Skocz do zawartości
WANDAL

Szarpanie podczas ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.Podczas ruszania z 1 biegu i wstecznego strasznie

szarpie.Co ciekawe nie dzieje się tak zawsze.Passat 1,9td 75km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzegło łozysko oporowe albo docisk do wymiany

rozbierze i zobaczysz co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy innych biegach objaw ustępuje całkowicie czy maleje. Poszukaj na forum Poduszki silnika. Prawdopodobnie zerwaną masz pod skrzynią biegów.

Do tego stosuj się do punktu 2,2d regulaminu i podepnij się pod istniejący podobny temat ( było tego sporo).

 

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pod skrzynią zerwana lub śruba poluzowana przy poduszce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem padł docisk sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś odpowietrzyć wysprzęglik i pompkę sprzęgła??

miałem podobny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uporasz z problemem to daj znać,mam ten sam problem co Ty tylko u mnie jak silnik się rozgrzeje szarpanie ustaje,a na zimnym muszę bardzo ostrożnie ruszać lub ewentualnie z drugiego biegu.Przymierzam się do wymiany poduszki pod skrzynią biegów tak jak radzą koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z poduszką skrzyni, mój ojciec jeździ passatem b3 1.9 td(430 tyś). Poduszka pod skrzynią rozpadła się, a żadnego szarpania nie było. Poza tym jeżeli chodzi o szarpanie to stawiałbym raczej na przednią poduszkę pod silnikiem. Ona w momencie ruszania do przodu jest rozciągana i jeżeli jest uszkodzona może być odczuwalne szarpnięcie ponieważ przednia część silnika unosi się do góry. Tylna poduszka natomiast ( pod skrzynią) jest dociskana, więc według mnie nie może być w tym momencie mowy o szarpaniu. Najszybciej można to sprawdzić najlepiej w dwie osoby, jedna siedzi w aucie z zaciągniętym ręcznym i próbuje ruszac raz do przodu, raz do tyłu, a druga z boku obserwuje co sie dzieje:)

Edytowane przez darkaz1250
nowe przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawdzanie na nic się nie zdaje chyba że poduszki są kompletnie padnięte i rozklekotane na nic(jakie powinno byc wychylenie takiej poduszki i przy jakiej sile?) takim szarpaniem do przodu i tyłu u mnie wydaje się być wszystko ok podczas takiego szarpania a jednak d....,przymierzam się do wymiany wszystkich 3 poduszek i zobaczymy najwyżej będzie parę stówek w plecy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabikos

A ja kupiłem do passata 1Y 1992 Febi x3 przód (115PLN) i skrzynia (75PLN) jast na razie ok tzn 2000 km, a tył silnika (75PLN)...

Po wymianie zauwazyłem większe wychylenie silnika (trzęsąc ręką trzymając za łapę poduszki) niż na starej, ale mimo to komfort jazdy podniósł się bardzo, wcześniej tocząc się na luzie drgała kierownica, przy gaszeniu telepało no i na 1 i wstecznym na zimnym szarpało że aż strach, po wymianie bajka.

Po przejechaniu 500 km zrobiło się tak że przód co prawda juz tak mocno nie drży ale rano czy po pracy pedał sprzęgła znów mało nogi nie złamie (na 1 i wstecznym oczywiście zalezy z jakich obrotów), na starej po rozgrzaniu przy gaszeniu telepało, a na nowej nie założe chyba spowrotem starą i spróbuję nową oddać w sklepie tylko na jaką wymienić?

Z moich obserwacji wnioskuję że ta Febi z tyłu silnika jest za miękka, czy może ktoś może służy radą jakiej firmy mogą być twardsze?

 

Dodam jeszcze że wcześniej z tego typu problemami się nie spotkałem a był golf II 1,6D może dlatego że w automacie i omega 2,3D manual, kolega miał podobny problem w toyocie w diezlu nie wiem jakiej i poduszki wymienił nie wie jakiej firmy ale mu podobno pomogło.

Edytowane przez zabikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wznowie temat. A mianowicie u mnie również telepie przy odpaleniu silnika az do czasu jak sie nie nagrzeje. Druga sprawa jest to że jak do tyłu lub przodu ruszam strasznie szarpie a z miesiaca na miesiac sie bardziej nasila. Proszę poradzcie czy to te poduszki i jak to mozna zobaczyc czy sa naderwane lub cos. W razie w.. podpowiedzcie jakiej firmy kupic poduszki. Mam B4 1,9 TD 75km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też od jakiegoś czaszu pojawił sie ten problem na pierrwszym i wstecznym podczas ruszania strasznie szarpie:(( Czy to napewno wina tych poduszek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwości są dwie - albo poduszki albo sprzęgło (sprężynki bądź zwichrowana geometria - czyli najprawdopodobniej nieprawidłowy montaż).

 

Ja już mam 3 nowe poduszki Febi, które jak się okazało były ok. Teraz zamawiam sprzęgło bo nic innego to być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja zmieniłem sprzegło na firmy luk i zaczal mi sie ten problem z szarpaniem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sprzęgło mam od 2 lat Sachsa i się nic nie ślizga, było dotąd ok. Co ciekawe dziś więcej polatałem i zauważyłem, że po nagrzaniu autka porządnie problem zniknął. Tak się zastanawiam czy u mnie guma pod podstawą wtrysku się nie skończyła i silnik łapie lewe powietrze przy ruszaniu gdy silnik się najmocniej przechyla. No nic, na jutro planuję wymianę króćca wody i płynu chłodniczego + mycie silnika, drganiem zajmę się za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wandal_1

Po wymianie poduszek(silnika olejowo-powietrzna i skrzyni) nic się nie poprawiło,szarpie dalej.A więc co dalej,sprzęgło?A może ktoś mi powie jak się odpowietrza pompę sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś trzy poduszki czy dwie? Ta tylna koło nóg pasażera jest najtańsza (ja płaciłem 37pln za Febi).

 

Co prawda u mnie problem nie ustąpił ale z dnia na dzień się zdecydowanie zredukował i teraz prawie wcale tego nie czuję. Tylko jak wyjeżdżałem rano na wstecznym z podwórka to zadrżało mocno, wczoraj cały dzień nic a dziś tak leciutko. Nie mam bladego pojęcia o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem, że po wymianie sprzęgła musi się dopasować czy coś takiego jest taka możliwość?? i przez to szarpie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmianie sprzęgła (ze 2 lata temu) było ok od pierwszego dnia.

 

Tak jak napisałem wcześniej - nic się nie uślizguje, nie katuję sahsa którego mam w aucie a rwanie zaczęło się około 2 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałem, że po wymianie sprzęgła musi się dopasować czy coś takiego jest taka możliwość?? i przez to szarpie??

Coś nie chce mi się w to wierzyć, u mnie przed wymianą sprzęgła auto cały czas szarpało przy ruszaniu, natomiast po wymianie kompletnego sprzęgła od razu zaczął jeździć jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności