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mialem kontakt z dwoma rodzajami transmiterow, jeden dzialal do 2 m na pustej przestrzeni, drugi ledwo metr.

 

Jezeli juz sie zabierac za "zagluszanie" to przerobic uklad na bardziej wydajny. Zmienic zasilanie, domontowac antene do "nadawania" itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozebrałem swój transmiter i nie mam zadnego układu z oznaczeniem kt tylko jakiś ATMLH911

 

tak jak wczesniej bylo wspomniane najprosciej sygnal wyjsciowy audio z playerka wziasc z gniazdka jack 2,5mm (w tych plaerkach na tym ''wejsciowym gniazdku'' wystepuje sygnal ''wyjsciowy'' z playerka)

 

niestety nie mialem Philipsa, zrob zdjecie plyty glownej albo podaj typ scalaka od audio pewnie jakis TDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie mialem Philipsa, zrob zdjecie plyty glownej albo podaj typ scalaka od audio pewnie jakis TDA

 

Jesli chodzi o philips'a to model:

TDA7375A

 

Zdjecia plytki zaraz upne, tylko baterie podladuja sie. Mam nadzieje ze poradzisz cos na nieszczesnego philipsa. Poniewaz dzis mi transmiter przybyl poczta, czeka rozebrany, lutownica sie grzeje a praca stoi. :dobani:

 

 

/edit!/

Tu prosze zdjecia bebechow:

img0906yj.th.jpg

img0908hh.th.jpg

img0909x.th.jpg

img0910z.th.jpg

img0911lo.th.jpg

img0914zo.th.jpg

img0915f.th.jpg

img0917jo.th.jpg

Edytowane przez Koucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam transmiter. I radio pionnier deh-3300R. Chcialem sie zapytac czy da sie podlaczyc jakos transmiter przez plyte glowna zeby muzyka nie tracila na wartosci? :cool: Bo mam CD a nie mam MP3 i wlasnie szkoda mi troche kasy na nowe radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

kolo zlacza od tasiemki glowicy magnetofonu masz uklad TEA0676T.

Z tego ukladu przesledz bieg sciezki od pinu 1 (out kanal A) i od pinu 16 (out kanal B). Jest to tor wyjsciowy sygnalu audio z magnetofonu. Jesli poprawnie zasymulujesz dzialanie mechanizmu i wyjscie audio z playerka podepniesz w ten tor to powinno dzialac. Kolejnosc kanalow Lewy , Prawy musisz znalezc doswiadczalnie.

 

radio pionnier deh-3300R

pewnie by sie dalo tylko nalezaloby sie dobrac do srodka a najlepiej to miec schemat. Ogolnie czym prostszy mechanizm kasety tym latwiej podlaczyc mp3 player.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli poprawnie zasymulujesz dzialanie mechanizmu

 

W jaki sposob mozna to wykonac? Poniewaz to moje pierwsze kroki z takowa elektronika, co dopiero do sprawdzania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposob mozna to wykonac?

 

sprawdz ktore mikrostyki w mechanizmie kasety sa zalaczone w czasie odtwarzania muzyki z kasety a potem po wyciagnieciu mechanizmu na zlaczce w plycie glownej do ktorej bylo wpiete sterownie zrob zwory tak jak zwieraly by je mikrostyki.

 

pamietaj ze najpierw musisz aktywowac tor audio magnetofonu a pozniej podlaczyc audio, jesli radio mysl ze odtwarza kasete to dopiero wtedy aktywuje tor audio z kasety

(na wyswietlaczu musi byc napis ''tape play rev'')

 

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja ze zdjec nie bedzie pasowac bo to radio jest calkiem inne, ale ogolna zasada powinna sie sprawdzic.

Zasymulowac odtwarzanie z kasety i wpiac sie w tor audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zabieram się za podłączenie mp3 i na samym początku mam problemy:/ Posiadam radyjko GAMMA V BLAUPUNKTA, z zasilaniem nie ma problemu, łatwizna:]

Gorzej ze znalezieniem tego miejsca, żeby wpiąć się w tor audio, chciałem zrobić tak jak napisał navik

Napisał navik Zobacz post

z audio nie ma problemu:

kanal L: linia CC-L najlepiej pomiedzy R1120 a R1121

kanal R: linia CC-R najlepiej pomiedzy R1170 a R1171

z tym że nie mogę znaleźć na swojej płytce drukowanej tego miejsca gdzie są te rezystory, na mojej płytce nie ma oznaczeń z nr rezystorów, nic nie jest napisane, są tylko ścieżki i elementy i mam problem jak to znaleźć, navik masz jakiś pomysł?

 

Dziś poradziłem sobie chyba z kolejnym problemem, symulacją obecności kasety,

rozebrałem cały mechanizm, poszedłem z miernikiem do autka i znalazłem ustawienia symulujące obecność kasety, są 4 zworki i trzeba je poustawiać, jednak tu pojawiło się u mnie coś takiego co wcześniej było opisywane, wywalało najpierw error, po pewnym czasie już od ale silniczek chodzi, pomyślę czy coś idzie z tym zrobić, a może ktoś już wie jak to załatwić?

 

Nadal jednak nie mogę znaleźć tor audio:/ POMOCY ! :crazy:

 

Udało się komuś ostatecznie podłączyć to do gammy??:]

 

 

 

*********************************************************************

Dobra tor audio zlokalizowany na podstawie schematu i śledzeniu ścieżek :hurra:

 

Hehe jak się chce to się znajdzie ;]

 

Jakby ktoś rozwiązał ten problem z errorem (jego eliminację) to poproszę o wiadomość jak można go obejść, o ile można :-D

Edytowane przez stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pomoc, mam gamme v i nie przeczytalem postow do konca i podlaczylem transmiter wedlug pierwszego schematu i teraz mam lipe bo nic mi nie gra, nawet radio, mozecie mi podpowiedziec patrzac na schematy radia gammy 5 i tego co opisano w pierwszym poscie co moglem uwalic w radiu. Zalezy mi na tym radiu gdyz czysto graflo i stan mam idealny. Reasumujac od zlej strony podlaczalem zasilanie do transmitera czyli wedlug schematu z pierwszej strony 8 jest 1 na schemacie gamma v, a dodatkowo nie wiem ale wogole nie myslalem podlaczylem zamiast audio wyjscie z transmitera to wejscie jack pod glowice magnetowofnu.

Edytowane przez mkolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam gamme v i nie przeczytalem postow do konca

po pierwsze sprawdz bezpiecznik umieszczony kolo gniazda ISO (zlacze zasilania radia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będe miał gamme (+ zmieniarka cd-i tu moje pytanie czy mozna dokupić tylko jakiś kabelek i podłączyć odtwarzacz mp3(nie chce nic lutować itp) ? czy może łatwiej będzie podłączyć mojego pionka z usb ?(wyrzucić kaseciaka i wpiąć w kostke nowe radio czy bez zmiany w kostce nie dam rady)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jak dostać sie do diod podświetlających wyświetlacz gammy v bo zdjąłem górna i dolna pokrywę ale nie mam pojęcia jak zdjąć panel przedni bym móc wlutować inny kolor diod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a jak sprawa wygląda z radiem rhapsody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności