Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie brzmi czy przy odłączonych parktronikach przednich kamera cofania powinna działać? Po wrzuceniu wstecznego długi pisk i cisza oraz miga guzik od PDC. Kamera myślę że w oryginale w klapie obok otwierania bagażnika. Z błędów wyszło tylko to od zmiany języka na polski. Radio rns 510 Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ma ktoś schemat wiązki kamery cofania Passat b6 kombi w wersji low , i gdzie można dostać wtyczkę 26 pin.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę 7L6972726 możesz kupić w ASO - sam plastik, konektory 000979009 na allegro albo też w ASO - "kable naprawcze" z konektorami ale nie są tanie - albo komplet na aliexpress za 5 dolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Od dwóch dni walczę z kamera high. Mam podłączenie do modułu. Na radiu RNS 315 wyskakuje mi obraz z całym menu kamery ale bez podglądu i lini pomocniczych. Zakodowane prawidłowo. Czy linie pomocnicze wychodzą z modułu bo ich nie ma. System sprawdzany na dwóch modułach i dwóch kamerach. Na obydwóch te same objawy. Ratujcie bo nie mam już pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś wsad eepromu do sterownika kamery ?

Pytanie 2. Który ze sterowników nie wywala błędu 01317- Sterownik w zestawie wskaźników  (J285) , występujący tylko przy ustawionym języku PL w zegarach ? 

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2017 o 18:05, johny x napisał:

domniemam że masz cały zestawik ori + wiązka no i nie zamieszałeś w połączeniu wszystkiego do kupy, jeśli się mylę to pisz co masz to uprości sprawę, jeśli masz vcds to luknij czy moduł kamerki jest widoczny i ewent. przekoduj ,

Odkopuję temat.

Wróciłem do tematu kamery cofania High po półtorej roku.

Tym razem zmiana, bo radyjko wpadło RNS510, więc trochę jakby lepiej :)

No i walczę z tym błędem:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version 

Moduł mam: 3C9 907 441

I okazuje się, że jednak mam w nim kodowanie dla Variant - 0010007 (jest jeszcze hak)

Włączyć wyłączyć hak mogę. Mogę dodać OPS lub z powrotem usunąć - kodowania przyjmuje 0000007, 0030007

Ale na Sedana, czyli 0010006, nie przyjmuje mi...

Próbowałem już w CAN Gateway zmienić na Inny - nie Sedan, tak, jak można w wątku o tym przeczytać - ale nie przyjmuje kodowania.

Tzn. pokazuje, że OK, że przyjęło, ale za chwilę i tak jest kod 10, czyli Sedan...

Gateway to wersja Q od Passata, więc zmieniony na dość nowy.

Ratujcie koledzy, nie wiem, co dalej z tym robić!

Wygląda, że trzeba się czepić modułu kamery.

                Address 6C: Back-up Cam.
Control Module Part Number: 3C9 907 441 
  Component and/or Version: J772__Rearview      0020
           Software Coding: 0010007
            Work Shop Code: WSC 00028
                      VCID: 68D8208F4B607C7EF5-803C

Advanced Identification
     Serial number: 525PA8-J490861
     Identification: PA8-019
     Revision: 00H13000
     Date: 13.09.14
     Test stand number: 0040
     Manufacturer number: 4088
Flash Status
     Programming Attempts: 0
     Successful Attempts: 0
     Programming Status: 00000000
     Required Conditions: 00000000
     Flash Tool Code: 00000 000 00000
     Flash Date: 05.12.05
Software
      CanDb 00349
      TP 304.00
      CanDrv 133.00
      NM 366.01
      Kwp2k 230.00
      osCAN 0319
      BLF-SJ3 030004
      Visual 02030200
      RV-FROM 101
      SV-FROM ---
Misc.
     Hardware number: 3C9 907 441 

Jeszcze przyszło mi do głowy przełączyć się na CC - trudno, kalibracja..., ale Gateway i tak nie daje się zmienić na Other...

Nie można ustawić sedana.PNG

Byte 08.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego, jak zmienić Model samochodu w CAN Gateway - nic to jednak nie pomogło - zmiana modelu na Others w CAN nie spowodowała, że moduł kamery cofania zaczął "rozmawiać" - nadal pokazuje:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Próbowałem zmienić kodowanie w Back-up Cam. i wskazać na CC ale też nie przyjmuje, tak samo jak przy Passat Sedan pokazuje, że:

Coding rejected
Error 31: Request out of range

No to już nie wiem. Wygląda na to, że moduł mam z Variant i przeznaczony tylko dla Variant :(

Czyli pozostaje mi poszukać innego modułu kamery cofania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, atmosferyczny napisał:

Doszedłem do tego, jak zmienić Model samochodu w CAN Gateway - nic to jednak nie pomogło - zmiana modelu na Others w CAN nie spowodowała, że moduł kamery cofania zaczął "rozmawiać" - nadal pokazuje:


01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Próbowałem zmienić kodowanie w Back-up Cam. i wskazać na CC ale też nie przyjmuje, tak samo jak przy Passat Sedan pokazuje, że:


Coding rejected
Error 31: Request out of range

No to już nie wiem. Wygląda na to, że moduł mam z Variant i przeznaczony tylko dla Variant :(

Czyli pozostaje mi poszukać innego modułu kamery cofania...

Trzeba by sprawdzić jaki ma hardware.

Być może da się go pchnąć na 3C0 907 441 i powinno latać.

Jeżeli masz ochotę na wyjazd do Jeleniej Góry to możemy powalczyć. 

Podeślij foto naklejki z obudowy sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, api13 napisał:

Trzeba by sprawdzić jaki ma hardware.

Być może da się go pchnąć na 3C0 907 441 i powinno latać.

Jeżeli masz ochotę na wyjazd do Jeleniej Góry to możemy powalczyć. 

Podeślij foto naklejki z obudowy sterownika.

Z moich notatek wynika, że:

SW 0020 H11 2012

rozumiem, że wersja sprzętowa 11 a produkcja 2012 r. - to dobrze, czy źle?

Nie mam pewności tych danych - zanurkuję do kufra przy najbliższej okazji i cyknę fotkę

A do Jeleniej - chętnie, chętnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, atmosferyczny napisał:

Z moich notatek wynika, że:


SW 0020 H11 2012

rozumiem, że wersja sprzętowa 11 a produkcja 2012 r. - to dobrze, czy źle?

Nie mam pewności tych danych - zanurkuję do kufra przy najbliższej okazji i cyknę fotkę

A do Jeleniej - chętnie, chętnie...

Niestety to jest do B7 i misisz kupić 3C0

Sprzętowo jest inny jak 3C0 i nie załadujemy 3C0 do 3C9.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, montował ktoś kiedyś kamerę cofania w wersji low do Passata B7 RNS 315? Podłączyłem na krótko, tj. 12V z 15 bezpiecznika, masę, 12v z lewego tylnego światła cofania, aktywowane w sekcji Nawigacja bajt 3, bit 6. Pojawił się przycisk kamery cofania jak na zdjęciu, ale nie wyświetla się obraz. Wcisniecie przycisku nic nie powoduje. Na samym zapłonie jak o na włączonym silniku.  Sprawdzone zasilanie 12v na wtyczce jest. Jakieś sugestie co jest nie tak?

 

Pytanie na marginesie: czy przecieta wiązka ta sygnałowa do kamery będzie działać prawidłowo po zlutowaniu? W środku są 4 żyły miedziane w oplocie, który ma robić za pewne za ochronę przed wpływem innych fal.

Edytowane przez Cwieku
Dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2018 o 19:53, api13 napisał:

Niestety to jest do B7 i misisz kupić 3C0

Sprzętowo jest inny jak 3C0 i nie załadujemy 3C0 do 3C9.

Ale super. Podmieniłem na 3C0 i udało się.

Co prawda nie da się przestawić w module na Sedan (cały czas, że spoza zakresu i błąd nr 31) więc pozostało na Variant. Dodałem tylko hak w kodowaniu.

Oczywiście CAN Gateway też należało przekodować na coś innego niż Sedan. W moim przypadku dopiero Variant zadziałał.

Nie za pierwszym razem do tego doszedłem ale w końcu powyższe kombinacje zaowocowały zniknięciem kultowego:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Efekt, banan na twarzy długo nie znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie numery ma kamera cofania Low a jakie High do kombi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie. Zakupiłem na ali zamiennik kamery cofania. Kupiłem też w PL moduł z firmy CarTronic. Zmieniłem opcję kodowanie w nawigacji z bajtem  3 I bit 6. Ale nie ma żadnej reakcji kamery. Nie wyświetla się żaden obraz ani nie pojawia się nowy przycisk. Rns510 bez żółtej wtyczki z tylu. Znaczek się uchyla , kamera Wysowa ale nie ma obrazu. Robiłem to na otwartej klapie nie wiem czy to ma znaczenie.  Pomoże ktoś? Montaż w vw cc

Screenshot_20181205-224006_Chrome.jpg

Screenshot_20181115-213046_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bodziak_spiz napisał:

Robiłem to na otwartej klapie nie wiem czy to ma znaczenie

W kombi na otwartej klapie bagażnika nie wyświetla się obraz z kamery cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krawcol82 napisał:

W kombi na otwartej klapie bagażnika nie wyświetla się obraz z kamery cofania.

A powie mi ktoś jak i co w pdc zakodowac poza tym  bitem  6 w nawigacji ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2019 o 12:13, ANDRIUBIKER napisał:

może w wersji hi, bo w low, kamera stale podaje obraz czy klapa otwarta czy zamknięta

 

jest to podane gdzieś w tym temacie poszukaj po prostu...

No i dziś podjąłem kolejną próbę podjęcia kamery. Kodowalem moduł nawigacji i pdc  lecz po wyrzuceniu wstecznego nic się nie dzieje,  nawet nie pojawia się dodatkowy przycisk na wizualizacji pdc. Rozkładam ręce. Może ktoś z okolic Katowic chce się podjąć czegoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ANDRIUBIKER napisał:

No ale podales sygnal plus z oswietlenia zarowki wstecznego? Sygnal musi byc podany w odpowiedni sposob,

Informacja o włączeniu wstecznego pomiędzy modułami biegnie po CAN, plus na żarówki to już wynik pracy magistrali. Gdyby stosować kamerę nie oryginalną ze sterowaniem analogowym to można z tego skorzystać, ale tu rozumiem że wszystko jest produkowane przez VW a wtedy sterowanie po CAN BUS i odpowiednie kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konrad.p napisał:

Informacja o włączeniu wstecznego pomiędzy modułami biegnie po CAN, plus na żarówki to już wynik pracy magistrali. Gdyby stosować kamerę nie oryginalną ze sterowaniem analogowym to można z tego skorzystać, ale tu rozumiem że wszystko jest produkowane przez VW a wtedy sterowanie po CAN BUS i odpowiednie kodowanie.

Ja podałem mu 12 nie że sztucznego tylko dałem mu stała z aku na próbę czy będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki system obrazu generuje kamera, jaki przetwarza dokupiony moduł? Wszystko na NTSC czy PAL? Jak jest pomieszane to nie zadziała (obraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności