Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fatboyx

Witam!

 

Ja ostatnio zmieniałem przednie głośniki + kable głośnikowe. Oryginlane głośniki sa przynitowane. Nity trzeba usunąć. Nowe głośniki trzeba zamontować używając do tego specjalnej podkładki, która wysunie głośnik o ok. 3,5 cm. w stronę wnętrza samochodu (Takie podkładki są robione specjelnie do Passata). Jeżeli chcesz pozostać przy oryginalnych kablach musisz zmienić końcówki przy przewodach. Z Tweeterami jest trochę większy problem. Żadne znane mi tweetery lepsze niż te fabryczne nie pasują ładnie w miejsce po fabrycznych. Miejsca w tym plastyku przy lusterku jest dużo, ale głośniczek nie mieści się w wyżłobieniu w którym był zamontowany oryginał. Ja musiałem usunąc plastykową kratkę, otwór wygładziłem pilnikiem/papierem ściernym i wkleiłem nowy głośniczek (zintegrowany z kratką) w to miejsce. Wygląda idealnie i nawet przy przyglądaniu się z bliska nie widać żadnych wad.

 

Chciałem wydać na głośniki ok 400 zł. i też miałem kupić te Hertz o których była mowa. Zdecydowałem się jednak na Signat L16 plus Signat T2 (tweetery). Używam radia Sony CDX-F7750s (Sony nie słynie z jakości dzwięku) i po zmianie głośników z fabrycznych Isophone słychać KOLOSALNĄ różnicę! Jeżeli ktoś zastanawia się czy głośniki za 400 zł. będą lepsze niż fabryczne to ja uważam, że zdecydowanie tak. Nie wiem jak dużo (i czy w ogóle cokolwiek) dała wymiana przewodów, ale teraz chociaż jestem spokojny, że zrobiłem wszystko co mogłem.

 

Nie wygłuszyłem jedynie drzwi i teraz wiem, że muszę to zrobić bo boczki, mimo kompletu sprawnych zapinek, wydają dzwięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

ja montowalem chyba tydzien temu syki w drzwi przednie i 3,8cm pasuja idealnie, maja chyba 2cm grubosci i mieszcza sie na styk, kupilem mniej wiecej takie same tylko alphardy do tylu w drzwi ale z tylu jest wiecej luzu na nie (moze sa troszke mniejsze 3,5cm trudno je teraz porownac)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Przydał by się jakiś manual - jak wykonać dobrze i niedrogo nagłośnienie Passata - zdjęcia głośników i sposobu montażu lub przeróbek jakie należy wykonać.

 

:?: czy ktoś podjął by się takiego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

jesli chodzi o niedrogo to moge sprobowac cos na ten temat napisac, nawet z przykladowymi linkami do aukcji, mowie o niedrogo bo staram sie zawsze szukac sprzetu: ceny do potrzeb i jakosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, po wypłacie, plizzz :) Tylko muszę jeszcze osłuchać co warto kupić, bo fatboyx zainteresował mnie tymi Signatami. Nie mniej - na początku przyszłego miesiąca będzie Guide. Promise!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie jakby ktoś miał chęc i czas to jak najbardziej przydałaby się instruckaj jak zrobić dobre audio tanim kosxtem najlepiej także do wersji b3 :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z miesiac temu wymienilem na Kenwood KFC-1769S

2-way speaker

160w peak power

30 -22,000Hz frequency range

Set of 2 speakers

price: £39.99 (inc. VAT)

I jest w porzo ale niedlugo planuje je przeniesc do tylu

a kupic na przod

Alpine SXE-1750S 17cm

2-way component speaker

280w peak power

45w RMS power input

60 - 20,000Hz frequency range

Set of 2 speakers

price: £49.99 (inc. VAT)

Mysle ze to wystarczy

pozdro :570:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszczew jedno pytanko jaki rozmiar do pasjonata 160 czy 165 mm a głębokośc montażowa to 70mm.

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 jak pisalem tylko bez pierscieni na gumkach i jest git nawet powiem ze leprzy efekt walniecia pozdro :573:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy bez pierscieni? sorki ale nie jestem zbytnio kumaty w tym temacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierscienie sa w celu wysuniecia glosnikow w kierunku tapicerki w celu leprzego dolegania do otworu glosnikowego , jakies 3 -3,5 cm chyba .Niepamietam ile maja ale poszukam jakiegos linku narka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

Chyba jednak bede kupował głosniki oryginalnej wielkosci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem dziś głośniki na przód... wybór na szybko - hertz dsk 165. Przy takiej mocy radyjku jakie posiadam, nie było sensu pakować kasy w lepsze ;). I JESTEM W SZOKU... seryjne blaupunkty się nie umywają. TO PO PROSTU GRA.

 

Co więcej - niewiele myśląc, przeniosłem oryginalne nagłośnienie z przodu na tył... i szok się pogłebił do tego stopania, że teraz lekko głuchy jestem. Kubelt pisał, że nie może być głośników z tyłu - nie zgodzę się. Dopiero po montażu tylnego zestawu i odpowiednim zestrojeniu, czuć tą siłę :) A ile się narobiłem, żeby te głośniki tam wstawić to moje... już wiem, że np. fabryczne maskownice głośników z tyłu są... pełne :) trzeba je wyciąć i wstawić jakieś inne maskownice (Hertz-a pasują idealnie ;) ), do tego okablowanie tylnych drzwi i przebicie się oryginalną wiązką do wnętrza samochodu to robota godna chirurga ;) Ale jakoś mi się udało... 5 godzin ponadprogramowego pobytu w garażu i... pochwalę się w poniedziałek :D :D :D :614:

 

Jednocześnie zauważyłem, że sprzęt rozwija skrzydła dopiero przy porządnych płytach... na zgrywanych z mp3 efekt jest, ale nie taki jaki mógłby być :) Różnice wyczuje nawet takie gumowe ucho jak ja ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek w drzwiach było trzeba w kostke sie wpiać :) było by ci na przyszłośc łatwiej :) I pociagneleś wszystkie kable nowe? Bo te standardowe to strasznie kiepskie sa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem dziś głośniki na przód... wybór na szybko - hertz dsk 165.

 

 

Mógłbyś coś więcej o tym procesie napisać? Jakie kable ciągnąłeś (jeśli w ogóle), gdzie kupiłeś wiązke i w których miejscach ją kładłeś (dokładnie). Ja się do tego przymierzam za kilka miesięcy (obecnie brak $$ i za mało w domu jestem :/) i coś takiego by mi się przydało. Seryjne daję do tyłu, a z przodu interesuje mnie zestaw, który w miarę wiernie przeniesie dźwięk w szerokim paśmie (na tyle ile się da rzecz jasna). Aha, na słowo bass reaguje alergicznie - szukam czystych głośników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho, wpiąłbym się w kostkę, gdyby nie fakt, że w kostce od tylnych drzwi miałem 6 przewodów... 2 od lampki, 4 od szyb. NIC WIĘCEJ :) Taki golas...

 

Nol, fabryczna instalacja jest (o dziwo) niezła (przynajmniej u mnie). Montaż polegał na rozwierceniu oryginalnych dystansów (oryginalne są sklejone z głośnikami) i montażu dodatkowych dystansów pod głośniki 16,5cm. Gwizdki w tym zestawie są tak głośne, że nie da się tego słuchać na max stopniu sopranów ;) Ja jestem baaaaaaaardzo zadowolony z tego, jak ten zestawik gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam instalacji w tylnych drzwiach - ćwiczyłem temat jak przygotowywałem się do pisania artykułu o montażu radia. Muszę wszystko ciągnąć samemu, ale na zorientowanie się w sytuacji mam jeszcze kilka miesięcy - robota w sam raz na lato :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam wiazki w tył :) Ale w kostce mam miejsca na 2 przewody oczywiście bez pinów.. ale to nie problem przeciez :) Zdzisił mnie troszke fakt że kable orginalne są ok :) Bo u mnie wygladały raczej na nedzne... moim zdaniem lekko cienkawe sa ..

 

I jeszcze jedno pytanie :) Nie probowałeś nawiercać wiertełkiem 0.8 tych otworkow w atrapach ? u mnie sa szare boczki badziewnie bedzie wygladać jak dam atrapy czarne :( chyba ze je wogle wypie.. i wstawić tam jakeiś ładne glośniczki i dac jakieś z kwasowki atrapki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Kurcze pocieszyliście mnie tez mam zamiar oryginalny przedni zestaw dać do tyłu,a na przód kupic jakieś głośniki.

Czekam na jakies instrukcje jakie głośniki wstawic czy oryginalne rozmiary czy wieksze,co z tweetarmi żeby nie trzeba było za dużo rzeźbić.

Na zestaw głośników do przodu chciałbym wydać max 250-300zł.

Mam paska B5 (3B)

Znalazłem kilka na allegro np:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89709675

tylko że one maja tweetery w sobie a co z górą?

kolejne

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88112986

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89289471

 

Czy może macie cos ciekawszego do zaproponowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek ile dałeś za Hertz-y i napisz czy basy lepiej smigaja od fabrycznych?

Ja wymienie chyba tylko te dolne gwizdki zostawie bo niechce pruć tych oryginalnych plastików. Fabryczne chce przyrzucic do tyłu tak jak Ty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności