Skocz do zawartości
wojtekpl

Podniesienie zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda ze wcześniej nie widziałem tych "gum" - kupiłem sprężyny od Alltracka (+na przód: 2.5cm dystanse i nowe amortyzatory) I z tyłu mam 18cm a z przodu 17cm

Ogólnie auto w terenie (leśne/polne drogi) sprawuje się super I nie boję się żadnego krawężnika ale dostrzegam kilka minusów:

1 Znacznie podniesienie twardości zawieszenia co za tym idzie uszczerbek na komforcie

2 Tył jest na tyle sztywny że przejeżdżając przez te plastikowe progi spowalniające słychać dudnienie - podejrzewam że sprężyny mogą wybijać amortyzatory - jeśli w aucie są 4 osoby i/lub obciążony bagażnik nie ma tego efektu

3 tak duże podniesienie nadwozia wpłynęło na podniesienie głośności w środku... nie wiem czy to wiatr hulający w nadkolach czy co ale ogólnie jest głośniej.

 

Tydzień temu dałem stare sprężyny do rozciągnięcia i zahartowania (sztywność sprężyn reguluje się hartowaniem) i w piątek zakładam na próbę sprawdzić co wyjdzie... (koszt nie duży bo 120zł za 2szt ale jakby nie patrzyć drożej niż te gumy dystansowe)

Edytowane przez Geralt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopie trochę temat.

W związku z podniesieniem swojego paska będę musiał dodatkowo ustawiać ksenony, czy ich zakres regulacji automatycznej jest na tyle duży, że nie ma potrzeby? Podnoszę na wymienionych w temacie gumach, więc będzie jakieś 2 centy wyżej.

Ewentualnie jak je wyregulować jeśli by świeciły za nisko?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.  W moim 4M, 190PS - przód jest za nisko - oczywiście fabryka, ale przy 14cm to sporo krawężników zaliczam przy parkowaniu. Poza tym dziurawe drogi, lubię czasem zjechać w polna drogę, etc.

Pomysł - wymiana amorów+sprężyn od Alltracka - ale czy to wystarczy? Jak a Alltrack podnieśli o te 35mm ?

Jak szukam po sklepach z częściami to nie ma różnicy  czy 4M czy alltrack...czyżby różnica w wysokości zawieszenia wynikała nie z dłużych sprężyn/amorów?

Ktoś coś poczynił w b8 w kwesti lift up przodu?

 

 

Edytowane przez sqmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności