Skocz do zawartości
Grzesiek13

Wymiana oleju , a wskazania komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam następujące pytanie ,

ustawiony mam serwis Longlife przy przeglądzie na 30.000 ,

wymieniany był olej , filtry itd. ,

teraz jest 45.000 chciałbym mimo Longlife wymienic olej ,

pytanie jest następujące czy wymieniając poza ASO

u ,,Pana Heńka,, pozostanie jakiś ślad w komputerze

że olej był wymieniany, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli "pan heniek" nic nie ruszy to nic nie zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wymienisz bez ruszania kompa to będzie ok. Kupuj w aso filtr i olej i samemu mozesz nawet podmienic, jesli masz oczywiscie gdzie. Zawsze to mozna poznac lepiej swój wóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj zeby nie ukrecic gwintu w misce olejowej .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam .

 

Wiem ze to tu gdzies jest ale nie moge znalesc.

Passat b6 2006 meni komfort brak opci service. Pytanie jak sprawdzic ile km pozostalo do wymiany oleju przyciskami na desce i kierownicy wielofunkcyjnej ,dodam ze w moim aucie powinno byc teraz nie LL tylko co 15000 tys.km.?

Czy moze mi ktos wskazac jak albo gdzie to jest na forum.?

Pozdrawiam.

 

 

_scalone

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, wkładasz kluczyk do oporu, ale nie odpalasz wozu. Czekasz aż zniknie ten napis powitalny volkswagen costan costan i powiadomienie o pasach. przyciskasz przycisk klucz i wyświetla się ile km i dni zostało. 15 tys lub rok albo tyle ile zawoła komputer (ok 30 tys) lub 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dasz rady to nakręce filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

 

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem Passata B6 z 12.2005, stan licznika obecnie to ok 107k.

 

Ksiazka serwisowa oraz serwer VW na podstawie VIN podczas wizyty w ASO pokazuja ze wymiana oleju byla przy 88k w 10.2008r . Olej LL czyli praktycznie na 30k dystansu. Teoretycznie komunikat inspekcji (SERVICE NOW) powinien mi sie zaplic przy 117-118k, ale od 2 miesiecy juz mi swieci, bylem z tym w ASO powiedzili zeby sie nie przejmowac i czekac az bedzie te 115k.

 

Kupic VAG-CAN za 140 zl i samemu skasowac ten komunikat, czy VAG da rade?

Czy olej LL ma swoj termin ważności mniejszy niz 2 lata i przez to sie pali SERVICE?

Edytowane przez striker44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Long life jest wymieniany wg wskazań komputera pokładowego. Vagiem wypisuje się 2 lata i widełki przebiegu. Komp sam ustala czy już wymieniać czy jeszcze poczekać. Jesli jeździsz dużo w trasie, to pewnie komputer jeszcze nie domaga się wymiany. Ja proponuje jednak max30 tys i wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skasujesz inspekcję przez przyciski na liczniku, to wskazania zmienią się z LongLife na wskazania tradycyjne (co 15 tys km). Jeżeli chcesz mieć dalej LL to skasuj wskazania testerem. Teraz masz LL. Skoro pisze, żeby wymienić olej, to lepiej to zrobić i przejść na tradycyjne wskazania czasu/przebiegu (co 15 tys km) i tego się trzymać. LL w Polsce nie ma sensu (chyba, że mało jeździsz po mieście - same trasy i autostrady).

 

Czy olej LL ma swoj termin ważności mniejszy niz 2 lata i przez to sie pali SERVICE?

 

Raczej nie. Z tego co mi wiadomo, licznik przy LongLife stosuje algorytm, przy pomocy którego oblicza przybliżoną datę oraz przebieg następnego przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na oleju nie oszczędzał i wymieniał raczej częściej niż rzadziej.

 

Jak napisał poprzednik - na nasze warunki lepiej przejdź na okresy 15kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko-komputer pokazuje mi ze mam do wymiany 44dni albo 800km-czy cos sie stanie jezeli przekrocze i termin i przebieg???

Bede w Polsce dopiero po koniec marca wiec bede mial przekroczone o dwa tygodnie date a przebieg o jakies 1500km.

Chodzi mi czy oprocz wyswietlanego komunikatu nie zacznie mi cos pikac,dzwonic,wlaczac sie w tryb awaryjny itp???

Serwis mam ustawiony co 15tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko-komputer pokazuje mi ze mam do wymiany 44dni albo 800km-czy cos sie stanie jezeli przekrocze i termin i przebieg???

Bede w Polsce dopiero po koniec marca wiec bede mial przekroczone o dwa tygodnie date a przebieg o jakies 1500km.

Chodzi mi czy oprocz wyswietlanego komunikatu nie zacznie mi cos pikac,dzwonic,wlaczac sie w tryb awaryjny itp???

Serwis mam ustawiony co 15tys km.

Jak masz olej Long Life i wymieniasz co 15 tys to spokojnie mozesz przekroczyc o te 1500 i dwa tygodnie ja kilka razy przekroczyłem u siebie o ok 3000 i nic się nie stało

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dalem rade , ale mam pytanie .

 

Wskazanie ile km do wymiany oleju jest zaokraglane do setek km to znaczy nie pokazuje np. 13243 tylko wyswietli 13200 . Czy tak jest u was ?

 

A napis oder 646 tagen wyswietlany pod iloscia km oznacza ilosc dni do wymiany ?

 

Jak ten sprzet to przelicza wedlug sredniej dziennej robionych km , czy przy wym co 15000km wskazanie lub 2 lata wedlug dni jest OK ?

 

Czy po przekroczeniu wymiany po 15000 wyswietli sie tez jakis komunikat jak przy LL ?

 

I ostatnie pytanie przy przekroczeniu wymiany co 15000 rozumiem ze nic sie nie dzieje strasznego ?

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dni są odliczane od ostatniego przeglądu ( od liczby dni jaka była ustawiona , ja ustawiam zawsze na 365 ) , a po przekroczeniu nic się nie stanie tylko zmieni się komunikat na "Serwis natychmiast" ,oczywiście w języku jaki masz ustawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok a jak ustawiasz 365 dni ?

 

I co myslisz o tym (Wskazanie ile km do wymiany oleju jest zaokraglane do setek km to znaczy nie pokazuje np. 13243 tylko wyswietli 13200 . Czy tak jest u was ?)

 

Michal.Enter poczytaj i odpisz , moze wiesz cos wiecej ?

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok a jak ustawiasz 365 dni ?

 

I co myslisz o tym (Wskazanie ile km do wymiany oleju jest zaokraglane do setek km to znaczy nie pokazuje np. 13243 tylko wyswietli 13200 . Czy tak jest u was ?)

Tak kolego zaokrągla do setek chyba we wszystkich nowych VW

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz.

 

Inspekcję mozna kasowac na 2 sposoby :

 

- VAG

1. kup sobie VCDS (VAG-COM - moze byc chinski za 200 zl)

2.Kanaly:

02 - reminder status wykasuj na 0

40 - milage sedan service wykasuj na 0

41 - time sedan service wykasuj na 0

42 - min milage tyo service (x100) zapisz = 150

43 - max milage to service (x100) longlife oil zapisz = 300 albo 500 - tylko diesel ( 300 o.k.) w moim dieslu zapisuje 300

44 - max to service zapisz = 730 ( dwa lata longlife)

45 - oil quality zapisz dla "longlife" = 2

47 - soot quality ( ile razy filtr dpf byl oczyszczany) wykasuj na 0

48 - termal load ( jakosc oleju po przegrzaniu? ) wykasuj na 0

49 - min time to service zapisz = (longlife)730

Nalezy wprowadzac dane w kolejnosci - kanal = 45,42,43,44,49.40.41.46,47,48

I to by bylo na tyle jak kasowac serwis w B6 - oczywiscie mozesz zawsze nacisnac GUZIK... Pozdrawiam

- przycisk kluczyka i stacyjka

 

Instrukcja 3.1 Obsługa

Str. 14

- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania.

 

Przebieg jest zaokrąglany do setek (mam 6600 km ;) )

 

Cytaty z forum. Nie biorę odpowiedzialnosci za metodę VAG`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darek , już teraz wszystko chyba jasne . Jak nie masz programu to w wolnej chwili mogę pomóc . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności