Skocz do zawartości
Blanko

klimatyzacja słabo chłodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zaworek kosztuje grosze :fajny Wymień go i powinno być po problemie. Przy okazji napełniania instalacji - niech ci sprawdzą jak pompuje sprężarka, bo może się już kończy.

A co do przewodu to tam co jest CZERWONE na foto - to tam właśnie ten filterek siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gdzie ten filterek siedzi ( to wiem) jest zimne a za tą śrubą gdzie skręcane jest ciepłe ( w stronę przodu auta) to znaczy że filterek się zapchał bo co innego może ograniczać "przelot" czynnika. Czyli podsumowując ceny z IC - filterek ~8 zł, osuszacz ~75 zł, zaworek do napełniania - groszowe sprawy, robocizna ? , napełnienie - ok 150 zł. może uda się wynegocjować niech mi mój czynnik odciągnie policzy za różnice w jego braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci filtr wyjmą, to popatrz, czy za dużo opiłków ze sprężarki na nim nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź czy po włączeniu klimy na auto włącza ci się wentylator klimy przy chłodnicy od strony pasażera.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirku parę postów wyżej pisałem przecież zatem nie będę powtarzał, chodzi chodzi tylko wg. zeszłorocznej wydajności klimy teraz jest dno, a nie sztuka tylko nabić/dobić czynnika i cieszyć się nie w pełni sprawną klima, jak już zrobić to na porządnie.

Danek zeszłego roku w sierpniu sprężarka biła bardzo dobrze sam obserwowałem wskaźniki, zatem wątpię by padła w czasie ~12t km. z czego na klimie może 4t. km, ale opiłki sprawdzę na pewno bo znając życie gaz sobie spuszczę robotę zrobię sam a dam tylko zarobić na nabiciu- i może uda się dogadać jak wyżej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatem mam pytanie do znawców klimatyzacji gdyż to nie moja działka

dlatego napisałem o wentylatorze. Ja tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy jestem laikiem w sprawach klimy i nurtuje mnie kilka pytań, czy słaba wydajność klimatronika, może być spowodowana błędem 4FA? Co to może być za usterka jak klimatronik sam przestawia się co jakiś czas na tryb auto i 22*C, mruga wtedy cały wyświetlacz, mruga również jak jest wyłączony, mruga sobie napis OFF. Klima sprawdzona, szczelna, nabita ale niestety słabo chłodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4FA - siłownik klapy obiegu wewnętrznego.

Wyjmij filtr i zobacz czy klapka się zamyka. I poczytaj - jak sprawdzić błedy w klimie :fajny Skoro wyświetlacz mruga, to są błedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4FA - siłownik klapy obiegu wewnętrznego.

Wyjmij filtr i zobacz czy klapka się zamyka. I poczytaj - jak sprawdzić błedy w klimie :fajny Skoro wyświetlacz mruga, to są błedy.

 

Po przełączeniu na obieg wewnętrzny, słychać jak coś tam się przestawia. Jak wyświetlacz skończy mrugać to po sprawdzeniu na wyświetlaczu pojawia się coś takiego FFF 00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FFF? :hmm A nie czasem 444?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się może ktoś taki dobry aby sprawdzić jak to z tą temp tych przewodów? Też ostatnio mam jakąś slabą klime i przewody jak na wcześniejszym rysunku właśnie... Czynnik nabity rok temu i teraz nie wiem czy stawiać na ten zaworek płacąc przy tym znów za nabijanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo822

Witam

mój problem jest następujący: tydzień temu klima działala, chłodziła, według mojej checi i ustawien na klimatroniku. Jednak niestety zaszła koniecznosc wymiany pasków, oleju itd. itp. przy okazji rolki napinacza kompresora klimy. po tej wymianie klimatyzacja przestała chłodzic, dodam,ze sterowanie działa, tylko nie chłodzi,jeszcze jedno od wymiany paskow podczas właczania zapłonu migaja mna klimatroniku wszystkie symbole, przez jakies 10-15 sek. na tescie wlasnym wyszedł blad 4F7. i co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem, silnik 1,9 tdi 115km climatronic a problem polega na tym że tak jadę to klima chodzi i chłodzi ale jak tylko stane w korku to tak jak by sprężarka się odłączała i leci tylko chłodne powietrze żeby po chwili znowu się załączyć i wtedy wieje chłodem ale już nie tak jak powinno czyli tak jak podczas jazdy, wraca do normy kiedy spowrotem zaczynam jechać, do tego wentylator główny działa cały czas z racji że jest napędzany paskiem a ten drugi ani rusz...??? Może ktoś z was miał taki problem, co to może być? przekaźnik, bezpiecznik? jak sprawdzić czy wentylator wogóle chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam podobny problem, silnik 1,9 tdi 115km climatronic a problem polega na tym że tak jadę to klima chodzi i chłodzi ale jak tylko stane w korku to tak jak by sprężarka się odłączała i leci tylko chłodne powietrze żeby po chwili znowu się załączyć i wtedy wieje chłodem ale już nie tak jak powinno czyli tak jak podczas jazdy, wraca do normy kiedy spowrotem zaczynam jechać, do tego wentylator główny działa cały czas z racji że jest napędzany paskiem a ten drugi ani rusz...??? Może ktoś z was miał taki problem, co to może być? przekaźnik, bezpiecznik? jak sprawdzić czy wentylator wogóle chodzi??

 

Na postoju powinien włączyć się drugi bieg wentylatora, jeżeli jest uszkodzony to wzrasta ciśnienie w układzie i zawór wysokiego ciśnienia rozłącza klimę.

Zmień wentylator - koszt niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo wentylator u mnie wogóle nawet nie ruszy, do tego potrzeba rozbierać przód auta? Ale dziękuje za odpowiedz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatem mam pytanie do znawców klimatyzacji gdyż to nie moja działka,

czy jeżeli ten przewód po lewej na obrazku na części zaznaczonej na niebiesko jest zimny a część zaznaczona na czerwono gorąca to oznacza że zaworek rozprężny jest zabity ( zatkany) i należy go wymienić ?

I jak Krzychu doszedłeś coś z tymi przewodami??

 

Bez tytułu.jpg

 

Sprawdziłem to u siebie i u kumpla w paskach FL.

U mnie zielony jest ciepły, czerwony jest zimny, a niebieski ciepły.

U kumpla zielony jest ciepły, czerwony jest zimny, a niebieski zimny.

Max. wydajność mojej klimy wyszła mi 15*C, a kumpla 7*C więc wychodzi na to, że u mnie jest coś nie tak, a przewody najprawdopodobniej oba powinny być zimne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak Krzychu doszedłeś coś z tymi przewodami??

 

[ATTACH=CONFIG]104540[/ATTACH]

 

Sprawdziłem to u siebie i u kumpla w paskach FL.

U mnie zielony jest ciepły, czerwony jest zimny, a niebieski ciepły.

U kumpla zielony jest ciepły, czerwony jest zimny, a niebieski zimny.

Max. wydajność mojej klimy wyszła mi 15*C, a kumpla 7*C więc wychodzi na to, że u mnie jest coś nie tak, a przewody najprawdopodobniej oba powinny być zimne???

 

Jako że żaden z kolegów z sprawną klimą nie chce chciał nam tego sprawdzić to sam dziś dopadłem paska z mrożącą wręcz klimą i sprawdziłem. Wyszło ze czerwony wręcz oszroniony niebieski sporo zimny a zielony dość ciepły Umnie jest nieco inaczej więc szukam przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz tak jak u mnie i u Krzyśka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz tak jak u mnie i u Krzyśka?

No wychodzi na to że dokładnie tak. Może jutro będę w jakimś serwisie a ten filterek sobie dzisiaj zamówiłem to może mi go jutro wymienią zobacze co będzie jak co to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności