Skocz do zawartości
m3iaz

lusterka w wersji full, wymieniłem ale...

Rekomendowane odpowiedzi

o dziwo kierowcy ma juz okablowanie na fotochrom, ale takie szkła nigdy nie wystepowały w Touranach od 2003 do 2009roku.

Występowały, szwagier w Touranie 2008 ma lewe fotochrom, obydwa grzane i składane elektrycznie.

 

P.S.

Ja do tematu powrócę wiosną. Nie mam teraz warunków na dłubanie. Wiem że do fotochromu będę musiał pociągnąć sobie kabelek od lusterka wewnętrznego do słupka i to już jest mały problem. Nie wiem natomiast co zrobić ze składaniem bo to jak narazie wogóle mi nie działa i nie wiem w czym problem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale takie szkła nigdy nie wystepowały w Touranach od 2003 do 2009roku.

Występowały, ostatnio nawet na Alledrogo za 140 PLN było wystawione.

 

Ze sterownikami jest misz-masz, co można sprawdzić w Etce. Pod jednym numerem i indeksem figurują np. trzy sterowniki. Różnica to dodatkowe oznaczenie (podobnie jak kodowanie kolorów) np. Z01, Z03 - tym numerom odpowiadają PR numery np. ze składaniem, bez składania czy z fotochromem. Inaczej się części nie zamówi, dopóki ten dodatkowy kod nie będzie podany. Jeśli wbije się numer nadwozia to wtedy pokaże konkretny sterownik (z tym Z0*).

 

PS. Marcin, spróbuj jeszcze zakombinować , żeby się prawe obniżało przy cofaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby się prawe przy cofaniu obniżało to potrzebne są fotele z pamięcią (w tym sterowniku przechowywane są info o pozycjach fotela/kierownicy/lusterek) i lusterko na fullu t.j. z potencjometrami opisującymi pozycje... inaczej nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby się prawe przy cofaniu obniżało to potrzebne są fotele z pamięcią (w tym sterowniku przechowywane są info o pozycjach fotela/kierownicy/lusterek)

Tak, to obowiązywało w B5

Miałem Jette '07 z parktronickiem i się obniżało.

Obecny Touran '10 ma lusterka już od Golfa VI i się obniża (ze składaniem, z podświetlaniem+asystent parkowania).

Ja mam Tourana '09 z "normalnymi" lusterkami (ze składaniem, bez podświetlenia+asystent parkowania).

 

Posprawdzam jeszcze sterowniki drzwi i komfortu - oczywiście mogą się różnić i to wcale nie ze względu na tę konkretną funkcję, np. teraz w Touranie można zamówić osobne elektryczne blokowanie szyb i zamków tylnych lewych i prawych drzwi.

Jak coś znajdę to się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby się prawe przy cofaniu obniżało to potrzebne są fotele z pamięcią

Tak jak już Jetta_GT napisał niekoniecznie tak musi być. W moim Golf Plus 2008/2009 również mam obniżane prawe lusterko po włączeniu R a nie mam elektrycznych foteli i nawet składanych lusterek nie miałem. Zresztą w ETCE widać, że można sobie wybrać dowolnie skonfigurowane lusterka na różne sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje auto jest w wersji highline z elektryczną regulacją i pamiecią foteli.

W kompie mam odznaczona funkcję "Mirror down" ale jak wrzucam wsteczny (DSG) to nic się nie dzieje a powinny się chyba obniżać. Jak sprawdzić co się stało i czemu lusterka się nie obniżają?

To ja zaznacz w kompie :)

Czy zaprogramowałeś pamieć foteli pod lusterka i ustawiłeś pokrętło od regulacji lusterek na pozycje R ?

Inaczej lusterko się nie obniży podczas cofania

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z prawym lusterkiem opuszczanym podczas cofania czy muszą być fotele z pamięcią czy bez pamięci też da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanie - czy obniża sie tylko prawe lusterko a lewe nie? Bo u mnie tak jest.

Tak tylko prawe idzie w dół u mnie tez tak jest :)

Jak chcesz to szybko wyłączyć to wystarczy zmienić pozycje na pokrętle od lusterek :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po długiej przerwie z newsami i pytaniem.

Pierwsze - kiedy te lampki świeca w lusterkach ? czy to dziala z czujnika zmierzchu ? - tak jak c/l home ? czy niezaleznie? Drzwi otwarte i gasnie po ok 20sek czy świeci dokópi dopóty drzwi nie zostaną zamkniete ?

 

A teraz lepsza czesc - do składanych lusterek. Układ jaki mam - koszt i programowanie 150zł. Działa tak.

W touranie jest dioda LED w drzwiach sygnalizująca stan blokady zamka (alarmu)

Układ steruje zmienną polaryzacja.

Zablokowanie auta powoduje włączenie diody LED - tu pojawia się stan wysoki i ukła steruje polaryzacją + - przez ustawiony czas. Czas ma tu znaczenie bo te lusterka nie mają włączników krańcowych (tak jak passat z 2003 i Audi). Czas regulacji 0 - 4sek ze skokiem co 0,2s jest idealnym rozwiązaniem. Otwarcie auta - czyli stan niski na diodzie i wysteruje polaryzacją - + z tym samym czasem co zamknięcie.

Tak to wygląda, i działa co lepsza ;) Kolejna wersja pewnie bedzie sterowac lusterkami przy biegu wstecznym, zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie proszę o odp dot tych lampek, bo potrzeba mi ta informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze - kiedy te lampki świeca w lusterkach ? czy to dziala z czujnika zmierzchu ? - tak jak c/l home ? czy niezaleznie? Drzwi otwarte i gasnie po ok 20sek czy świeci dokópi dopóty drzwi nie zostaną zamkniete ?

Tak te lampki w lusterkach świecą z c/l home + gdy już c/l home się wyłączy to tez się zaświecają np. gdy otwierasz drzwi po jakimś czasie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wymieniłem lusterka na składane z fotchromem (bez pamięci bo fotele mam zwykle).

 

Wszstko działa poprawnie oprócz składania (i nie jestem pewien fotochromu).

 

Lampki się zapalaja i w lusterkach i w drzwiach. Regulacja normalnie i wszystkie właczniki też. Wszystko sprawdzone z VCDS - zero błędów i rozpoznje pozycję przełącznika.

 

Mam anglika wiec fotochrom z prawej strony.

 

Lusterko pasażera testowane na stole i składa się i rozkłada bez problemu.

 

Sam już nie wiem w czym problem no chyba że problem to różnica w dacie produkcji?

 

Oryginalne sterowniki to

Part No SW: 1K0 959 701 P HW: 1K0 959 793 L

Part No SW: 1K0 959 702 P HW: 1K0 959 792 L

data produkcji - 13/11/2006

 

a nowe to

kierowca: 1K0 959 701 Q HW: 1K0 959 793 M

pasazer: 1K0 959 702 Q HW: 1K0 959 792 M

data produkcji - 01/2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie zmieniałem lusterka na fotochromy z pamięcią i składane.

Dostałem sterowniki nieodpowiednie do mojego auta czyli nowsze i były to właśnie:

kierowca: 1K0 959 701 Q HW: 1K0 959 793 M

pasazer: 1K0 959 702 Q HW: 1K0 959 792 M

Po ich zamontowaniu większość rzeczy przestała mi działać. Działało tylko światło w drzwiach oraz w lusterkach.

Dopiero po wymianie sterowników na:

Part No SW: 1K0 959 701 P HW: 1K0 959 793 L

Part No SW: 1K0 959 702 P HW: 1K0 959 792 L

wszystko zaczęło działać. Wynika to z różnicy wiązek elektrycznych w drzwiach.

Ale u Ciebie wygląda na to że problem dotyczy czegoś innego ponieważ jak piszesz nie działa Ci tylko składanie.

U mnie udało się nawet zrobić obydwa lusterka fotochrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało po głebszym poszukiwaniu w ETKA sterowniki które zakupiłem mają odpowiednie numery części do mojego auta.

Mają wszystkie potrzebne piny a i tak **** - są bez obsługi składania!

 

No cóż jak by ktoś miał stereowniki ze składaniem (DO ANGOLA) to prosze o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę.

Powie mi ktoś czy sterownik 1K0 959 701 AC obsługuje składanie luster ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

podłączę się do tematu o lusterkach.

Mam do wymiany lewe lusterko w B7: przyciemniane, podgrzewane, sterowane elektrycznie (bez składania, asystentów itd).

Ma oznaczenie 6XU + 5SL.

Można znaleźć jakieś lusterka w necie, ale tam wszyscy operują ilością pinów.

Czy jaki dobry człowiek mógłby mi powiedzieć jakiego lusterka potrzebuję?

 

Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

podłączę się do tematu o lusterkach.

Mam do wymiany lewe lusterko w B7: przyciemniane, podgrzewane, sterowane elektrycznie (bez składania, asystentów itd).

Ma oznaczenie 6XU + 5SL.

Można znaleźć jakieś lusterka w necie, ale tam wszyscy operują ilością pinów.

Czy jaki dobry człowiek mógłby mi powiedzieć jakiego lusterka potrzebuję?

 

Z góry wielkie dzięki!

 

9 pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 pinów

Jesteś pewien? W opisach 9 pinowych widzę, że mają opcję składania. Moje się nie składa elektrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotochrom 2piny, sterowanie 6pinów i lampka 1 pin. Składanie dodatkowe 2 piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotochrom 2piny, sterowanie 6pinów i lampka 1 pin. Składanie dodatkowe 2 piny.

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien? W opisach 9 pinowych widzę, że mają opcję składania. Moje się nie składa elektrycznie.

 

Mogą być 9 pin składane, angliki :), bez fotochrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności