Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pilota aqrat nie ma. Ale raczej go kupie.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba z 5 pioneerów i tylko 1 miał w zestawie pilota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dokupić żaden problem jeśli tylko obsługuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie :)

Znalazłem jeszcze to radyjko SONY CDX-GT35U

Generalnie posiadam najprostszego pioneera (model podobny do deh-2300ub) ale bez usb. Starczy mi, brakuje tylko usb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę ten temat, ale nadal nie jestem pewien, gamma V też da radę tak przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem trochę ten temat, ale nadal nie jestem pewien, gamma V też da radę tak przerobić?

Na pewno się da, bo mam przerobioną Gammę V, niestety nie jestem w stanie podać zbyt wiele szczegółów technicznych, bo przerabiał mi to kolega (maniak elektroniki) i stwierdził że to banalnie proste. Na pewno wlutował się w tor kasety, tyle zapamiętałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... mi radio poszło clariona i zastanawiam się czy nie wrzucić ori ale z mp3 i usb ;) tylko myślę jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... mi radio poszło clariona i zastanawiam się czy nie wrzucić ori ale z mp3 i usb tylko myślę jak...
W wolnej chwili, mogę wyjąć radio, zdjąć pokrywę i porobić zdjęcia, może to Ci pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak Ci się będzie chciało... a jaki transmiter kupiłeś? Zależy mi na mp3 i USB, nie wiem czy i jak rozwiązać np zestaw głośnomówiący... fajna sprawa z tym, jak np. telefon dzwoni to radio automatycznie się wycisza, ty odbierasz i gadasz bez telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, jak Ci się będzie chciało... a jaki transmiter kupiłeś? Zależy mi na mp3 i USB, nie wiem czy i jak rozwiązać np zestaw głośnomówiący... fajna sprawa z tym, jak np. telefon dzwoni to radio automatycznie się wycisza, ty odbierasz i gadasz bez telefonu...

Transmiter to jakaś tania chińszczyzna, którą kupiłem za grosze za granicą w 2008 roku, kiedy w Polsce były jeszcze bardzo drogie i rzadko spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do tematu. Mam orginalne radio VW Gamma a w środku kasetę adaptor z wyjściem na tz.małego jecka, podłączam do niej mp3,4 no i telefon (mam muzyczną Nokie) i odtwarza elegancko ( lepiej niż transmiter radiowy). Jak leci muza z telefonu i ktoś dzwoni to muza się wycisza i w głośnikach jest dźwięk dzwonka po naciśnięciu klawisza odbierz-prowadzę rozmowę nie trzymając telefonu,po zakończeniu rozmowy muza daje dalej. Świetna sprawa-polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy taka przejściówka (pod CD) pod fabryczne radio z navi do pasata

 

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw-audi-mfd2-rns2-navi-mp3-i1853733462.html

 

kupywał ktoś ? jaka jakość dźwięku ???

Ja kupiłem do Gammy V, tu link:

http://allegro.pl/adapter-aux-vw-alpha-beta-gamma-delta-rns-mcd-mfd-i1841767964.html

i jakość jest naprawdę fajna, ale musi być podana bardzo głośno. u mnie z SanDisk Sansa Clip+ na max

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem radyjko Pioneer DEH-2300UB. Totalnie proste, tanie i ma kolory czerwono-czarne. Nie mogę znaleźć jednej informacji - czy ma MUTE. Automatyczne MUTE, tak, ale jak ręcznie wyciszyć? Szczegół, ale nie lubię kręcić pokrętłem w celu wyciszenia

 

Spróbuj nacisnąć na krótko przycisk zasilania, choć nie wiem czy to nie było w JVC.

 

Ja kupiłem do Gammy V, tu link:

http://allegro.pl/adapter-aux-vw-alpha-beta-gamma-delta-rns-mcd-mfd-i1841767964.html

i jakość jest naprawdę fajna, ale musi być podana bardzo głośno. u mnie z SanDisk Sansa Clip+ na max

 

I musisz przełączać muzykę w urządzeniu, radiem ustawiasz jedynie głośność...

 

Może ktoś sie orientuje gdzię znajde kanał lewy prawy w takim urządzeniu(niestety brak jacka):

http://i55.tinypic.com/258mfef.jpg

 

Prawy górny róg (mając USB na dole) wlutowany jest przewód (3żyły) czy to nie będzie to? Cienkie: niebieski i nieokreślony bliżej to (+) oraz gruby - wspólny (-)? Do czego jest ten kabelek?

Edytowane przez tomipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj nacisnąć na krótko przycisk zasilania, choć nie wiem czy to nie było w JVC.

 

Spróbuje, ale raczej trzeba będzie ręczne ściszać. Poczytałem, że jest funkcja automatycznego ściszania radia przy poł. przychodzącym. Pewnie coś trzeba będzie dokupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I musisz przełączać muzykę w urządzeniu, radiem ustawiasz jedynie głośność...

A czy podłączając transmiter jest możliwość przełączania radiem? bo nie za bardzo wiem o co Ci właściwie chodzi... poza tym pozdrawiam Gorzowianina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez tomipe Zobacz posta

I musisz przełączać muzykę w urządzeniu, radiem ustawiasz jedynie głośność...

A czy podłączając transmiter jest możliwość przełączania radiem? bo nie za bardzo wiem o co Ci właściwie chodzi... poza tym pozdrawiam Gorzowianina

Przy użyciu transmitera niestety nie (chyba, że znasz magika z dziedziny elektroniki, choć i jemu łatwo by nie było). Jeśli masz wolne środki w wysokości 300zł polecam emulator, posiadałem w gamma 4 i teraz w beckerze:http://http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/34257-Jakie-radio-kupić-do-Passata-B5-(niebieskie-podświetlenie)/page15?p=1485664#post1485664, gra świetnie (chyba, że jakość mp3 jest słaba), ja jestem zadowolony, wszystko obsługujesz przyciskami radia.

Również pozdrawiam Gorzowiaka :D

Edytowane przez tomipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy użyciu transmitera niestety nie (chyba, że znasz magika z dziedziny elektroniki, choć i jemu łatwo by nie było). Jeśli masz wolne środki w wysokości 300zł polecam emulator, posiadałem w gamma 4 i teraz w beckerze:http://http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/34257-Jakie-radio-kupić-do-Passata-B5-(niebieskie-podświetlenie)/page15?p=1485664#post1485664, gra świetnie (chyba, że jakość mp3 jest słaba), ja jestem zadowolony, wszystko obsługujesz przyciskami radia.

Również pozdrawiam Gorzowiaka :D

oczywiście gdybym chciał wydać 300zł, a nie 100zł to bym tak zrobił ;) w każdym razie jestem zadowolony z mojego rozwiązania, choć nie lubię takich modyfikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam Kolegów bo to mój pierwszy post (na forum jestem od paru lat ale dotąd znajdowałem wszystko co mi było potrzeba bez rozpisywania się)…ale do rzeczy…

Z zainteresowaniem śledziłem temat przerobienia MP3, USB w radiu VW a szczególnie interesowało mnie radio Gamma V – Blaupunkt.

Zgodnie ze wskazówkami zawartymi a szczególnie na stronie 10 tematu przerobiłem radio dokładając USB… strasznie jednak wkurzał mnie fakt iż aby korzystać z USB musi pracować kaseta… postanowiłem więc popróbować własnych sił i co nieco pogrzebałem przy radiu pomimo iż nie jestem elektronikiem… grzebanie to ( dość ryzykowne ) zakończyło się sukcesem.

A więc po kolei

(zaznaczam iż moje radio to Gamma V Blaupunkt).

Najpierw stosujemy się do wskazówek zawartych w krótkim poradniku kolegi qweluke

a dokładniej tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1134740#post1134740

 

1. Następnie jeśli wszystko zadziała to musimy zlutować układ zamieszczony poniżej (lub podobny) …koszt jakieś 3-4zł i pracy na 1-3 minuty.

[ATTACH=CONFIG]67868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67869[/ATTACH]

 

2. Teraz trzeba rozmontować (lub odciąć) mechanizm Kasety pozostawiając płytkę elektroniki.

 

3. Do płytki należy przylutować (jako zasilanie) powyższy układzik do punktów zaznaczonych jako Nr 2 (punkty 4 i 5)przedtem był tu podłączony silniczek.

4. Zwieramy razem punkty oznaczone jako Nr3 a potem jako Nr4 (czyli piny 6 i 7 oraz 8 i 9 )

5. Resztę pozostawiamy bez ingerencji czyli Nr1, Nr5, Nr6 (punkty 1,2,3 oraz 10 i 11 oraz 12 i 13)

 

Dla wyjaśnienia dodam iż układzik z migającą diodą należy przylutować w miejsce gdzie poprzednio był podłączony silniczek ten mniejszy na zdjęciu oznaczony jako Nr2 czyli punkty lutownicze 4 i 5 …jest tam około 3,5V co wystarcza do działania układu.

Po podłączeniu trzeba dokonać regulacji rezystorem nastawnym tak aby dioda migała bardzo szybko (ja nastawiłem tak że prawie niema przerw tylko przygasa) … regulacja jest konieczna gdyż przy zbyt wolnym zapalaniu się diody radio nie chce załączyć toru kasety

 

Radio działa normalnie tylko przy starcie jest piknięcie z wyświetleniem chwilowego komunikatu error ale występuje to przynajmniej u mnie w momencie kiedy przekręcam kluczyk i odpalam więc mi to wcale nie przeszkadza bo potem już wszystko działa normalnie…

USB czyli dawna kaseta startuje po jakiś 5-7 sekundach (elektronika „udaje” że władcza kasetę widocznie ale tego nie słychać ani nie widać poza właśnie 5 sekundowym opóźnieniem.

 

Na koniec zaznaczam jeszcze raz iż nie jestem elektronikiem i być może da się to lepiej i proście zrobić … jeśli tak to chętnie poznam takie sposoby 

 

Moje radio z USB obecnie pracuje dobrze i nie widzę żadnych negatywnych skutków przeróbki (poza jednorazowym piknięciem komunikatu chwilowego error i tak nie widzę bo się nie przyglądam)

Pozdrawiam!

 

................

Edytowane przez gawi75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności