Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

@ kkkb1

Nie dawno zmieniałem w swoim Pasku z RNS300 na RNS510,

- potrzebujesz tylko dodatkową Antenkę GPS,(schowasz ją pod konsolą)

na Alledrogo około 70 zł

- z anteny od radia ściągniesz kostkę i będzie pasować do RNS510.

- ramkę łapiesz od dołu (pod napisem AIRBAG) i zdecydowanym

ruchem ciągniesz do przodu, ukażą się 4 śrubki na Torx 20

 

Mi zajęło to godzinkę z rozbieraniem plastików pod kierownicą aby

schować antenkę GPS pod górną częścią konsli.

:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie włączaj stacyjki na odpiętej lampce AIRBAG pod radiem, bo załapie błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ kkkb1

Nie dawno zmieniałem w swoim Pasku z RNS300 na RNS510,

- potrzebujesz tylko dodatkową Antenkę GPS,(schowasz ją pod konsolą)

na Alledrogo około 70 zł

- z anteny od radia ściągniesz kostkę i będzie pasować do RNS510.

- ramkę łapiesz od dołu (pod napisem AIRBAG) i zdecydowanym

ruchem ciągniesz do przodu, ukażą się 4 śrubki na Torx 20

 

Mi zajęło to godzinkę z rozbieraniem plastików pod kierownicą aby

schować antenkę GPS pod górną częścią konsli.

 

Mam rozumieć, że wystarczy tylko wymienić, bez żadnych zmian konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałem nic kodować,

nawka była używana a mój Passat to Higline

i wszystko spasiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boniek

Mam pytanie - mam RNS 510 z kamerką cofania ale podczas cofania pokazuje mi przypuszczalny tor jazdy a nie pokazuje mi ikony samochodu z odległość do przeszkody. TO samo jest z czujnikami z przodu - też nie pokazuje mi odległości - mam tylko sygnał dźwiękowy.

Czy w opcjach mam coś wyłączone, że nie mam ikony auta podczas parkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić trzeba kodowanie modułu kamery, parktronica i radia. Teraz nie pamiętam w którym z nich, ale trzeba zaznaczyć, że masz i kamerkę i parktronik. Jest jeszcze jedna opcja, że masz stary moduł parktronika bez wizualizacji.

Wymiana to trochę zabawy, inny moduł i zmniany w wiązce przewodów, trzeba z pewnością zmienić połączenie z siecią CAN. Poszukaj, było to dobrze opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem już po pierwszym odpaleniu kamerki "na krótko" działa.

Musze napisać iż do działania kamery nie są potrzebne czujniki ani moduł czujników ops/pdc, wszystko sprawa kodowania.

 

Teraz moje spostrzeżenia odnośnie kabelków.

Wepchnięcie dodatkowych kabli w klapę bagażnika kombi to temat wyczynowy. Miałem w planie doprowadzenie dodatkowych przewodów pod ringi ale po wciągnięciu kabli od kamery odpuściłem może kiedyś druga stroną.

Jako że miałem wypożyczony sterownik i czekam na nowy, gdyż mój okazał się uszkodzony, nie miałem możliwości "pomotać" za wiele, ale i tak wypas.

 

Dla tych wszystkich, co rozpatrują zakładać nie zakładać, napiszę że warto, nawet jak nie ma pdc/ops uzyskałem obraz z kamery włącznie z liniami rysowanym dynamicznie.

 

cdn.

 

Dziura w klapie wycięta... Wycięcie również nie należy to szybkich klimatów z racji że jest kiepskie podejście. Z pomocą przyszła drabina "do rwania agrestu":)

Choć w pierwszej chwili wydaje się to banalne ale z czasem przeszło mi takie rozumowanie i muszę przyznać, że albo pilnik i jedziemy, albo pilnik i jedziemy.

Ponad godzina piłowania potem miejsca pozbawione lakiery w wyniku piłowania należałoby zabezpieczyć przed korozją.

Kamera zainstalowana.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do RCD to przecież na stronie VW jak wybiera się samochód i wybiera się konfiguracje to w każdym modelu jest dostęny: "Park Assist" z kamerą cofania do RCD 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie też zawitała kamera, po 4 dniach prac. Gdy tylko obraz z kamery został wyświetlony na RNS wszystkie bolączki minęły. Naprawdę mega doświadczenie założenie kamery samemu. Zwłaszcza w kombi. Najgorsze z tego wszystkiego to peszle w klapie. Przełożenie przez nich kabli graniczy z cudem - prawie jak wygrana w totka że się uda bez ich uszkodzenia. Ja do tematu podeszłem tak że kupiłem nowe peszle i te stare przy demontażu poszły do kosza. Wszystko rozebrane do podstaw, wiec było proste przełożenie dodatkowych przewodów. Potem poskładanie peszli tak aby poprawnie pracowały, bo nie jest to sama guma, to skomplikowany siłownik napędzany sprężyną. Przy zamykaniu klapy wciąga nadmiar przewodu pod dach.

Gdyby nie ten peszel to wszystko banalnie proste :lol

 

Aha teraz w klapie mam dodatkowych 5 przewodów na zapas. Bo nie wiem jaki projekt się za jakiś czas urodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś do mnie też zawitała kamera, po 4 dniach prac. Gdy tylko obraz z kamery został wyświetlony na RNS wszystkie bolączki minęły. Naprawdę mega doświadczenie założenie kamery samemu. Zwłaszcza w kombi. Najgorsze z tego wszystkiego to peszle w klapie. Przełożenie przez nich kabli graniczy z cudem - prawie jak wygrana w totka że się uda bez ich uszkodzenia. Ja do tematu podeszłem tak że kupiłem nowe peszle i te stare przy demontażu poszły do kosza. Wszystko rozebrane do podstaw, wiec było proste przełożenie dodatkowych przewodów. Potem poskładanie peszli tak aby poprawnie pracowały, bo nie jest to sama guma, to skomplikowany siłownik napędzany sprężyną. Przy zamykaniu klapy wciąga nadmiar przewodu pod dach.

Gdyby nie ten peszel to wszystko banalnie proste

 

Aha teraz w klapie mam dodatkowych 5 przewodów na zapas. Bo nie wiem jaki projekt się za jakiś czas urodzi.

 

Gratuluje kolejnego modziku a orientujesz sie może jak jest z podłączeniem kamerki do RCD 510, tam musi byc podobno jakieś wyjście Audio???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy może ktoś z Was wpadnie na pomysł co jeszcze mogę sprawdzić żeby uruchomić kamerę cofania..

passat 2008 rok, navi rns 510 wersja A soft 3810 dla starszych wersji , kamera cofania z passata cc ze sterownikiem + nowy gateway od passata CC, działa OPS( wizualizacja z samochodzikiem) ale nie działa kamera cofania, wszystko jest zakodowane, gateway + RNS + kamera ... - wyskakuje cały czas informacja "Obecnie kamera cofania jest niedostępna" wgrywałem już i soft 2660 ale jest tak samo.

IMAG0099.jpg

 

 

Czy macie jakiś pomysł co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie jakiś pomysł co jest nie tak ?

 

Masz chyba źle zakodowaną kamerę. Wersja softu w navi nie ma nic do tego. Jakie błędy wykrywa VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz uszkodzony sterownik jak mi wyskakiwał taki komunikat to okazało się ze stabilizator 3.3V 4 pin w sterowniku ( passat cc) miałem uszkodzony,po wymianie wsio ok

Edytowane przez szczetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum

Zainstalowałem to mojego Tourana kamerę cofania niestety nie mam obrazu na rns510 pokazuje się za to napis ze w tej chwili kamera jest nieosiągalna

Zainstalowałem sterownik od Tiguana 5N0 i mam problem z nieprawidłową wersją oprogramowania w sterowniku kamery Jak się tego błędu pozbyć?

Pisałeś SZCZETKE że odpowiednie kodowanie getaweya pomaga ale nie wiem jak tą wersje auta zmienić żeby oszukać sterownik

Czy ten błąd wersji oprogramowania powoduje brak obrazu?

Podstawiłem już chyba 6 sterowników i w dalszym ciągu nie mogę dojść do ładu z tym tematem

Pozdrawiam i czekam na rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w getawayu wersje nadwozia INNA i wtedy oszukasz sterownik , nie bedzie komunikatu o nieprawidłowej wersji oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla własnej ciekawości, chciałem przeprowadzić kalibrację kamery.

Do tego celu wykonałem odpowiednią planszę

 

kameraplansza.jpg

 

Procedurę kalibracji oparłem na opisie http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_%283C%29_Back-Up_Camera z tym że wg tego opisu nie potrafię poprawnie przeprowadzić kalibracji

 

Wiadomo że nie mam do kalibracji urządzenia VAS 6350, ale mimo to powinno się udać poprawnie przeprowadzić kalibrację kamery.

W kanale 005 podajemy wartość wysokości urządzenia WAS 6350 od podłoża (przyjąłem że ustawiłem to urządzenie na wysokości 80mm od podłoża w połowie krótszego boku planszy pomiarowej), co przekłada się na wprowadzenie wartości 580 dla kanału 005.

Dla kanału 004 powinno się wprowadzić wartość która powstaje w następującej zależności. 20000 mm jest wartością podstawie kanału 004, od której odejmujemy wartość rozstawu osi (dla passata kombi wynosi 2709mm) oraz odejmiemy również odległość między urządzeniem do kalibracji (VAS 6350) a tylną osią. Dla mojego ustawienia wynosiło to ok 1850mm. Czyli 20000-2709-1850 = 15441

Plansza była tak ustawiona że początek planszy był na czerwonej linii oznaczającej na RNS510 koniec auta.

Przeprowadziłem kilka różnych ustawień planszy, co oznaczało wprowadzanie różnych wartości do kalibracji, ale żadna nie była poprawna aby kalibracja była zakończona sukcesem. Procedura kalibracji zostaje przerwana zaraz na pierwszym etapie rozpoznawania wzornika. Zawsze wyskakiwał błąd

 

RVCA07.jpg

 

Czy ktoś przerabiał już tą kalibrację,

Jakie powinny być wpisane wartości odpowiednio dla kanału 004 i 005 (czy może ktoś kto ma kamerę w passacie kombi przeczytać swoje wartości zapisane w kanale 004 i 005)

W jakiej pozycji ułożyć wzornik aby kalibracja się powiodła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki szczetke za pomoc kamera działa super

Oczywiście byłbym wdzięczny za info jak komuś udała się kalibracja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych RCD 510 są dwa modele jedno gołe a drugie ma wyjscie na kamerke tak jak rns 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych RCD 510 są dwa modele jedno gołe a drugie ma wyjscie na kamerke tak jak rns 510

 

A wiesz może w których rocznikach było to wyjście montowane, bo ja mam paska z końca 2008 roku model 2009, więc są duże szanse ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samochód ze stycznia 2008 i była w nim montowana kamera cofania przy RNS510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności