Skocz do zawartości
wojtekpl

Podniesienie zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przekopałem wiele wątków, ale nigdzie nie znalazłem kompleksowej informacji dotyczącej podniesienia zawieszenia.

Czy wspólnie można jakoś stworzyć listę możliwości powiększenia prześwitu pod pojazdem.

 

W chwili obecnej w wersji 4motion sedan mam niecałe 20cm z przodu i nieco ponad 20cm z tyłu (nie licząc chlapaczy, których droga do asfaltu kończy się w połowie w/w wartości). Ogumienie standardowe 215x55x16

 

Idealnie by było, gdyby jakieś 10cm lub więcej można było dołożyć :-)

 

Kto może się pochwalić swoim rekordem i podpowiedzieć jak tego dokonał i za ile???

 

Powszechnym jest obniżanie, a ja muszę w drugą stronę, ze względu na mały odcinek dojazdu do domu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się przyda :)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55875

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

Idealnie by było, gdyby jakieś 10cm lub więcej można było dołożyć

 

:D :D :D :D oj chyba za duże wymagania ale kto wie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaparkowałem na nierównym terenie i mój tył poszedł w górę o te właśnie 10cm. Tylko jak tu zrobić, by wciąż tam mieć :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym podniósł swojego paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

as odkolpal pajaka z przed dwoch lat i rozpisales sie ze hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda temat jest stary, ale ja rozwiązałem go na swój sposób. Mianowicie wykonałem sobie takie oto dystanse

DSC_5699.jpg

 

Dystanse są wykonane z aluminium o wysokości 2cm. Montaż jest dosyć prosty (około 1 do 2 godz) i mamy autko o 2 cm wyższe, znaczy przód autka. Wygląda to mniej więcej tak

P1060656.jpg

P1060667.jpg

P1060665.jpg

 

Brak szurania chlapaczami i przycierania osłoną silnika bezcenne :devil

Jak na razie auto przejechało z tą modyfikacją 1 tys km i wszystko działa jak należy.

DSC_5701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co prawda temat jest stary, ale ja rozwiązałem go na swój sposób. Mianowicie wykonałem sobie takie oto dystanse

[ATTACH=CONFIG]132814[/ATTACH]

 

Dystanse są wykonane z aluminium o wysokości 2cm. Montaż jest dosyć prosty (około 1 do 2 godz) i mamy autko o 2 cm wyższe, znaczy przód autka. Wygląda to mniej więcej tak

[ATTACH=CONFIG]132815[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132816[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132817[/ATTACH]

 

Brak szurania chlapaczami i przycierania osłoną silnika bezcenne :devil

Jak na razie auto przejechało z tą modyfikacją 1 tys km i wszystko działa jak należy.

 

Witam,

Czy mógłbyś proszę podesłać jakiś rysunek techniczny + informację gdzie wykonałeś te dystanse?

 

mam dodatkowe pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi: czy jest gdzieś lista czym różni się zawieszenie w VW Passat alltrack od "zwykłego" B7 i czy w miarę prosty sposób można podwyższyć prześwit zwykłego B7 do wysokości ok 16~20cm? (tak aby nie bać się krawężników czy jechać na ryby/grzyby polną drogą)

w chwili obecnej myślę że tył to pewnie jakieś wzmocnione sprężyny typu "heavy duty" a przód dystanse przy czym może jest gotowy zestaw części producenta... (wątpię aby do alltrack'a zmieniali coś w płycie głównej czy mocowaniach zawieszenia ale mogę się mylić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zajrzeć do etki jakie są różnice. Powiem jedno, zawieszenie w Alltracku jest super. Jak wracam z Pl zaladowany po dach tył siadzie max 2cm a poprzednim kombi b6 koła chowaly się w nadkola pomimo gum dystansowych w sprężynach. Jak lubicie takie leśne i inne wyprawy polecam osłonę silnika z alltracka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by zajrzeć do etki jakie są różnice. Powiem jedno, zawieszenie w Alltracku jest super. Jak wracam z Pl zaladowany po dach tył siadzie max 2cm a poprzednim kombi b6 koła chowaly się w nadkola pomimo gum dystansowych w sprężynach. Jak lubicie takie leśne i inne wyprawy polecam osłonę silnika z alltracka.

I dlatego przed zakupem B7 chce się dowiedzieć czy się da tak podnieść zwieszenie (niestety na oryginalnego alltrack mnie nie stać) i jaki jest koszt części, a na osłonę przyjdzie czas po podwyższeniu zawieszenia... (rozważam również Octavie Scout ale trochę za ciasna w środku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś podnosił zawieszenie tył w swoim pasku b6 wymieniłem sprężyny tył na nowe niby wzmocnione i nic to nie dało , myślę o czymś takim http://allegro.pl/gumy-guma-podwyzszajace-pod-sprezyny-jakosc-20mm-i4993764554.html ale nie wiem czy da się to zamontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chcę zaczynać nowego tematu a potrzebuję pomocy w doborze sprężyn do auta VW Passat B7 kombi 2,0 140 km. Sytuacja wygląda następująco, auto sprowadzone z obniżonym zawieszeniem (H&R -40 mm) na standardowych amortyzatorach, chciałbym zmienić sprężyny na standardowe, z tego co się dowiedziałem w serwisie w oryginale wyjechał na sprężynach: przód - pomarańczowy, zielony, żółty; tył - biały, fiolet, 2xżółty. Pytanie, czy mogę zastosować następujące sprężyny: przód - pomarańczowy, zielony, 2xżółty; tył - biały, fiolet, 3xżółty ? Jaka jest różnica między tymi sprężynami? Czy będzie jakaś różnica w komforcie? Co doradzacie zmienić na takie jak wyjechał z fabryki czy zastosować sprężyny z większą ilością żółtych kropek?

Edytowane przez patryko82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się: wczoraj nabyłem B7 2.0 tdi 170km, auto super ale widzę ze z pełnym bakiem tył jest ok 2cm niżej niż przód auta...

dzięki uprzejmości casuss mamy rozwiązanie jak podnieść przód ale pozostaje pytanie jak podnieść tył? Czy kojarzycie może part number sprężyn typu "heavy duty" czy z jakiegoś "pakietu na bezdroża"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sprężyny od Alltracka. Gwarantuję że 2 cm usiądzie gdy w aucie będzie 5 osób i pełny bagażnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóż sprężyny od Alltracka. Gwarantuję że 2 cm usiądzie gdy w aucie będzie 5 osób i pełny bagażnik

 

będą pasowały? (w sensie np: czy alltrack ma te same amorki czy może dłuższe?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator przód i tył jest to samo co B6, B7, B7 Alltrack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amortyzator przód i tył jest to samo co B6, B7, B7 Alltrack.

 

super :)

poprawcie mnie jeśli się mylę: czy tak naprawdę jeśli chodzi o zawieszenie to jedyna różnica (nie licząc osłon) pomiędzy alltrack a zwykłym jest w sprężynach na tył i przód czy coś tam jeszcze dochodzi? (właśnie rozważam czy całości tak nie zrobić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogrzebać w ETCE i sprawdzić numery części. Może mi się trafi jakiś pasek na warsztacie to rzucę okiem co i jak. Ale wydaję mi się że reszta pasuje, może za wyjątkiem wahaczy i sprężyn oczywiście. W zwykłym bodajże wahacze przednie idą idealnie poziomo a w Alltracku zewnętrzna część idze ku dołowi, pewnie stąd ta różnica 3,5cm.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Rzuciłem okiem do Etki i jest tak: Bierzemy pod uwage B7, B7 4motion, Alltrack.

-Wahacze stalowe takie same (b7 i b7 4motion maja jeszcze aluminiowe)

-Zwrotnice takie same

-Łacznik stabilizatora taki sam

-Stabilizator się różni, w b7 az 10 rodzajow( b7 4motion i alltrack niby to samo)

-Amorki, wychodzi na to że takie same w B7 i B7 4motion, ale inne w Alltracku (może rozmiar taki sam ale różnią się jakimś małym detalem, lub całkiem inna konstrukcja)

-Sprężyny, ho ho ho, cała masa tego, co model i skrzynia i silnik to inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba pogrzebać w ETCE i sprawdzić numery części. Może mi się trafi jakiś pasek na warsztacie to rzucę okiem co i jak. Ale wydaję mi się że reszta pasuje, może za wyjątkiem wahaczy i sprężyn oczywiście. W zwykłym bodajże wahacze przednie idą idealnie poziomo a w Alltracku zewnętrzna część idze ku dołowi, pewnie stąd ta różnica 3,5cm.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Rzuciłem okiem do Etki i jest tak: Bierzemy pod uwage B7, B7 4motion, Alltrack.

-Wahacze stalowe takie same (b7 i b7 4motion maja jeszcze aluminiowe)

-Zwrotnice takie same

-Łacznik stabilizatora taki sam

-Stabilizator się różni, w b7 az 10 rodzajow( b7 4motion i alltrack niby to samo)

-Amorki, wychodzi na to że takie same w B7 i B7 4motion, ale inne w Alltracku (może rozmiar taki sam ale różnią się jakimś małym detalem, lub całkiem inna konstrukcja)

-Sprężyny, ho ho ho, cała masa tego, co model i skrzynia i silnik to inna.

 

super - podziękował za sprawdzenie i informację :zdrowko:, przy okazji wymiany oleju/filtrów poproszę mechanika o ogarnięcie tematu.

(teraz ogarniam te 70 coś stron "jaki olej do tdi...":chory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam leje co stoi na półce. Oczywiście zgodnie ze specyfikacją .....no może nie zawsze he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności