Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rysio, Hertze grają nieporównywalnie lepiej od seryjnego zestawu (firmowego, fabrycznego blaupunkta o średnicy coś pomiędzy 12 a 13 cm ;) ). Basik jest porządny. W odróżnieniu od drzwi pewnej francuskiej marki, o której nie chcę głośno mówić - nawet przy max głośności NIC nie brzęczy, nic nie rezonuje... Co do miejsca na gwizdki w słupkach - ktoś się martwił - tam jest BARDZO dużo miejsca :!:. Te tweetery od zestawu DSK-165 to pestki w porównaniu do oryginalnie tam zapakowanych... ale (jak wyżej) grają o niebo lepiej (i głośniej). Za głośniki dałem 300zł (chciałem szybko, a w cenie był montaż, więc się długo nie zastanawiałem). W domu dokonałem przeszczepu zdemontowanego "przodu" na tył...

 

i propo przeszczepu... Seryjne gwizdki z przodu nie pasują na tył. Tzn, pasują jak się zastosuje kilka zabiegów kosmetycznych ;). MrWho, jak Tobie się będzie chciało wiertełkiem 0,8mm nawiercić tych kilkaset otworków to daj Ci Boziu zdrowie... :):D:] Chcę to zobaczyć :P:D Oryginalne maskownice Hertza wydały mi się wygodniejszym rozwiązaniem ;) A co do kostki - można - ale po co??? Przecież przy ewentualnym zdejmowaniu drzwi mogę się poświęcić i rozciąć, a następnie złączyć te dwa przewody od nowa... a zdrowia i nerwów, które stracę żeby wrzucić te przewody do oryginalnej wtyczki nikt mi nie odda ;). Poza tym nad wtyczką w słupku drzwi jest miejsce na przeciągnięcie kabla 100mm2, więc... ;)

 

Z tego co słuchałem, to model ESK-165 różni się trochę - mocą -> ma jeszcze bardziej krzykliwe gwizdki (dla moich uszu już DSK jest momentami nieprzyjemny, ale ESK może boleć), ale słabszy basik - tzn. głośniki mają większą moc, więc trzeba mieć czym je "bujnąć" - seryjne radyjko o mocy 4x45 nie wydobędzie z nich tego co one potrafią, a w rezultacie będą grały ciszej od DSK, więc... nie ma sensu ich kupować nie planując zakupu dodatkowego wzmacniacza do zasilania przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pełne info :) jestem zobowiązany

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek, no pewnie ze tak zamierzam zrobić ;) nie znasz moich mozliwości kolego :)

 

napisz jeszcze co z tym sopranem jest nie tak ? Da sie to jakos w miare ustawić tak zeby miało rece i nogi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek tez sie przymierzalem do zalozenia glosnikow do tyłu juz jesienia ale po zdjeciu tylnego boczku pozostawiłem ta zabawe do wiosny: tweetery mam o mniejszej srednicy niz otwory w tylniej tapicerce bedzie trzeba jakos podkleic albo cos wykombinowac czy zeby przykrecic glosniki do tyłu obowiazkowe sa te pierscienie pod głosniki ?? czy sciagałes cala blache zeby dokrecic glosnik czy uzyles wkretow i obeszlo sie bez sciagania (jesli tak to jakiej srednicy wkrey dałeś) jeszcze troche i sie zrobi cieplej to bede musial to zrobic i gdzie mozna kupic te pierscienie w kazdym sklepie beda mieli akurat do pasata ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergiusz-, te dystanse, może nie konkretnie do Passata, ale można kupić w każdym sklepie/zakładzie car-audio. Bez nich się nie obejdzie, bo głośnik jest zbyt głeboki, żeby go przymocować do blachy - zahaczy o szybę. Za komplet dałem 25zł. Dystanse są plastikowe, pod wymiar głośnika 165cm / wysokość ok. 3cm. Akurat z tym nie miałem problemu z tyłu, bo przełożyłem całe głosniki z przodu na tył (oryginalnie seryjne głośniki są przyklejone (!) do dystansów na stałe). Później już tylko blachowkręty i do dzieła. Sam dystans można jeszcze podkleić kawałkiem miękkiej gąbki, żeby nie przylegał bezpośrednio do blachy. Nie trzeba też ściągać żadnej blachy... Zdejmujesz tylko boczek (uwaga na złączki światełek, szyb i klamkę). Tweetery możesz podkleić szerokim paskiem np. maty wygłuszającej - na ciepło - najszybciej. Po założeniu boczku do drzwi przyblokują się na spinkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grass90

wiecie moze które glośniki będa lepsze?? alpine sxe-1750s czy signaty l16 + jakieś gwizdki ;]

głosniki nie będą podłanczane pod same radio w b5 (chyba beta) z gury dzięki za pomoc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

A czy w tylnych drzwiach są juz doprowadzone kable do głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w tylnych drzwiach są juz doprowadzone kable do głośników?

Na 99% - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel
Nie nie nie i jeszcze raz nie! zadnych tylnich glosnikow!

Powie wam cos od serca chloptas ktory 2 lata sie z tym wozi, wsadzil juz ponad 12 tys zl w audio i potykal sie o rozne bledy oraz wadliwe rozwiazania - czyli ja :)

Na poczatek rozroznijmy dwie drogi naglasniania samochodu - pod audio i pod video. Wspolgrac jest to ze soba raczej trudno (choc mozliwe, pytanie jak wiele jestescie w stanie wylozyc pieniazkow). Skoncentruje sie na audio, gdyz w tematyke video zbytnio nie brnalem. O ile sie jezdzi samemu albo z kims, z kim ma sie zwyczaj rozmawiac i nie wozi sie malolatow, ktore trzeba czyms zajac to instalacja video nie jest IMHO potrzebna. Lans pozostawiam bez komentarza :)

 

Naglosnic samochod nalezy z glowa na karku czyli najpierw pomyslec, pozniej zrobic. Najpierw robicie projekt, szacujecie ew. modyfikacje, kosztorys, zakup wszystkich elementow a pozniej dopiero zabieracie sie do roboty. Ja bylem w goracej wodzie kapany przez co niektore rzeczy byly robione po 2 razy - strata czasu i pieniedzy.

 

Zasilanie - sprawa chyba najczesciej niedoceniana. Nie nalezy o tym zapomniec. Prad jest wazna sprawa szczegolnie, gdy mowimy o bardziej skomplikowanej konfiguracji niz radio + zestaw dwoch glosnikow 2- albo 3-droznych. Nabiera jeszcze wiekszego znaczenia, gdy w gre wchodza wzmacniacze i glosnik niskotonowy. Droga od akumulatora do odbiornika pradu powinna byc jak najkrotsza, czyli jesli planujemy zamontowac wzmacniacz do zestawu przedniego to powinien sie on znalezc jak najblizej przodu (za schowkiem pasazera albo pod fotelem). Oczywiscie trzeba mierzyc sily na zamiary. O ile nie budujecie samochodu demo ani pretendenta do mistrza car-audio to montaz powinien wspolgrac z ergonomia. Ja mam wzmacniacz w bagazniku gdyz konsekwencje montazu wzmaka pod fotelem nie wyparlyby zyskow. Zastosowalem kable o srednicy ponad 1 cm (nie pamietam juz dokladnie ile). Wzgledy bezpieczenstwa nakazuja montaz okablowania w plastikowych tulejach, ktore maja ochronic przed uszkodzeniem kabla i ew. zwarciem. Konieczny jest bezpiecznik zarowno przy urzadzeniu (wzmacniacz) jak i przy zrodle pradu (akumulator). Lepiej dmuchac na zimne niz pozniej zalowac. Kable zasilajace koniecznie musza sobie wedrowac po samochodzie same, bez towarzystwa kabli sygnalowych. Wyeliminuje to ryzyko zaklocen.

 

Wytlumienie - druga pozycja w kategorii najbardziej niedocenianych "musów". Czesc osob wychodzi z zalozenia, ze wystarczy zamontowac glosniki i bedzie dobrze. Nic bardziej mylnego - nawet najlepszy glosnik nie zagra bez prawidlowego wytlumienia i prawidlowej komory. Passat akurat sprzyja audiofilom, fabryka wyposazyla go w przegrode z aluminium w drzwiach. To jednak nie wszystko - tony srednie wytwarzane przez glosnik sredniotonowy w drzwiach powoduja, ze wszystko dookola wpada w wibracje. O ile nie jest odpowiednio wytlumione (w szczegolnosci boczek) to zaczyna brzeczec i wydawac inne drazniace dzwieki. Sam boczek mocowany jest m.in. na plastikowe kolki, ktore bardzo latwo ulegaja uszkodzeniu. Bez nich boczek trzeszczy. Koszt zakupu niski a ze czesto pekaja to przed rozebraniem drzwi warto sie w takowe zaopatrzyc. Z czasem albo przy duzej ilosci basow zaczyna brzeczec wszystko :)

 

Glosniki - Kluczowa sprawa w przypadku montazu sprzetu audio jest uzyskanie tzw. sceny. Scena to "ulozenie" orkiestry, ktora ci przygrywa. Optymalnie jest, gdy slyszysz ja przy podszybiu badz jeszcze dalej w przodzie. Montaz zestawu glosnikow w tylnie drzwi to nic innego, jak strzal w kolano. Oczywiscie mozna to wysterowac procerosem dzwiekowym ale sprawdzcie sobie, ile taki zaawansowany procesor kosztuje :) Gdy zalozycie zestaw glosnikow z tylu jedyne co uzyskacie to totalna niespojnosc czasowa. Tak wiec kaske przeznaczona na zestaw tylni przeznaczyc na zestaw przedni. Jaki zestaw? Oczywiscie odseparowany. Oddzielnie tweeter i oddzielnie glosnik sredniotonowy polaczone zwrotnica. Generalnie ten sredniotonowy jest nazywany niskotonowym ale bez przesady :) Tweetery powinne byc zamocowane na wysokosci uszu. Jesli chcemy jednak skorzystac z fabrycznych miejsc i nie wyrozniac sie w tlumie to projektanci B5 znowu poszli audiofilowi na reke i umiescili mocowania na tweetery na wysokosci lusterek bocznych. Powiedzmy, ze sa prawie na tej wysokosci, na ktorej byc powinny. Optymalnie by bylo w slupku, ale do tego trzebaby robic konstrukcje z laminatu. Kazdy glosnik zagra lepiej bedac zasilanym ze wzmacniacza wiec zdecydowanie polecam zakup takowego. Nie musi byc to jakis kloc wielki, wystarczy maly, dwukanalowy wzmak ktorego montaz bedzie prostu i niezauwazalny.

 

Na ten temat moznaby prace magisterska napisac, narazie juz mi sie nie chce :-)

 

 

Bravo!!!!! kolego i z takimi ludzmi warto rozmawiać i u takich zasięgać rad!!!

 

W 100% popieram i zgadzam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Co do Tego co napisał kolega kubelt jak juz tak sie precyzujemy to nie głosnik srednio tonowy tylko niskosrednio tonowy.

 

Drugie wzmaka nie montuje sie ani pod siedzeniammi ani w schowku pasażera gdyż nie ma tam odpowiedniej wetylacji co robi znacznie większy bajzel niż 2 metry dodatkowego kabla.

 

Gdy już mamy granie które potrzebuje dużo szybkiego prądu inwestujemy w kondensator.

 

Z całą reszta sie zgadzam w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6
dy już mamy granie które potrzebuje dużo szybkiego prądu inwestujemy w kondensator.

 

to musi być mocne granie, bo wg fachowców potrzeba 0,5-1F na każde 500 W RMS mocy,

w każdym innym przypadku jest to efekt "oszczędności" na instalacji zasilającej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i mam problem z radiem. Radio nie jest oryginalne z tego passata tylko z innego ale posiadam kod do niego, tylko gdy go wprowadzę i zatwierdzę jest ok. gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki i włożę ponownie to ponownie muszę wprowadzać kod, i tak do zaj......... powoli mnie to denerwuję ale nie chcę zmieniać radyjka ponieważ mi się podoba oryginał tylko szkoda że nie ma w tylnich drzwiach głośników.

vw passat 3b6 2004 radio beta br-200k

jaką radą byście poradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum znajdziesz schemat kostki ISO, nalezy doprowadzic stałe zasilanie, a nie tak jak jest teraz- czyli + po kluczyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy o kostkę iso to chodzi o tę co wchodzi do radia, to z kumplem podłączyłem radio tak że trzymało kod po wyjęciu kluczyka i trzeba było samemu wyłączać radio a nie jak wcześniej samo gasło po wyjęciu kluczyka, ale wtedy nie mogłem zamknąć samochodu z pilota,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wtedy nie mogłem zamknąć samochodu z pilota,

 

Nie mogłeś zamknąć bo źle to połączyłeś i moduł komfortu "widział" włożony do stacyjki lkuczyk. Wtedy się nie da zamknąć. To stały problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

A ja mam pytanie z innej beczki, nie wiem czy to dobry dział ale chyba tak :)

Otóż mam VW Passata w wersji 3BG 2002r, i zamontowałem sobie jakiś czas temu 4 głośniki Hertz`a DCX 165.3. Posiadam takie radio fabryczne 1435110-rns-mcd-originalna-navigacia-vw-skoda-seat--1.jpg

I teraz pytanko, jak wyjąć te radio żeby wyszło całe?? i drugie pytanie to czy jest sens montować wzmacniacz 4-kanałowy, bo ogólnie głośniki grają bardzo dobrze( jak podgłoszę mocniej to ludzie się na ulicy patrzą hehe ) ale przydałoby się, żeby grały jeszcze lepiej :) I jeśli ktoś z was już montował wzmacniacz to niech opisze w skrócie jak wygląda cały proces montażu. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym rogu masz szczelinę - wkładasz wyjmaki i wychodzi całość.

 

W skrócie - kupujesz przelotke rca, prowadzisz kable zasilające, remotkę, sygnałowe i głośnikowe w progach do drzwi, podpinasz, ustawiasz, odpalasz i muzyka ma grać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zaczal trzeszczec prawy glosnik przod, po 2 dniach cisza-nie dziala , mam ori wzmacniacz vw , czy mozliwe ze sie gdzies kable przetarly w drzwiach , czy taki sam jest glosnik ori do systemu bez wzmacniacza i ze wzmacniaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są inne. Ale w ostateczności zwykły też pod wzmacniakiem pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi jeszcze jakie mam kupic glosniki na przod aby dobrze to gralo ze wzmacniaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności