Skocz do zawartości
Kresek

Wygluszenie przednich drzwi w passacie B4 krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jedno tutaj zostało pominięte ale bardzo ważne! Biorąc pod uwagę że głośniki są fabrycznie podłączane zwykłym kabelkiem jak już się bawicie w wygłuszanie to zmieńcie kable przy okazji! Wtedy to jeszcze będzie na plus. Ja mam trochę inne maty trudno opisać jak ona się zwie ogólnie jest dodawana z tego co się orientuje w meblarstwie (nie pamiętam tego dokładnie dostałem je za free) I ja obkleiłem tak jak ma kolega Kresek. I dźwięk nawet na fabrycznych głośnikach się poprawił i to w dużym stopniu. Więc ja jest za takim rozwiązaniom. A tak apropo to bezsensowna taka gadka typu a jak szybka pęknie a jak klamka się popsuje. Ludzie co jaki czas to się Wam dzieję? Raz na tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że B3 ma trochę inne wygłuszenie (gąbka) to czy poza wygłuszeniem, które zaproponowałeś i zrobiłeś, warto jest jeszcze tapicerkę od wewnątrz wygłuszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast juz w wygluszenie bym sie nie bawil w b4/b3 jest to tak samo pracochłonne i kosztowne jak zrobinie komór zamkniętych pod głośnik np. z mdf+żywica i na to jakieś obicie, efekty są naprawdę rewelacyjne, można praktycznie zrezygnować z subwoofera w bagażniku. kolega z forum baca razem z moją pomocą wykonał takie komory i już udało się wystartować w zawodach z jakimś tam wynikiem ale efekty są naprawdę świetne poza tym też to bardzo praktyczne rozwiązanie w każej chwili można zdemontować komorę w razie awarii szyby itd. komora jest w miejscu glosnika i kieszeni w przednich drzwiach w b3 jest ulatwiona sprawa bo tapicerka sklada sie z dwóch czesci i wlasnie w miejsce tej dolnej montuje sie komore natomiast w b4 warto kupic drugie tapicerki i trzeba je uciąć właśnie w miejsc gdzie zaczyna sie kieszen i glosnik jest tam taka linia. mogę wrzucić fotki jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć wrzuć i ewentualnie powiedz ile by kosztowało wykonanie czegoś takiego przez Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro jest juz temat o wygłuszaniu to poruszę swój zamiar :)

 

Otóż mam passata b3 silnik diesla i strasznie głośno chodzi w środku. Dźwięk naprawdę nie jest ani jakiś ładny ani przyjemny. W związku z tym ze nie jest to jakies super nowe auto (mimo ze full opcja :)) to chciałem je wygłuszyć jakims niedrogim kosztem. Wpadłem na pomysł kupienia takich mat bitumicznych:

 

http://allegro.pl/item863216628_apama_mata_bitumiczna_wygluszajaca_standard.html

 

Myślę ze efekt może być podobny bo zależy mi na wygłuszeniu wnętrza. Mam zamiar wyłożyć tym podłogi, bagaznik i drzwi.

 

Dodatkowo na tapicerke drzwi i ewentualnie podłoge? dodac jakis filc.

 

Co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filc na pewno. Ale jak już będziesz wygłuszał podłogę pomyśl o jej zabezpieczeniu antykorozyjnie. Już tak na poważnie do tego podejść. Zrobi się dziura filc Ci na moknie i kaska pójdzie w błoto, a tak trochę pracy a efekt będzie o wiele lepszy i na dłużej starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może tak:

 

1) zabezpieczyć blache podłogi przed korozją. Może dobrym zabezpieczeniem będzie hammereit ? ewentualnie jak wyschnie ładnie wyrównać papierkiem sciernym ? taką farbę już mam bo smarowałem tym progi dodatkowo na oryginalne zabezpieczenie. No i ze wzgledow estetycznych.

 

2)nastepnym etapem nalozyc ta mate bitumiczna na podłoge, drzwi itp aby zniwelowac drgania karoserii

 

3)i na koncu wylozyc wszystko ladnie filcem w celu dodatkowej redukcji hałasu.

-----------------------

I teraz nasuwa mi się takie pytanie, czy filc to dobry pomysł ? napewno na podłodze nie bedzie grubego filcu tylko jakis cienki. Przez dywaniki przesiaka woda, a filc moze tylko ta wode trzymac. Może jeszcze jakas folia ? choc wydaje mi sie ze za duzo tego bedzie. W dodatku bez odpowiedniej wentylacji to nie bedzie oddychac a woda sama sie bedzie skraplac. Prosze o wiecej wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hammereit? Hmm... Chyba raczej nie bo jak masz rdzę gdzieś to on jakby wżera się i może zrobić Ci dziurkę. Może po prostu bittumem czy jakoś tak ten sam preparat co do podwozia ja myślę. Filc będzie dobry i tak masz oryginalnie pewnie coś w stylu filcu więc nie widzę różnicy tylko w tym że będzie to świeże. Kupisz gumowe dywaniki są o wiele lepsze od materiałowych to nie będzie też tak dużo tej wody. Pod karcherem myjesz i masz czyste. Folia nie bo będzie się woda kisić.

 

Ja tylko podpowiedziałem żeby jak zrobić to z pożytkiem też dla blachy ;) Po co potem zrywać jak za 3 miesiące gdzieś będziesz miał dziurkę w podłodze a tak to ogarniesz całą podłogę i przed i spokój na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie tematu ale właśnie biorę się za wygłuszenie wszystkich drzwi w moim samochodzie. Zamówiłem 40 mat STP i w tym temacie wyczytałem o tej gąbce o strukturze zamknięto komórkowej, a niestety mój budżet jest już mocno ograniczony. W internecie wyczytałem ze taką strukturę posiada... karimata. Orientuje się ktoś może czy w ogóle brać to pod uwagę? Czy ta gąbka poprawi zauważalnie jakość dźwięku? Zarówno z przodu jak i z tyłu mam zestawy Infinit Reference 6510cs podłączone (na razie- jak będą pieniądze przyjdzie coś lepszego) pod Magnata Classic 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj samo STP i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszlo okolo 190 zl za 1 drzwi ale polecam nie oszczedzac na matach .... im lepsza tym lepszy efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka gąbka nic ci nie da. Wygłuszanie polega na zmianie częstotliwości rezonansowej poprzez dociążenie drzwi matami oraz przez wyciszenie dźwięków wychodzących i wchodzących do kabiny przez wytracenie energii fali akustycznej wewnątrz mat. Gąbka nie oferuje ani dociążenia, ani zamiany fali dźwiękowej na ciepło w swoim wnętrzu. Tak naprawdę gąbka wogóle nie nadaje się do wygłuszania. A przynajmniej do wygłuszania samochodów, stosuje się ją czasem w kolumnach ale z trochę innych powodów niż wygłuszenie (najczęściej stosuje się ją w celu rozproszeniu fali dźwiękowej wewnątrz kolumny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie dziąło się w temacie.... A więc mam pytanie, czy jest sens ze względów ekonomicznych wygłuszyć wewnętrzną stronę drzwi tańszą matą np BOLL a zwenętrzną tą lepszej jakości np DYNAMAT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odgrzebie kotleta, ja bym tez chciał wygłuszyć drzwi ale w inny sposób raczej dałbym maty na tapicerkę od spodu np tak ja w audi jest i przykleił je żeby w razie czego zdjąć bez wiekszego problemu myślicie że dao by radę tak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki odgrzebie kotleta, ja bym tez chciał wygłuszyć drzwi ale w inny sposób raczej dałbym maty na tapicerkę od spodu np tak ja w audi jest i przykleił je żeby w razie czego zdjąć bez wiekszego problemu myślicie że dao by radę tak zrobić?

myślę że tak, tylko folie na drzwiach musisz i tak zostawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że tak, tylko folie na drzwiach musisz i tak zostawić...

 

Folie na drzwiach wiem z tyłu już wymieniałem a z przodu mnie to czeka dopiero.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mogę prosić o wymiary tego dystansu, tzn jego podstawy? albo czy z jakiegoś innego auta ktoś montował? drugie pytanie, czy konieczne jest wygłuszenie drzwi wewnątrz za szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że musisz wygłuszyć od wewnątrz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności