Skocz do zawartości
MrZi

dmuchawa nie dziala i podswietlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Problem dotyczy VW B6 2006r 2.0 TSI.

Mam zapytanie, co moze byc przyczyna ze nagle dmuchawa przestala dzialac, krece pokretlem od sily nawiewu i brak reakcji w wylotach powietrza? Razem z tym padlo podswietlenie tablicy rejestracyjnej. Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy nie.

Po zczytaniu bledow VAG pokazuje:

 

1273 Dmuchawa świeżego powietrza - V2

 

Gdzie szukac przyczyny? Dodam jeszcze ze bezpieczniki sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie bezpieczniki sprawne i okablowanie to trzeba dostać się wentylatora . Prawdopodobnie czujnik termiczny silnika dmuchawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ze podswietlenie rejestracji nie dziala ( nie dochodzi napiecie dla zarowek) to zbieg okolicznosci czy cos jest z tym zwiazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie nie dochodzi jak nie ma zarowki, albo zarowka przepalona, jak komp nie ma okreslonego oporu na danym obwodzie to go odcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym iz zarowki sa dobre a napiecie do podswietlenia rowniez nie dochodzi. Zastanawiam sie nad jakas kostka skoro dwie rzeczy naraz nie dzialaja. A i jeszcze cos, na klimatroniku wszystko pokazuje poprawnie (sile nawiewu) a wentylator sie nie zalacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na schemacie widzę tylko że jest coś takiego jak "fresh air control unit" do którego jest połączona dmuchawa. bezpiecznik który zasila ten moduł to nr 38 w zestawie bezpieczników koło drzwi kierowcy. jeśli go sprawdzałeś to tylko zostaje ten moduł lub dmuchawa. co do modułu to wydaje mi się że jest pod silnikiem dmuchawy (patrz zdjęcie). żeby zdemontować dmuchawę musisz odkręcić jedną śrubkę, odgiąć zatrzask i całość przekręcić trochę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

 

oczywiście wcześniej trzeba zdemontować schowek.

7 śrubek typu torx:

3 pod schowkiem - na wysokości środkowej jest jeszcze zatrzask

4 po otwarciu schowka z czego dwie w samej krawędzi...

 

jak chcesz schemat to podeślij mi email na pw.

 

 

co do podświetlenia tablicy to nie widzę żadnego związku... nie pamiętam jak to jest zrobione (nie chce mi się iść do auta) ale bardzo często przecinają się przewody na zawiasie (połączenie między klapą a samochodem). jeśli bezpiecznik jest ok to tam bym zaczął szukać

21062009063.jpg

21062009064.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
Witaj kolego!

 

Mam ten sam identyczny problem ktory u mnie wyglada w sposob taki ze gdy przekrecam kluczyk w stacyjce to wszystkie funkcje i symbole na climatronic-u zaczynaja mrugac przez jakis czas po czym przestaja i pojawia sie napis OFF i gdy wlaczam dmuchawe to normalnie wszystkie symbole na wyswietlaczu dzialaja poprawnie przedstawiajac okreslone funkcje i slychac jak przekaznik po lewej stronie zaskakuje i wiatrak pod maska zaczyna pracowac po czym po 5-7 sekundach samoczynnie sie rozlacza i to tyle a na climatronic-u wszystko pozostaje bez zmian sygnalizujac normalna prace. Wszystko sprawdzone bezpieczniki przekazniki co tylko mozna i vag wykazuje ten sam blad co u Ciebie.Wczoraj zdemontowalem schowek i uwolnilem dmuchawe po czym sprawdzilem sama dmuchawe podlaczajac na krotko i dziala bez zarzutu bo wywialo mi wszystkie papiery z biurka:) wiec teraz na 99% stawiam na ten aluminiowy element(nie wiem jak go poprawnie nazwac) ktory jest przytwierdzony do dmuchawy a to jest chyba jakis przekaznik ktory reguluje predkoscia dmuchawy.Jutro mam podjechac do znajomego ktory posiada taki wentylator i mysle ze po podlaczeniu wszystko bedzie wiadomo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi sie że jest jeszcze taka opcja: przytrzymać klawisz AC i nadmuch na środkową część (ta ikonka ze strzałką na twarz) przez ok 3-5 sek. wtedy panel klimatronika robi sobie ustawienia bazowe a na wyświetlaczach są krzaki. kończy po ok 1-2 minutach. może to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Witam!

 

Koledzy tak jak wczesniej wspominalem problem dotyczyl tego elementu na ktory stawialem... aluminiowy element(nie wiem jak go poprawnie nazwac) ktory jest przytwierdzony do dmuchawy a to jest chyba jakis przekaznik ktory reguluje predkoscia dmuchawy) teraz jest juz wszystko ok. a wentylatorek tak smiga ze malo deski go góry nie uniesie:D ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiąłeś na krótko?

może zajże do niego dzisiaj to dam znać co tam jest i jak ewentualnie naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

nic nie podpinalem po prostu pojechalem do sklepu i kupilem nowy element po czym zalozylem i zadzialalo:D ;) wiec jesli masz takie same objawy jak ja wczesniej opisywalem to zapewniam Cie na 99% ze problem tkwi wlasnie w tym elemencie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

 

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale spotkało mnie cos takiego jak kolegę Piterka w związku z tym mam prośbę o podanie mi numeru katalogowego owej części, o której ww. kolega wspomina i szacunkowego kosztu tego ustrojstwa.

 

Z góry pięknie dziękuję za pomoc,

Carlito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fredzio

Witam ,podepnę się pod temat i opiszę swój problem:

otóż po podłączeniu VAG-a też wyskakuje mi błąd-

 

1273 Silnik dmuchawy-V2

różnica dorególowania

Co

Objawy mojego climatronica są takie że jak włączę wentylator to się uruchomi na chwile po czym się wyłancza,kreski pokazujące prace wentylatora można ustawić ale zero efektu.Ale najdziwniejsze jest to że po jakimś czasie wentylator się włącza i chodzi normalnie nie jest to regułą.Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w poście 6 zdjęcie 1 jest plastikowy wirnik?

Jak go się ściąga by dostać się do szczotek? U mnie pękła sprężynka i jedna szczotka lata luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wirnik jest plastikowy,

 

sam próbowałem go zdjąć ale sie poddałem,

przydałby się ściagacz do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już go zdjąłem, bez imadła nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtek78

Witam Panowie. Jako nowy członek forum pozdrawiam i podlaczam sie pod temat z małym ale. Mój passat ma klimatyzację manualna i z nią nie ma problemu. Problem jest z dmuchawa bo dziala tylko w pozycji 4- czyli na max. Sprawdziłem bezpieczniki i wyglądają ok więc teraz już nie wiem. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos wymiary szczotek do dmuchawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrównałem szczotki, wyczyściłem komutator i dmuchawa działa. Szczotki na razie dobre, ale jak ktoś zna wymiary to przydzą się na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi wymiarami??

U mnie szczotki padły i muszę zakupić nowe. Na allegro znalazłem takie:

 

http://allegro.pl/vw-szczotka-szczotki-do-dmuchawa-wentylator-i2401130071.html

 

Ktoś wie, czy będą pasowały? Chyba, że w serwisie dostanę...ale czy mają w ogóle?

 

--------------------

Sory...dopiero zauważyłem, że nie w tym dziale piszę, bo w B6 :) Ale może ktoś będzie znał odpowiedź na nurtujące mnie pytanie :)

Edytowane przez golas333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności