Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

mogę potwierdzić wszystko co napisał kameleon0781

właśnie walczę z przeróbką klapy ale jest na prawdę ciężko...

 

co do RCD 510 to faktycznie jest wersja która jest przewidziana pod tuner tv i ma wejście RGB. teoretycznie i w/g serwisu jest możliwość takiego podłączenia ale jestem na 90% pewien że na wyposażeniu musi być tez i tuner. możliwe że wystarczy coś takiego jak przejściówka z symulacją tunera tv w sieci CAN ale i tak jest małe prawdopodobieństwo że to RCD 510 które jest w twoim aucie MARTY ma odpowiednie wejście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam w pasku RCD 510. Kupiłem zestaw: kamerka + moduł + długi kabel (miedzy radio oraz moduł kamery) ale niestety moje radio niema wejścia na kamerę cofania (z tyłu radia powinno być takie żółte podłużne złącze, ustawione pionowo). Wymiana radia na właściwe + gateway + robocizna oraz kodowanie jest dość kosztowna inwestycja jak dla mnie narazie przynajmniej. Jeśli by ktoś miał takowe złącze do kamery cofania i byłby zainteresowany montarzem, to mogę "odsprzedać" zestaw, cena 240 USD + transport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podrzucić fotkę jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. tym razem przestrzegam niedoświadczonych o paru pułapkach czekających na zmiany w aucie :

 

kamera nie zadziałała , mimo wymiany gatewaya , mimo wkodowania pojawienia sie diagnozy itp trafiłem na błąd w module kamery o tresci :

niewłaściwa wersja oprogramowania sterownika.

 

serwis za pomocą operacji on line nie dał rady.

 

ponadto: can gateway nie rozpoznawał rygla kierownicy i jej nie ryglował

dodatkowo: abs widziały brak komunikacji z immobilizerem.

 

Przypomnę że moduł can gateway nie posiadał błędów kodowania wyposażenia pojazdu. Oznacza to ze został poprawnie dopisany poziom wyposażenia w gatewayu a sam moduł miał oznaczenie AA

 

Wnioski wyciągajcie sami. Obecnie praca wstrzymana z powodu braku mozliwosci podstawiania sterowników. potrzebny był by inny moduł kamery na próbę, inny gateway i inny rns510. instalacja na bank OK.

 

 

PRZYPOMINAM ŻE SPRAWA DOTYCZY MONTAŻU KAMERY Z MODUŁEM , TZN KAMERY RYSUJĄCEJ DYNAMICZNIE ŚLADY JAZDY , LINIE TORU RUCHU POJAZDU, NIE ZAŚ KAMERY W WERSJI LOW LINE. TA POWINNA BYĆ PROSTA I WYKONALNA BEZPROBLEMOWO.

Edytowane przez kameleon0781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem jest roztrząsany na vwnavi.com

kolesie dali radę...

niestety nie napisali dokładnie co zrobili ale mimo wszystko udało im się.

zadałem pytanie i zostałem poproszony o auto scan. wysłałem go ale o sprawie cicho...

vwnawi.com i odpowiedni temat

 

mam pewne podejrzenia:

większość z nich miała zamontowany również PDC z wizualizacją. ja przeglądając ostatnio najnowszym VAGiem zauważyłem że na tym module jest opcja współpracy z modułem kamery cofania. możliwe że trzeba go włączyć żeby działało poprawnie.

 

jak na razie nic więcej mi do głowy nie przychodzi...

 

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

jeszcze z ciekawostek dodam że znajomy w serwisie vw też sobie nie poradził i ostatecznie założył klientowi kamerkę low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie konieczność cięcia blach na klapie pewnie bym się przymierzył do kamerki, PDC z wizualizacją już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszstkich drążacch temat kamery cofania

 

właśnie skończyłem kompletowanie sprzętu do sedana B6 z radiem MFD2DVD

mam kamerę w znaczku 5k0 827 469Q ULM (wyście video nie RGB)

sterownik od cc 3C8 907 441

wiązke kabli zrobiłem według schematu z elsa

w sobotę będe podłączał do autka mam nadzieje ze skłonię radio do przełączenia się w tryb AV przez podanie napięcia na pin VSWITCH w gnieżdzie 18pin z tyłu radia o postępach w pracach napiszę na forum

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego od pasata CC , jesli masz moduł od cc to nie musisz wymuszac nic na radiu. sygnał obrazu ma sam spowodowac ze to się włączy.

 

ciąg dalszy opisu moich poczynań:

wiadomo gdzie tkwił problem

a mianowicie: niewłaściwy can gateway oraz zle (mimo że tak jak w elsa na schematach) podłączony CAN.

 

szykując sie do montaz kamery do passata 3cnp. z roku 2006 postarajcie sie o can gateway z pasata , czyli oznaczenie zaczynające sie na 3c0 , a nie np. na 5n0, 1k0 itp.

to podstawa. no i najlepiej nak moduł ten bedzie z roku modelowego 2008-2010 , wtedy dołożono mozliwosc wkonfigurowania kamery, starsze nie pasują!!!!!!

kolejna sprawa to podłączenie can pod magistrale B383/B390. Dociekliwi będą wiedzieć o co chodzi.

Kamera działa.

koniec wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

walcze dalej z kamerą niestety nie zadziałała

podmieniłem getwey z literką L i zakodowałem

gdy miałem podłączony can pod B 384/B392 (chyba ten sam can co B383/B390 )vag nie widzi sterownika od cc 3C8 907 441

gdy podłączyłem can pod can w radiu to vag widzi moduł ale obrazu niet

może radyjko MFD2DVD nie obsługuje kamer

to nr błędów

w sterowniku kamery 3c8 907 441

-01043 nieprawidłowa wersja oprogramowania sterownika 000- -

-00788 kod 013

-02203 kod 011

Edytowane przez szczetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RNS 510 i u mnie zadziałało po podłączeniu pod linię radia (tak jak w elsie). nie mam na razie czujników cofania ale w sobotę zakładałem i z kolei sterownik od czujników jest niewidoczny. może coś pochrzaniłem z liniami can bo poprowadziłem obie (mam na razie stary sterownik ale czekam na ten z wizualizacją). będę kombinował na dniach. kamerka za to działa bez zastrzeżeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego m3iaz czy kamerka ci zadziałała bez sterownika pdc?????:doh

męczy mnie błąd 01043 związany z niewłaściwym oprogramowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom. podejrzewam że gdzieś tutaj sprawa się rozbija.

oczywiście wcześniej się zasugerowałem tym co napisał kolega kameleon0781 ale kamera nie była wykrywana.

po założeniu kamery zacząłem podłączać czujniki i nie widać sterownika od PDC ale tak jak napisałem wcześniej mogłem coś pokopać z liniami CAN. było już późno wieczorem w sobotę a przez święta i wczoraj nie miałem czasu nic więcej sprawdzić.

 

mam wrażenie że kamera po pierwsze będzie raczej współpracować rns510 niż z MFD ale pewien nie jestem.

 

2-ga sprawa to na sterowniku kamery jest kodowanie odnoszące się do czujników. to samo znalazłem na nowym sterowniku PDC (tym z wizualizacją). możliwe że kamerk pracuje tylko sama lub z nowym PDC i może wtedy właśnie trzeba przepiąć linię CAN na tą samą... kameleon się nie wypowiedział czy ma PDC czy nie...

na vwnavi dyskusja trwa ale jak napisałem o podłączeniu do linii B383/B390 to mnie zrugali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym jak vag znalazł sterownik kamery z szczęścia zapomniałem pogrzebać w sterowniku kamery (sterownik jest od CC może w pamięci miał PDC i teraz go nie widzi) a potem wysypał mi sie kabelek masz moze kodowanie sterownika kamery albo scren

ps.pod B383/B390 sterownik niewykrywany

Edytowane przez szczetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back-Up Camera (J772) Coding - kodowanie

?xx0xxx: Manufacturer - wytwórca ??

0 = Volkswagen

x?x0xxx: Market - Rynek

0 = Rest of World (RdW) - Reszta świata (europa)

1 = North American Region (NAR) - Ameryka północna (np USA)

xx?0xxx: Trailer & Parking System - hak i system parkowania

+1 = Tailer Hitch installed - hak

+2 = Optical Parking System installed - PDC

C09,xxx0?0x: Camera Heights - wysokość kamery

0 = Camera Heights 1 (970 mm) / 1 = Camera Heights 2 (985 mm) - ja miałem 0 i taką zostawiłem

2 = Camera Heights 3 (1000 mm) / 3 = Camera Heights 4 (1015 mm)

4 = Camera Heights 5 (1030 mm) / 5 = Camera Heights 6 (1045 mm)

6 = Camera Heights 7 (1060 mm) / 7 = Camera Heights 8 (1075 mm)

x0x0x??: Model

01 = VW Touareg (7L)

07 = VW Passat (3C)

08 = VW Passat CC (35)

10 = VW Tiguan (5N)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może miałem w sterowniku kodowanie 08 od CC a powinno być 07 od 3c i dlatego wywala niewłaściwą wersje oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno mieć aż takiego znaczenia... ale możesz zmienić i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł być jeszcze dopisany PDC

jak naprawie kabelek to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a kamera z passata cc tab w znaczku,odchylana automatycznie bedzie pasowała do sedana B6? zastanawiam się nad ta kamerą dedykowaną, ale mysle ze w zimie bedzie z nią problem, bedzie wiecznie brudna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej w zimie będzie się lepiej sprawować niż ta od kombi bo będzie zasłonięta.

podobno pasuje do sedana ale gdzieś mi się obiło że trzeba trochę ciąć wewnątrz żeby się zmieściła.

 

założyłem czujniki. kamera działała nadal ale na kamerze pozostawiłem kodowanie bez czujników (zwykłe pdc a nie ops).

 

zmieniłem sterownik na 3c8 z ops-em i przekodowałem kamerę że mam ops i na sterowniku też podałem że jest kamera. nadal wszystko chodzi i to świetnie!!!

 

po lewej stronie na obrazie z kamery jest zminimalizowany, przezroczysty widok auta który można "wsunąć" za ekran tak jak ustawienia po prawej. po wyłączeniu wstecznego widok ops przełącza się na pełny ekran.

 

dodatkowo można wyłączyć i widok ops i kamerę a żeby do nich powrócić nie zmieniając biegu wystarczy wyłączyć i włączyć PDC przyciskiem przy skrzyni.

 

PEŁEN SUKCES bez żadnych komplikacji... szczęście???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej w zimie będzie się lepiej sprawować niż ta od kombi bo będzie zasłonięta.

podobno pasuje do sedana ale gdzieś mi się obiło że trzeba trochę ciąć wewnątrz żeby się zmieściła.

 

założyłem czujniki. kamera działała nadal ale na kamerze pozostawiłem kodowanie bez czujników (zwykłe pdc a nie ops).

 

zmieniłem sterownik na 3c8 z ops-em i przekodowałem kamerę że mam ops i na sterowniku też podałem że jest kamera. nadal wszystko chodzi i to świetnie!!!

 

po lewej stronie na obrazie z kamery jest zminimalizowany, przezroczysty widok auta który można "wsunąć" za ekran tak jak ustawienia po prawej. po wyłączeniu wstecznego widok ops przełącza się na pełny ekran.

 

dodatkowo można wyłączyć i widok ops i kamerę a żeby do nich powrócić nie zmieniając biegu wystarczy wyłączyć i włączyć PDC przyciskiem przy skrzyni.

 

PEŁEN SUKCES bez żadnych komplikacji... szczęście???

 

kolego możesz przesłać kodowanie

dla bramy i brondez , mi udało sie usunąć bład o niewłaściwej wersji oprogramowania ale

męczy mnie bład o braku kalibracji kamery i jestem w kropce kamera nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności