Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej jest zewrzeć piny i które dokładnie tak żeby symulowało kasetę i nie uwalić radia. Zostawiłem mechanizm i wsadziłem kasetę żeby grało.Radio Gamma V blaupunkta.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey!

 

Próbuje wmontować playera do mojej Bety Grundiga i po przeczytaniu całego tematu powstała pewna nieścisłość z łączeniem pinów. Jedna szkoła mówi, że należy połaczyć z soba piny 3 z 6 oraz 4 z 6 (aby radio myslalo ze ma kasete i aktywowalo tor audio z glowicy) a inna 4 z 7. Jakie jest poprawne łączenie tych pinów ???

 

Dodam, że po podłączeniu 3 z 6 oraz 4 z 6 nie wykrywa mi kasety.

 

Informacja podana była tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread...037#post577037

 

 

Jeżeli podłącze zgodnie z opisem z pierwszej strony: piny4 z 6 oraz 7 z 3 to po naciśnięciu CC na wyświetlaczu pokazuje się napis TAPE REV i zaczyna delikatnie szumieć, ale dźwięku nie ma. Co ciekawe po odłączneniu kabelków audio również szumi. Szum ustaje po naciśnięciu pause na pilocie playera.

 

Audio łączę zgodnie ze zdjęciem 3 http://forum.vw-passat.pl/showthread...037#post577037. Jack z playerem jest połączony 3 ścieżkami - które prawidłowo powinny być połączone z radiem ???

 

Rozwiązałeś już ten problem? Mam tak samo.. Podłączam źródło dźwięku z telefonu przez jack i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś wlutowałem transmiter do swojej Bety - blaupunkt. Wtyczkę (8 pin) zostawiłem i na jej przewodach zapiąlem zasilanie i mase i zwarłem odpowiedznie przewody do symulacji kasety. Kanał P i L lutowalem sie do najbliżeszgo kondensatora ( zaznaczone w kółku, tam gdzie kropki to do tych nóżek się wlutowałem) , - bo tak bylo najlatwiej sie wlutować. Masę od audio mam do pinu 7

http://jpghost.pl/pliki/1101/Inne-VW-Beta-V-D1100_1295816292.jpg

 

ale trzeczy tak jak na FM, co robie zle???

 

aha jak przedłuzyć ten IR?? skad, u siebie zadnej diody nie widze a mam FM taki najtańsszy, zresztą jak wszycy kupili.

 

Dziekuje za odp.

Z

Edytowane przez Bakutyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha jak przedłuzyć ten IR?? skad, u siebie zadnej diody nie widze a mam FM taki najtańsszy, zresztą jak wszycy kupili.

 

 

P1240600_aassnw.JPG

 

widzisz to czarne "cos"? to jest wlasnie odbiornik IR z transmitera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A próbował ktoś zamontować to w gamma 4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hatifnat
A próbował ktoś zamontować to w gamma 4??

Ja właśnie próbuję :).

Nawet mam pomysł jak zrobić sterowanie z poziomu radia tylko nie wiem gdzie mam się wpiąć z audio. Moje radio to Gamma 4 Philips, przeszukałem neta i nie znalazłem schematu do niego :(

Jest w nim procesor dźwięku TDA7313 a głowica kaseciaka jest podłączona do BA3430S. Próbowałem prześledzić ścieżki pomiędzy nimi ale tylko oczy mnie od tego rozbolały. Może ktoś coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakieś dwa dni wrzucę opis co i jak bo jestem już w trakcie przeróbki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi do radia Gamma V produkcji Sony XR-5W497RB

 

Na stronie studio24.prv.pl została podana błędnie informacja o tym, że nie da się wykorzystać dla potrzeb wpięcia zewnętrznego sygnału - Line In toru radia AM.

W swoim egzemplarzu radia mam już przeprowadzoną taką modyfikację od 3miesięcy i wszystko działa prawidłowo i nie ma problemów z oszukiwaniem mechanizmu kasety itp.

 

Mi również zależało na tym aby zostawić oryginalne radio między innymi z uwagi na współprace z wyświetlaczem FIS oraz kierownicą multifunkcyjną poza tym względy estetyczne...

Najpierw pozbyłem się kapryśnej zmieniarki CD z bagażnika na rzecz emulatora X-carLink. Potem zabrałem się za modyfikację radia aby podłączyć jeszcze wyjście audio z PocketPC, który używam do nawigacji oraz odtwarzania muzyki.

W prosty sposób nie udało się oszukać Mechanizmu kasety aby aktywował tor audio bez obecności kasety więc z radia wyleciał całkiem, w to miejsce zmieścił się emulator zmieniarki, w radio wbudowałem również przetwornice DC/DC zasilająca PocketPC.

 

W załączniku wycinek schematu z naniesionymi poprawkami aby przerobić tor AM.

Modyfikacje sprowadzają się do zrobienia dwóch cięć na laminacie zaznaczonych jako X (1-odcina drogę oryginalnego sygnału AM, 2-separujemy od siebie kanały L i R), dodanie rezystora i dwóch kondensatorów separujących wejście sygnałowe, oraz podłączenie masy.

 

W najbliższym czasie kiedy będę jeszcze grzebał w radiu postaram się zrobić instrukcje ze zdjęciami.

gammaV_sony.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słyszałem że we wrocławiu jest jakiś gość od car audio co wyprowadza gniazdo usb do radia beta i gamma. Słyszał ktoś może o tym?

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie.

Czy da się zrobić do bety V wejście usb tak aby utwory zmieniać z poziomu radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do kolegi yareckiego, ja również jestem zainteresowany modyfikacją radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A próbował ktoś zamontować to w gamma 4??

 

 

 

za jakieś dwa dni wrzucę opis co i jak bo jestem już w trakcie przeróbki

 

 

I jak efekty?

Edytowane przez chrupek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reymysterio7

Udało się już komuś przerobić Gammę 4 Philips ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie się nie udało:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym pozbyć się nadajnika fm z transmitera przed montażem do gamma 5 sony i jeszcze jedno pytanie w jakim celu trzeba pozbyć się tych rezystorów z płyt głównej radia.Dzięuje za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei pytanko z nieco innej beczki. Jakie radia Beta/Gamma(jakich firm) da się na pewno przerobić bez żadnych błędów, bez żadnych problemów?

 

Mam okazję sprzedać(w sumie zamienić) swoja betę w zamian za Gammę, jednak nie mam pojęcia, czy później będzie dało się ją przerobić. Nie wiem jeszcze jaka to firma, dlatego zadałem w/w pytanie i jak pojadę kupić, to będę już widział czy da się ją zmodyfikować.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przerobiłem swoja gamme sony i gra super

[ame]

[/ame] Edytowane przez Marioie
Znalazłem rozwiazanie problemu z dżwiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gammy nie ma:( Za to mam 3 bety (jedna od mojego passka, dwie od znajomego, który chciał wyrzucić po zmianach radia). Ładnie się składa, bo jedna to Philips, druga Grundig, a trzecia Blaupunkt.

Z tego co wiem, to wszystkie da się przerobić, ale jestem w tej dziedzinie kompletnym nowicjuszem i jestem ciekaw, w którą płytkę najłatwiej będzie można się wpiąć w miarę słabą lutownicą?

 

Jeszcze chciałem dopytać, czy można kupić jakiś działajacy pilot np. uniwarsalny, nieco lepszej jakości niż standardowy współpracujący z transmiterem? Ten w zestawie to naprawdę porażka...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Meon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z jakiej odległości zadziała pilot od odbiornika?

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim transmiterze jest to max 80cm ale trzeba już dobrze celować w odbiornik, przeważnie z 40cm przełączam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu jest wlutowany ten odbiornik od pilota? Czy to jest ten odbiornik IR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności