Skocz do zawartości
WANDAL

Szarpanie podczas ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem passata 1.9 TD 75km. z 1996

 

Mam wielki dylemat dot. silnika niedawno wymieniałem silnik bo w poprzednim upaliłem dziure na tłoku, mechanik stwierdził ze przyczyną były wtryski. Tak ze po kupnie na szrocie silnika trafił na warsztat gdzie został złożony, mechanik uprzedzał ze silnik może być katastrofa ale ustaliliśmy ze ma zrobić przekładkę założyć osprzęt i ma palić i tak zrobiliśmy, później wymieniłem wtryski na zregenerowane Bosha i okazało sie że na 1 gnieździe ucieka powietrze, pojechałem na warsztat aby dowiedzieć sie o kosztach naprawy i mechanik stwierdził ze panewki słychać i ze napewno są do roboty dodatkowo po wymianie silnika:

- święci sie cały czas kontrolka ciśnienia oleju + ładowania akumulatora ( a wszystko jest jak należy )

- obrotomierz nie działa ( reszta kontrolek działa bez zarzutu + prędkościomierz )

- szarpie autem jak wrzucam z 1 na 2 słabiej jak na 3 na 4 i 5 żadnych szarpnięć ale gdy ruszam bardzo wolno jest wszystko ok dopiero gdy bardziej dynamicznie chce ruszyć to szarpnięcia bardzo są odczuwalne.

- b.zadko kiedy dojeżdżam do świateł i stoję na luzie lub z wciśniętym sprzęgłem, autem zaczyna bardzo szarpać, kierownica praktycznie skacze i silnik sam gaśnie i zauważyłem że właśnie wtedy trace elektrykę w opuszczeniu szyb, następnie ciężko jest spowrotem odpalić silnik ale po ponownym odpaleniu powraca elektryka i wszystko sie uspakaja

- 1x podczas wjechania na rondo i wciśnięciu gazu zareagował z sporym opóźnieniem.

 

Nie wiem teraz czy jest sens inwestować dalej w auto jak do tej pory wyłożyłem 1150 na wtryski, używany silnik 800zł przekładka 1100zł. Gniazdo jeszcze mógłbym zrobić bez problemu bo koszt max 250zł ale martwią mnie Panewki i czy ewentualnie po wymianie wszystko wróci do normy czy nie okaże sie ze będzie trzeba jeszcze skrzynie zrobić lub inne bardzo drogie pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak czytam ile i za co płacisz to powinna Ciebie boleć doopa-mechanicy Cię dymają.

Inwestować warto ale warto też wiedzieć u kogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150 zapłaciłem za 4 zregenerowane wtryski + demontaż starych + montaż. 800zł za silnik bez osprzetu taniej nie znalazłem a w tamtej chwili były dostepne w okolicy tylko 3szt. 1100 wyszła przekładka, nowy olej, filtry + naprawa rozrusznika, i jakieś pierdoły co przy okazji wyszły. Dziś dzwoniłem w sprawie panewek + szlif i cena za robocizne krzykneli 180zł ale trzeba rozebrać auto i przywiesc. Nie znam jeszcze ceny demontazu i montażu. I pewnie i tak na tym sie wszystko nie skonczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1150 zapłaciłem za 4 zregenerowane wtryski + demontaż starych + montaż. 800zł za silnik bez osprzetu taniej nie znalazłem a w tamtej chwili były dostepne w okolicy tylko 3szt. 1100 wyszła przekładka, nowy olej, filtry + naprawa rozrusznika, i jakieś pierdoły co przy okazji wyszły. Dziś dzwoniłem w sprawie panewek + szlif i cena za robocizne krzykneli 180zł ale trzeba rozebrać auto i przywiesc. Nie znam jeszcze ceny demontazu i montażu. I pewnie i tak na tym sie wszystko nie skonczy

za te pieniądze kupiłbyś całość, wyjął co potrzeba a resztę fantów sprzedał.. następnym razem pisz na forum zanim zainwestujesz kasę w "naciągaczy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za te pieniądze kupiłbyś całość, wyjął co potrzeba a resztę fantów sprzedał.. następnym razem pisz na forum zanim zainwestujesz kasę w "naciągaczy"...

 

Mozliwe tylko mozliwe ze były by również do zrobienia, nic decyzja podjeta silnik już bede robił do konca na start rusze z panewkami pózniej z uszczelnieniem gniazda i chyba z sprzegłem na koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności