Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

GAMMA IV i MP3 lub wyjście AUX. Nareszcie udało mi się to podłączyć, niestety zmuszony byłem pozostawić mechanizm kasety (jedna z krańcówek bez kasety jest zwarta po włożeniu taśmy rozwiera się a gdy uruchamiamy kasetę ponownie zostaje zwarta, jest jeszcze jedna krańcówka i coś na wzór elektromagnesu). Odnajdujemy na płytce procesor TDA 7313, do pinu 3 lutujemy minus audio, do pinu 10+audio prawy a do 14+audio lewy, ale musimy wylutować dwa kondensatory od pinów 10 i 14 powinny to być 2.2mF lub 1mF, ja tak sobie zostawiłem i mam AUX. DO zasilania MP3 prąd możemy zabrać z silniczka tego większego biało czarne kabelki. To działa sprawdziłem.8009536300_1356270632.jpg

3589143300_1356270633.jpg

3982893400_1356270635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airmax myślisz że to zadziała? Mi mechanizm kasety nie przeszkadza trochę popyka i jest cicho, a jakość dzwięku jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj złonczyć-rozłonczyć ręcznie te końcówki (przewódy). Jak zadziała to myślię że mój sposob pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radyjko będzie na wierzchu to sprawdzę Twój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało Wam się to ominąć w radiu BETA V, ale niestety ja mam wyższy model GAMMA V, gdzie sterowanie kasetą, autoreversem i całym mechanizmem odbywa elektronicznie i prawdopodobnie cyfrowo, a dodatkowo jest to kontrolowane układem scalonym, który prawdopodobnie potrafi rozpoznać prędkość silników i położenia mikro styków i wysłać to wszystko do procesora (w nieznanej mi formie), co trochę utrudnia sprawę. Na chwilę obecną zawiesiłem pomysł z wykorzystaniem kasety na rzecz integracji w odtwarzaczu zmieniarki MP3, z jednoczesną obsługą fabrycznej zmieniarki CD (w moim przypadku 6CD). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że mimo wszystko ktoś pomoże w rozwiązaniu tematu kaseciaka.

Edytowane przez Pampus
Poprawiona składnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość synfek

Świetne info. dzięki za szczegółową informacje tego mi brakowało, zabieram się do roboty akurat na weekend :)

 

Pozdrowienia

 

aa jak ktoś szuka dobrych śrub nierdzewnych to wrzucam link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się rozgryźć zasady działania tego mechanizmu w GAMMA V by Grundig, ale w międzyczasie ukończyłem projekt integracji zmieniarki mp3 wewnątrz radia, z jednoczesną możliwością obsługi zmieniarki fabrycznej. Wybór zmieniarek dokonywany jest przyciskiem "Dolby", który przydatny był tylko jak była kaseta ;) Obie zmieniarki oczywiście sterowane z kierownicy multifunkcyjnej i wyświetlane na dużym FISie :) Rezultat wizualny poniżej:

20130905_183854 (Kopiowanie).jpg

20130905_172714 (Kopiowanie).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może takie cudo zrobione z radiem Beta V Phillips'a, i mógłby wrzucić zdjęcia po podłączeniu.

Próbowałem wywnioskować na podstawie zdjęć z innych modeli ale są delikatnie inne a nie chce nic spalić, albo żeby mi się samochód później sfajczył jak źle podłącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cokolwiek źle podłączysz to albo nic się nie stanie, albo uszkodzisz radio, albo spalisz bezpiecznik w radiu. Nie dramatyzuj ;) Znajdź układ jaki potrzebujesz (na podstawie postów i zdjęć z podobnych tematów, następnie znajdź notę aplikacyjną do układu (np TU) a na końcu pomyśl jak się tam wpiąć (również najlepiej na podstawie istniejących postów) :) Jak czegoś nie jesteś pewien, to wrzuć fotki to pomyślimy wspólnie. Ale zacznij od tego, żeby napisać o jakie dokładnie "cudo" Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko ponieważ od 2 dni stałem się szczęśliwym posiadaczem paska B5 FL mam w nim radyjko DELTA 6 gra przepięknie tylko męczą mnie te płyty i tu pojawia się moje pytanko do was jak w najprostszy sposób podłączyć pod to radio pendrive lub telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisu, podłączenie w Twoim autku DELTA 6 było fabrycznie? W sensie masz podłączoną linię CAN? (piny CAN L i CAN H). A co do Twojego pytania, to najprostszą, ale niekoniecznie najlepszą metodą jest kupienie/zrobienie przejściówki pod 12 pinowe złącze zmieniarki z tyłu i masz do dyspozycji wtyk jack 3,5mm. Koszt takiej przejściówki to niecałe 100zł. Drugi - równie prosty - ale już ciekawszy i bardziej "profesjonalny" to kupno czegoś takiego jak zmieniarka MP3. Urządzenie również podpina się w miejsce zmieniarki, ale oprócz wejścia jack na telefon posiada też czytnik kart pamięci i gniazdo USB. Jest jeszcze inna opcja, ale nie zalicza się do najprostszych, więc nie będę pisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zielony w tym temacie ale radyjko było podłączone fabrycznie napewno mógłbyś mi wysłać jakiegoś linka do zmieniarki o której mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Cz zestaw RCD 300 + http://allegro.pl/emulator-zmieniarki-vw-rcd200-rcd300-rcd500-12pin-i3627021796.html bedzie dzialac?

 

Dzieki.

 

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami , jak już bardzo chcesz to zakup adapter zmieniarki na SD,USB... fakt droższe ale nie masz strat jakości takich jak na tym co w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj sobie spokój z takimi wynalazkami , jak już bardzo chcesz to zakup adapter zmieniarki na SD,USB... fakt droższe ale nie masz strat jakości takich jak na tym co w linku.

 

Pytanie > co to znaczy strata jakosci ? czy naprawde jest az tak slabo z uzyciem tego kabelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie > co to znaczy strata jakosci ? czy naprawde jest az tak slabo z uzyciem tego kabelka?

 

nie ma zadnej ''straty jakosci'' kable symulujace zmieniarke nie ingeruja w tor audio, one symuluja komunikacje radia z CDC - radio mysli ze ma podlaczona zmieniarke i aktywuje tor audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności