Skocz do zawartości
guciu04

montaż haka na ile śrub

Rekomendowane odpowiedzi

Kostki to najmniejszy problem. Owszem ładnie wyglądają, ale co z tego jak hak nie pasuje. Ja się podłączyłem pod lampy samymi konektorami. Kupiłem w elektronicznym, zamontowałem na kablach, każdy z nich zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą i trzyma się i działa wyśmienicie. Wspomniany hak nie pasuje do B5 (ani do 3B ani do 3BG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie :) dziękuję za zaangażowanie w sprawę !

za ten hak dałem 50 zł także tragedii nie ma,

natomiast dzwoniłem do gostka od którego to kupiłem, i mówił że

rozbierał sharana i passata, oba miały haki.

Także mogło mu się pomylić, i sprzedał mi hak od sharana a nie od passata.

Mówił też że ma drugi hak i jest on mocowany śrubami pionowo, i to ten pewnie będzie z passata, więc mogło mu się pomylić.

Czy może mi ktoś podać wymiary, jaki rozstaw śrub, jaka odległość jednej od drugim ma mniej więcej być w tym modelu ?

Wtedy zmierzę przy tym drugim haku i będę wiedział czy wymienić, czy zwrot pieniążków :)

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra Panowie :) dziękuję za zaangażowanie w sprawę !

za ten hak dałem 50 zł także tragedii nie ma,

natomiast dzwoniłem do gostka od którego to kupiłem, i mówił że

rozbierał sharana i passata, oba miały haki.

Także mogło mu się pomylić, i sprzedał mi hak od sharana a nie od passata.

Mówił też że ma drugi hak i jest on mocowany śrubami pionowo, i to ten pewnie będzie z passata, więc mogło mu się pomylić.

Czy może mi ktoś podać wymiary, jaki rozstaw śrub, jaka odległość jednej od drugim ma mniej więcej być w tym modelu ?

Wtedy zmierzę przy tym drugim haku i będę wiedział czy wymienić, czy zwrot pieniążków :)

wystarczy ze podniesiesz dywan w bagazniku i masz 3 zaslepki z kazdej ze stron w plastiku i mozesz tez uzyc srub z belki do haku. Sa 4 sruby ja dalem 6 o trwalosci 10.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ma 3 zaślepek tylko po każdej ze stron są po 2 śruby które trzymają belkę zderzaka i jest po jednej zaślepce z lewej i prawej strony wgłąb bagażnika (do oparcia kanapy). Różnica jest miedzy wersją z napędem na 1 oś a 4Motion gdyż ten 2 ma niższą belkę. Do Passata 3B i 3BG sed/com 96-05 hak K34, a do Passków 3B i 3BG 96-05 do wersji 4x4,4motion K43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to belka zderzaka i hak są montowane w innych otworach. Ja montując hak Westfalia musiałem użyć tych otworów, które były oryginalnie zaklejone. Po lewej i prawej stronie jeden z otworów pasował, lecz ten drugi właśnie nie i trzeba było użyć tego nieużywanego wcześniej zaklejonego taśmą otworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas mozntazu haka belka musi byc usunieta

gdy ja montowalem hak do B3 pasowal na te sruby jak w belce

i byc moze -zalezy od podstawy haka-bedzie trzeba podcic dol zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, ja kupiłem hak Westfalia i nic nie trzeba ciąć. Sama końcówka haka jest wypinana a gniazdo chowane. Dodatkowo Westfalia zaleca dokupienie takiego wkłady gąbkowego czy piankowego pomiędzy belkę haka a zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zadnych pianek

w piance by sie woda zbierala i by gnil tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba zadnych pianek

w piance by sie woda zbierala i by gnil tyl

No wiadomo, cytuję tylko zalecenie z instrukcji. Nawet nie wiadomo czy to da się jeszcze kupić i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Hak wypinany ma mniejszy uciag niz przykrecany na 2 sruby. Cena wypinanego jest z 200 - 300 PLN wyzsza. Zalezy kto co i jak woli. Ja mam hak z firmy autohak o poda.ym wyzej nr i nie narzekalem na montaz, gniazdo tez jest chowane, zadnych pianek nie potrzeba. Dla spokoju polecam sruby i miejsca styku posmarowac pasta miedziana to nie bedzie pozniej problemu z demontarzem i korozja. Domyslam sie ze na warsztacie nikt wam nie zabezpieczy w ten sposób srub. A poza ty co nowe to nowe. Nie polecam hakow firmy Steihoff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram się za montaż haka , ori westfalia. Powiedzcie, ilu PINowe gniazda były w B5 bo mam 13 pin, hak jest z FLa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo nie zależy od modelu moim zdaniem. Zamontować można dowolne. 13 pinowe wymaga chyba modułu aby dołączać światła i coś tam jeszcze. Ja mam zwykłe. Do 13 pinowego można zawsze zamontować przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej ;)

 

Jaki standard jest w Polsce ? Nigdy nie miałem do czynienia z przyczepkami a mam zamiar gdzieś wypożyczyć na kilka dni.

Aaaa, i szukam jakiegoś schematu podłączenia, niestety mam wiązkę uciachaną :(

 

dafota.2.xyv1400665561r.JPG.smDSC_0199.JPG&th=2961

 

dafota.2.kg31400665561e.JPG.smDSC_0198.JPG&th=7797

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest wtyczka 13 pinowa. Jest to chyba standard w Niemczech natomiast w Polsce najczęściej spotyka się przyczepki z gniazdami 7 pinowymi. Schematy połączeń znajdziesz w sieci. Do obecnie posiadanego gniazda 13 pinowego możesz zakupić adapter 13/7. Jest to taka przejściówka która pozwoli Ci podczepić polską przyczepkę bez konieczności wymiany gniazda w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Polsce najczęściej spotyka się przyczepki z gniazdami 7 pinowymi. Schematy połączeń znajdziesz w sieci. Do obecnie posiadanego gniazda 13 pinowego możesz zakupić adapter 13/7. Jest to taka przejściówka która pozwoli Ci podczepić polską przyczepkę bez konieczności wymiany gniazda w samochodzie.

 

Dziękuję :)

 

Z tego co pamiętam, to belka zderzaka i hak są montowane w innych otworach.

 

A czy belka jest taka sama czy inna ? Słyszałem że jak nie było oryginalnie haka to trzeba belkę pod hak. Prawda to ?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belkę zastępujesz właśnie hakiem. Sama belka trafia do skupu surowców wtórnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Belkę zastępujesz właśnie hakiem. Sama belka trafia do skupu surowców wtórnych

 

Ooo, o tym nie wiedziałem ;) Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zabieram się za montaż haka , ori westfalia. Powiedzcie, ilu PINowe gniazda były w B5 bo mam 13 pin, hak jest z FLa

 

W moim pierwszym b5 fl było gniazdo 13 pinowe, teraz założyłem również 13 pinowe. Z tego co zauważyłem to większość przyczepek i innych sprzętów ma właśnie takie wtyczki.

 

A i z 13 pinowymi jest mniej problemu ze stykami, za to więcej roboty jak zapomnisz odpiąć wtyczke i pojedziesz (7 pinowa się sama wyczepi, a z 13 wyrwiesz kable).

Edytowane przez RAFAŁ W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo u siebie gniazdo 13 pionowe ale pieprzenia się z podłączeniem było dużo i wywaliłem 13 pionową puszkę i kupiłem za 13zł wtyczkę na 7pin i 10m kabla i wszystko ładnie działa i szybko i sprawnie podłączyłem raz dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją się zdecydowałem na 13 pinową bo w poprzednim miałem 7 i co chwilę coś nie łączyło w gnieździe, a do tego zawsze musiałem mieć przy sobie przejście 7/13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności