Skocz do zawartości
guciu04

montaż haka na ile śrub

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie odgrzewam kotlecika - do czego ( w które miejsce najlepiej) trzeba się wpiąć z wiązką kabli od gniazda przy haku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponownie odgrzewam kotlecika - do czego ( w które miejsce najlepiej) trzeba się wpiąć z wiązką kabli od gniazda przy haku ?

 

...było już

 

w tylnych lampach masz wyprowadzone, miejsca na których jest "+" z poszczególnych żarówek

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję - jutro zaczynam robotę :] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączę do tematu... mam zamiar zamontować u siebie hak i zauważyłem mały problem (lub i nie) a mianowicie... wymontowałem wczoraj ori hak z "dawcy" był to pasek kombi rok 1999. Wykręciłem śruby (były 4) zdemontowałem belkę itp. jak przyszło co do demontażu zasilania wtyczki to z lekka się zdziwiłem... okazało się że przewód do gniazda nie idzie od lamp tylko gdzieś pod siedzeniami na wysokości modułu komfortu i dalej chyba aż do skrzynki z przekaźnikami ( nie wiem nie sprawdzałem do końca). Czy ktoś się właśnie orientuje do czego to może być podpięte? wolał bym wyjąć z kostką niż ciąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś odcioł kabel to możesz na nowo podciągnąć kable z lampy. Podejrzewam, że ja bym tak zrobił i zrobił sobie świerzą instalacje u siebie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się przyłączę do tematu... mam zamiar zamontować u siebie hak i zauważyłem mały problem (lub i nie) a mianowicie... wymontowałem wczoraj ori hak z "dawcy" był to pasek kombi rok 1999. Wykręciłem śruby (były 4) zdemontowałem belkę itp. jak przyszło co do demontażu zasilania wtyczki to z lekka się zdziwiłem... okazało się że przewód do gniazda nie idzie od lamp tylko gdzieś pod siedzeniami na wysokości modułu komfortu i dalej chyba aż do skrzynki z przekaźnikami ( nie wiem nie sprawdzałem do końca). Czy ktoś się właśnie orientuje do czego to może być podpięte? wolał bym wyjąć z kostką niż ciąć...

 

w niektórych passatach (i nie tylko) montowane były specjalne moduły sterujące oświetleniem przyczepy tj, coś na zasadzie przekaźników w pudełku, które uaktywniały się po wpięciu wtyczki do gniazda przyczepy. Domyślam się, że akurat takie coś miał dawca...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaa możliwe :) dziękuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orietuje się ktoś jakie sa numery fabryczne kostek haka które wpina się w lampy tył i czy kupie takie cos w serwisie VW?

 

---------- Dodano o 14:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:22 ----------

 

czy potrzeba jakiegos modulu znalazlem cos takiego http://tablica.pl/oferta/orginalna-wiazka-haka-passat-b5-z-modulem-CID5-ID4IMRZ.html#f03c2a4be4

W ori wiazce tez jest jakis modul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orietuje się ktoś jakie sa numery fabryczne kostek haka które wpina się w lampy tył i czy kupie takie cos w serwisie VW?

 

---------- Dodano o 14:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:22 ----------

 

czy potrzeba jakiegos modulu znalazlem cos takiego http://tablica.pl/oferta/orginalna-wiazka-haka-passat-b5-z-modulem-CID5-ID4IMRZ.html#f03c2a4be4

W ori wiazce tez jest jakis modul?

Koledze przypadkiem nie chodzi o coś takiego ?http://allegro.pl/nowy-oryginal-wiazka-b5-hak-holowniczy-vw-passat-i3896335787.html

W serwisie VW kupisz tylko całą wiązke ma ona numer 3B9 055 203 C tak podaje Etka.

Edytowane przez mlody24wp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cala wiazk aso wolaja 750zl:rozpacz. czy te kostki z aukcji beda pasowac do b5fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za cala wiazk aso wolaja 750zl:rozpacz. czy te kostki z aukcji beda pasowac do b5fl?

w aukcji jest napisan 2001-2005 wiec jest to wersja fl,najlepiej zadzwonic i sie dogadac napewno facet bedzie wiedział dokładnie co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ma mozliwosci dowiedziec sie jakie sa numery kostek bo mam cala oryginalna instalacje ale osoba ktora wysylala mi hak uciela instalacje chwile przed kostkami i teraz mam problem z podlaczeniem. A chcial bym zeby to bylo zrobione tak jak powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za duplikat, jak ktoś może to usuńcie, bo u mnie się nie da :/

S8305740.jpg

S8305741.jpg

S8305742.jpg

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem wczoraj oryginalny hak od prawdopodobnie passata b5 przed liftem kombi,

i czy to co widzicie na zdjęciach będzie pasować do paska b5 po lifcie ?

Z tego co czytałem to w B5 po lifcie hak przykręca się śrubami pionowo,

a tutaj widać są śruby poziomo... ? czy to będzie pasować ?

[ATTACH=CONFIG]114490[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114492[/ATTACH]

 

Mam też oryginalne wiązki z wtyczkami, oraz wtyczkę taką do której trzeba przełączkę do polskiej przyczepy,

i czy takie oryginalne wtyczki mają możliwość wpięcia gdzieś w lampie ? czy trzeba przerabiać i dorabiać kabelki aby to podpiąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem kombi ma śruby pionowo. Ja kupiłem hak do Superba i pasował idealnie. W/g katalogu Westfalii to te same haki. Mają one różne oznaczenia w katalogu VW ale to ten sam produkt do Superba i do Passata przed liftem. Jak to wygląda po lifcie nie mam pojęcia. ten z fotek moim zdaniem nie jest do Passata B5 ani przed ani po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może są dwie możliwości montażu haka, czy ktoś jeszcze może mi coś doradzić? czy raczej napewno nie będzie pasował, ten HAK ma numer M3 808 882 01 003, ten numer jest wybity na haku, natomiast na tej części metalowej nie ma żadnego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki producent haka? To co da się zobaczyć na fotkach w sieci wskazuje, że Passat B5 miał śruby pionowo i tylko pionowo. Ten, który kupiłeś nie jest do modelu B5.

http://www.westfalia-automotive.de/fileadmin/templates/pdf/321-vw/a321505691111-321504ab131207 war-101.pdf

Edytowane przez zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

kupiłem wczoraj oryginalny hak od prawdopodobnie passata b5 przed liftem kombi,

i czy to co widzicie na zdjęciach będzie pasować do paska b5 po lifcie ?

Z tego co czytałem to w B5 po lifcie hak przykręca się śrubami pionowo,

a tutaj widać są śruby poziomo... ? czy to będzie pasować ?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: S8305740.jpg Wyświetleń: 5 Rozmiar: 60.5 KB ID: 114490Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: S8305741.jpg Wyświetleń: 4 Rozmiar: 58.9 KB ID: 114491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: S8305742.jpg Wyświetleń: 4 Rozmiar: 69.6 KB ID: 114492

 

Mam też oryginalne wiązki z wtyczkami, oraz wtyczkę taką do której trzeba przełączkę do polskiej przyczepy,

i czy takie oryginalne wtyczki mają możliwość wpięcia gdzieś w lampie ? czy trzeba przerabiać i dorabiać kabelki aby to podpiąć ?

na bank nie bedzie pasowal do B5 i Fl kupiles od czegos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
volkswagen_sharan_hak_holowniczy.jpgjak sie nie myle to ten hak pochodzi od Sharana lub Alhambry i Ford Galaxy też maił taki :hmm vw polo i caddy tez miały takie mocowania ale na 4 śruby i chyba krótsze ramiona Edytowane przez mlody24wp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

kupiłem wczoraj oryginalny hak od prawdopodobnie passata b5 przed liftem kombi,

i czy to co widzicie na zdjęciach będzie pasować do paska b5 po lifcie ?

Z tego co czytałem to w B5 po lifcie hak przykręca się śrubami pionowo,

a tutaj widać są śruby poziomo... ? czy to będzie pasować ?

[ATTACH=CONFIG]114490[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114492[/ATTACH]

 

Mam też oryginalne wiązki z wtyczkami, oraz wtyczkę taką do której trzeba przełączkę do polskiej przyczepy,

i czy takie oryginalne wtyczki mają możliwość wpięcia gdzieś w lampie ? czy trzeba przerabiać i dorabiać kabelki aby to podpiąć ?

Do passata b5 czy przed czy lift pasowac nie bedzie zobacz u mnie jak wyglada model do passaka.Tego haka do siebie nie zalozysz. Kostki wchodza do lampy ale jak to jest od innego modelu to i one moga nie pasowac ale moge sie mylic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności