Skocz do zawartości
miniol

Brak zapłonu w jednym cylindrze (AWT)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ jestem nowym użytkownikiem forum (wcześniej jeździłem B4 i nie musiałem szukać informacji nt. usterek :) ) postanowiłem podpiąć się do tematu cewek. Mój problem dotyczy silnika ALT. Po zakupie zainstalowałem LPG. Po około miesiącu od instalacji LPG (przedwczoraj) podczas jazdy zaczął szarpać i mrugać słynny "silniczek". Dojechałem do domu. Po lekturze forum zakupiłem nowe świece i w ASO cewkę (06B-905-115R - w aucie były z L).

VAG pokazał "Misfajery" 1 cylindra. Wymieniłem świece i cewkę 1 cylindra. Po uruchomieniu silnika dalej to samo. Co chwilę słychać brak zapłonu, ale VAG już nic nie pokazuje:confused:. Przekładałem cewki i nic. Jestem w kropce, nie wiem czy profilaktycznie wymienić pozostałe cewki czy szukać innej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam podobny przypadek. Dzis wracajac po pracy silnik nagle stracil moc , tak jakby pracowal tylko na dwoch cylindrach. Do domu mialem jakies trzy kilometry(na szczescie, lub nie) i jakos sie doczlapalem.Oto co pokazal VAG

 

16795 Wtrysk dodatkowego powietrza nieprawidłowy przepływ

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16684 Losowe wypadanie zapłonu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16688 Brak zapłonu cylinder 4

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17658 Czujnik poziomu paliwa - sygnał za mały

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

 

silnik bez gazu LPG

Co do pierwszego bledu mam juz z nim problem odkad go kupilem, co jakis czas wywala kontrolka, natomiast nastepne dwa sa zwiazane z cewka i dotycza jednego cylindra?

Ostatni blad nie mam pojecia , dodam ze mialem juz malo paliwa w zbiorniku, zapalila sie kontrolka rezerwy.

Jakosciowo ktora cewka jest dobra BOSCH, BERU czy FACET?

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakosciowo ktora cewka jest dobra BOSCH, BERU czy FACET?

z salonu, nie z allegro. Zaoszczędzisz 30 zł a będziesz później na forum wypisywał niestworzone historie o tym, że "cewka jest przecież nowa, więc to na pewno nie to... "

 

Zanim kupisz cewkę, podmień tą z czwartego cylindra z jakąś inną, upewnij się że bład "powędruje" za cewką.

 

I zmień ten program, którego używasz, bo nie można mieć pewności, czy to na pewno te błedy wyskoczyły, które opisałeś... wall.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewka podmieniona ten sam blad

mam jeszcze 311.2 Vag

mam wrazenie za to juz ktorys z kolei komplet 240kkm), cena nowej z serwisu z podatkiem 47 euro i z tego co czytalem ten temat to lepiej wymienic wszystkie.

Jeszcze dokladnie zobacze jaki maja numer i jaka to marka.

 

06B 905 115J

BREMI to jest chyba marka?

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cewka podmieniona ten sam blad

ten sam błąd = dalej na 4 cylindrze jest błąd pomimo podmiany? (cylindry numerowane są od rozrządu, więc 4. = ten od strony grodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomnialem napisac, cewka z 4 cylindra zamieniona na 2 cylinderi teraz na drugim cylindrze blad, dodam ze musialem poczekac az wyskoczy blad, silnik pracowal pare minut.

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cewka podmieniona ten sam blad

 

Ten sam błąd, ale na którym cylindrze (czy teraz na tym ze zmienioną cewką)?

Trochę ten polski VAG jest dla mnie nieczytelny ;-) , ale zastanawiam się nad wtryskiwaczami - sprawdź to dobrze.

 

06B 905 115J

BREMI to jest chyba marka?

 

Nie pamiętam producenta, ale jak kupisz w ASO to OK. Jak kupujesz gdzie indziej to nie bierz wersji z końcówką mniejszą niż R tzn. 06B 905 115R - naprawdę nie warto (patrz mój przypadek z początku tego wątku).

 

Co do wymiany wszystkich cewek to zdania są tu podzielone. Jak Cię stać to wymień (jeżeli masz już pewność że to cewka), bo skoro jechałeś trochę na wypadających zapłonach, to jest duża szansa, że wkrótce kolejne cewki będą padały. Możesz też nabyć cewkę i wozić w aucie aby w razie czego wymienić (i tak za każdym razem dopóki nie wymienisz wszystkich ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten sam błąd, ale na którym cylindrze (czy teraz na tym ze zmienioną cewką)?

tak, na drugi cylinder cewka z czwartego cylindra

 

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

 

Kupilem nowa z serwisu , wymienilem i silnik pracuje na wszystkich cylindrach.Jutro pojade i kupie kolejne trzy.Dziekuje zA porady.

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyżej w tym wątku pisałem o wymianie jednej cewki na oryginalną i dalszej nieprawidłowej pracy silnika:mad:. Silnik pracował ok 20 minut na postoju i nie zapalała się kontrolka "silniczek" - komputer nie pokazywał błędów. Dopiero podczas jazdy po ok 2 km zaczęła mrugać kontrolka i pokazł to komputer. Uszkodzona jeszcze jedna cewka... Kupiłem nieoryginalną (sobota, czynny jeden sklep) , założyłem pod sklepem, odpaliłem i OK:). Niestety :( po przejechaniu około 5km i krótkim postoju znowu zapalił się na stałe "silniczek":mad:. Niby wszystko w porządku, silnik pracuje ale błędy są. Zgodnie z sugestiami kolegów z forum nie polecam podróbek- ta kosztowała 100zł (oryginał 174zł), wymieniłem sam na oczach sprzedawcy i odjechałem. Wymiana, albo odzyskanie pieniędzy będzie raczej niemożliwe- przypadkiem dowiedziałem się, że podobny przypadek spotkał innego kupującego i sprawa toczy się już około 1 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cewki wymienione(made in Italy) i zadnych bledow o wypadajacych zaplonach.

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tu o cewkach a u mnie chyba cos innego ale nie znalazlem blizszego mi tematu.

Podczas jazdy kilka dni temu wydaje mi sie ze zamiast na 2 bieg wzucilem 4 (to pewnie zbieg okolicznosci) auto sie zadlawilo i od tego momentu nie pali na wszystkie gary, znajomy mi podpial do komputera i wyszlo ze 4 cylinder nie dziala (tyle mi powiedzial wiec nie wiem co bylo dokaldnie w bledzie) swiece niedawno wymienialem ale stwierdzilem ze moze zalana, a wiec dzisiaj wymienilem ta jedna swiece i dalej to samo, sprawdzilem iskre i iskra jest, caly czas autem jezdze (pewnie nie powinienem) jakies pomysly co to moze byc?

Dzieku za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecam zakup cewek w salonie skody - 30 zł taniej niż w VW (płaciłem ostatnio 154 zł za sztukę - fakturka oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt nie jest w stanie mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nikt nie jest w stanie mi pomoc?

zastanów się co ma wrzucenie tego czy innego biegu do pracy silnika... nic. Zbieg okoliczności. Jak to cewka, to zamień czwartą z inną i sprawdź czy błąd przeniósł się na inny cylinder. Jak missfire nadal występuje na czwartym, to przyczyn należy szukać gdzie indziej. Wyeliminuj najprostszą z przyczyn podmieniając cewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale jesli dobrze rozumuje to jesli bylo by cos nie tak z cewka to nie bylo by iskry na tym cylindrze, tak? A tam iskra jest normalnie.

Popraw jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest iskra z cewki i ze świecy,to znaczy ze wtrysk paliwa nie podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dopiero po obciążeniu przestaje działać... szkoda gdybania. Przełożyć i sprawdzić czy problem zmienił miejsce występowania, a później dalsze teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie macie racje ale teraz tak iskra jest na swiecy (kabel ze swieca dotykajac obudowy iskrzy) nie wiem jak z ta iskra z cewki, a co gorsza nie wiem gdzie sa te cewki i jak wygladaja. Wsumie cos nie cos juz sam wymienialem ale nie jestem urodzonym mechanikiem, podpowiedzcie jak te cewki podmienic, i gdzie je znalesc.

Wsumie bede kombinowal do wtorku jak sie nie uda to we wtorek auto do mechanika a ja na urlop, ale wiadomo jak sam znajde (albo z wami) usterke to taniej bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu po raz pierwszy i nie wiem czy dobrze trafiłam z tematem.

Otóż, jestem właścicielem passacika 1,8T z gazem sekwencyjnym, 150 KM ,typ silnika AWT .Rok produkcji 2001.

W piątek podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ( ta nie lubiana) od silnika.Samochód stracił moc, szarpał, a na zewnątrz słychać było stuki w silniku.Wzrosło mi zużycie paliwa, komputer pokazywał przy ruszaniu ponad 70 litrów, a na wolnych obrotach 4-5 litrów

Odwiedzilam mechanika, ktory stwierdził ,awarię cewki. Cewka była stopiona, że nie można było jej wydostać.

Po zamontowaniu nowej cewki mechanik stwierdził, że został uszkodzony komputer o symbolu 4BO906018DC, Benzin ME 7,5 do silnika AWT.

I teraz prośba drodzy panowie. Możecie mi pomoc, bo nigdzie nie mogę dostać tego komputera. Gdzie mam szukać?

A może to wcale nie jest komputer tylko zupełnie coś innego?

Dziękuję i oczekuję odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja była identyczna - przepaliła się cewka i trzeba było ją wyciagac sznurkiem (dalismy sobie rade w ten sposob ze obwiazalismy cewke dratwa) i poszlo.

 

Nie było zadnego uszkodzenia komputera - skad takie przypuszczenie mechanika? Podpial pod komputer ? Jakie sa objawy tego uszkodzenia komputera ? Po wymianie cewki drgania nie ustapily ? Kontrolka nie zgasła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności