Skocz do zawartości
Gość radek_GL

zimne luty jak sprawdzić ??? a może czujnik czy co ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukopr

cała reszta działa.. tylko wychyłowe... co jest odpowiedzialne za ich działanie??

jak zdjac z tarcze licznikaa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukopr

moje zegary wygladaja zupełnie inaczej niz te ze zdjeciaa.... skreciłem je... nie wiem jak sie za to zabrac.... :dontgetit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy
sorki, zapomnialem dodac ze zamiennik sie odwrotnie wlutowuje....

 

Musialem wymienic stabilizator i w sklepie zaproponowali mi zamiennik czyli mam rozumiec ze musze go odwrotnie zalozyc ?? Wskaznik temperatury dziala stabilnie ale cos mam wontpliwosci dotyczace wsaznika paliwa czy to moze byc to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, jaki stabilizator miałeś wlutowany oryginalnie, bo ów zamiennik bo zapewne LM7810. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem, co kupiłeś jako zamiennik, ale dla Twej wygody zamieszczam porównanie. :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Kupiłem stabilizator (zamiennik) ale po rozebraniu zegarow (wogole inaczej niz na tych fotkach) nie widac tego ustrojstwa na 3 nozkach. Patrzylem po lutach i od gory i nie ma, tym bardziej ze na tych fotkach koles ma stabilizator w jakims okienku a u mnie nie ma tak wycietego okienka w plytce.... Dzis oddalem licznik do elektronika. Zobaczymy czy cos pomoze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HRUMPS

Ja mam taki problem, że co jakiś czas przy rozruchu na chwilę gaśnie mi zegar elektroniczny, licznik kilomertów i wszystko się resetuje oprócz przebiegu całkowitego, słychać przy tym szmer ze środka licznika i wskazówki się opuszczają. Trwa to dosłownie sekundę i nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie zegar który muszę codziennie ustawiać. Myślałem, że to wina rozrusznika ale wymieniłem szczotkotrzymacz( fakt szczotki były jak żyletki ) odpalanie sie poprawiło ale problem z gasnącymi zegarami pozostał czasami to nawet radio się resetuje.

Co to może być.????

Dodam, że posiadam Passata B4 TDI Pacific 96 z białymi zegarami bez MFA

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę od akumulatora do silnika, oczyść klemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

jak się dostać do płytki w liczniku ,czy trzeba ściągnąć wskazówki wskaźników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to stabilizator TCA 700Y a zamiennik to LM 7810 (taki za 5 zl) kupisz w sklepie z elektronika( takie male ustrojstwo na trzech nozkach )

 

Czy ktoś wie, jak można jakimś czujnikiem sprawdzić czy stabilizator jest sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przelutowanie pomogło, dzieki chlopaki :). Wskaznik poziomu paliwa juz sie nie wylacza :). Wymienilem rowniez stabilizator napiecia i wskaznik poziomu paliwa zaczal dokladniej pokazywac poziom paliwa (w moim odczuciu). Jedynie wskaznik temperatury jak lezal tak lezy ale to chyba wina czujnika.

Pozdrawiam

 

P.S. Wskaznik temperatury tez juz zyje (wina czujnika)

Edytowane przez dedicool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o TCA700Y, to ma on odwrotnie ułożone wyprowadzenia w stosunku do LM7810

 

Mam male pytanie, poniewaz kupilem ów zamiennik i jak sie zapytalem czy mam go wlozyc odwrotnie to sprzedawca powiedzial ze nie. Wsadzilem tak jak mowil i wszystko dziala. Nie jestem tylko pewny czy nie mial oznaczenia LA7810co moglo by sie stac wrazie odwrotnego wlozenia tego stabilizatora?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem, że co jakiś czas przy rozruchu na chwilę gaśnie mi zegar elektroniczny, licznik kilomertów i wszystko się resetuje oprócz przebiegu całkowitego, słychać przy tym szmer ze środka licznika i wskazówki się opuszczają. Trwa to dosłownie sekundę i nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie zegar który muszę codziennie ustawiać. Myślałem, że to wina rozrusznika ale wymieniłem szczotkotrzymacz( fakt szczotki były jak żyletki ) odpalanie sie poprawiło ale problem z gasnącymi zegarami pozostał czasami to nawet radio się resetuje.

Co to może być.????

Mam identyczny problem :( Elektryk powiedział, że zegary do wymiany. Czy komuś udało się to naprawić? Kuczlaw pisał o problemie z masą, u mnie masa jest w porządku, połączenia dobre. zauważyłem, że problem ustępuje wraz z nagrzaniem silnika/wnętrza pojazdu.

Edytowane przez marcinez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a u mnie było to samo paliwo i temp nie działała. iprzed lutowaniem wzsystkiego radził bym spróbować do tych wskażników najpierw doprowadzić masę dodadkowym kabelkiem chyba do tych dwóch pinów po sirodku z czterech we wskażnikach. U mnie własnie brak masy był przyczyną. agłówna przyczyna a zarazem rozwiązanie to przelutowanie zimnego lutu przy tej blaszcze z tyłu silnika.:)

chociaż jak u radka_Gl nie działa temperatura to bymsprawdził czujnik. ale ten przy trujniku tym z przodu silnika. bo tem przy chłodnicy chyba tylko załącza wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w B3 to działa, ale w B4 myślę, że niekoniecznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności