Skocz do zawartości
Gość radek_GL

zimne luty jak sprawdzić ??? a może czujnik czy co ???

Rekomendowane odpowiedzi

dodam że przeciełem tą listwe zasilającą żarówki.

Pewnie rozciąłeś masę.

Trzeba było sprawdzić wtyczkę licznika, czy dochodzi napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ,że za 1 razem miałem listwe podłaczona i osobno zasilanie z włącznika .... i wtedy mogło pojsc zwarcie do masy?? da sie naprawic to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz licznik i multimetrem pomierz na nim napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego jak włącze długie swiatła to znika napiecie na liczniku??

 

edit. znika zegarek i obrotomierz , ale za to pokazuje prawidłowo tem i paliwo ...

Edytowane przez derbi013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię mały odkop

passat b3 1.8 90 km

mam problem z licznikiem otóż standardowo padnięte zegary od cieczy i od paliwa i tak było jeżdżone ponad rok bo czasu nie było na wymianę ale do rzeczy...jakoś tydzień temu po przekręceniu kluczyka wskaźnik temperatury szedł od razu do końca, a przy okazji dodam że paliwo zaczęło wskazywać i to poprawnie no ale teraz jest jeszcze gorzej bo wskazówka od temperatury stoi praktycznie pionowo i podczas jazdy lekko się rusza trochę w lewo, a po wyłączeniu zapłonu zostaje w takiej pozycji ba nawet po wypięciu czujnika temp nie opada...co to może być i czy w ogóle da się wskaźnik temp uratować czy już po nim...czujnik od temp będę zmieniał w pon ale to pewnie i tak nic nie da

przy okazji dodam że kontrolka od stanu płynu oszalała i mruga cały czas a co śmieszniejsze w zbiorniczku nie ma czujnika a jest on oryginaolny

z góry dzięki za jakoś podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazówka od temperatury stoi praktycznie pionowo i podczas jazdy lekko się rusza trochę w lewo

Mechanizm pod zegarem sie zawiesił , trzeba wymontować zegary i odblokować.

 

kontrolka od stanu płynu oszalała i mruga cały czas a co śmieszniejsze w zbiorniczku nie ma czujnika a jest on oryginaolny

Nie rozumiem, to w końcu jest masz ten czujnik w zbiorniczku czy nie.

Ta kontrolka mruga chyba też gdy temp. przekroczy 120 stopni..zatem moze jest to wina pionowej wskazówki od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem w pon się z a to wezmę i dam znać czy pomogło

powiem krótko kontrolka jest czujnika brak ale dodam że przez rok raz sobie mrugała raz nie, czasem zamieniała się wręcz w stroboskop że tak powiem a teraz mryga non stop...może faktycznie jest połączona z zegarem w każdym razie płynu jest na stanie a silnik się nie grzeje wentylator załącza się kiedy trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik od temp będę zmieniał w pon ale to pewnie i tak nic nie da

zostaw czujnik w spokoju, nie ma sensu jeżeli auto pracuje dobrze. silnik abs czy rp?? kupisz zamiennik to popracuje chwile i w kosz. chyba że masz inne podstawy do wymiany czujnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielku czytamy ze zrozumieniem. Popatrz w tekst, coś przeoczyles. :P

Zrobię OT.. Tak jak Ty napisałeś to ja odpowiadam na cb..

- kolego jaki Ty masz silnik w tym passacie?

- 1.6 72 KM

- o to nieźle Ci to idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik abs pracuje akurat w tym pasku no ale 1.6 też stoi tak więc sorry za zamieszanie:P

 

w każdym razie obstawiałem na czujnik jako winnego za to że wskaźnik poszedł tak wysoko w górę...zanim jeszcze się zawiesił to po odpięciu czujnika opadał...oczywiście nie będę zmieniał na taki za 15 zł a i tego co jest nie wyrzucę do kosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , to znowu ja...

 

kupilem wkoncy na szrocie licznik od passka 1.9TD

 

założyłem , kostka pasuje ,linka tez ... oswietlenie dziala ,tem pokazuje prawidłowo ,paliwo też ,kilometry nabija ....

 

tylko nie dziala obrotomierz...!!

w starym liczniku jest przy predkosciomierzu taka kostka ... i wchodzi ona w płyte głowna koło obrotomierza...

 

czy moge zrobic z 2 jeden licznik??

czy moze da sie jakos inaczej podłaczyc obrotomierz???

 

czy mozna tak jezdzic? nic sie nie spali itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge zrobic z 2 jeden licznik??

ja bym próbował.

czy mozna tak jezdzic? nic sie nie spali itp??

nie spali się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś dobry będzie w stanie mi zdiagnozować problem, opisze go krótko.

 

Mam licznik z MFA i dzieje się coś dziwnego, mianowicie od kwietnia do września jest spokój. Jak tylko spadnie temperatura to na początku tak od 10 do 5 C resetuje się przy włączeniu zapłonu. A w zimne dni nie mam wskazań ( paliwo, temp, km/h, obrotomierz) ALE działa podświetlanie wszystkie inne kontrolki działają. Po rozgrzaniu się auta w środku licznik znowu wstaje i wskazuje wszytko wporządku. Co to może być za problem? Dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche odkopany, ale mam to samo co kolega wyżej :D Elektryk powiedział, że licznik do wymiany i będzie dobrze - prawda to i szukać jakiegoś licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności