Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

No mogłaby ciut wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany ukryszył się czerwony przewód we wtyczce przy radiu dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że brakowało zielonego koloru, ale skoro trawę masz czerwoną to i kable możesz mieć inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość regulacji tej kamerki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy zakupiłem kamerke cofania do passata CC  o numerze 3AE  827 469B  jaka potrzebuje wiązke do tylnej klapy ,sterownik jakie numery,wiazke od radia do sterownika,kamerka jest z 2012 a passat z 2011 przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzut oka na etkę online:

Moduł: 3C8907441

Wiązka w kabinie: 7N1971327

Wiązka w klapie: 3C8971182x - któraś z tych - patrz na kod wyposażenia, bo musisz mieć sterowanie tym siłownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiazka która teraz mam w klapie wychodzi z lewej strony czy to ma jakies znaczenie bo w etce jest lewa strona i prawa wiązek czy to ma jakieś znaczenie?zamontowałem dzisiaj ta kamerke narazie tylko jako przycisk i w tej chwili otwieram z pilota i od środka natomiast jak chce otworzyc ręcznie to sie nie da, a wyposażenie to patrzeć po numerze vin?

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce masz wiązki dla różnych konfiguracji - kierownica po lewej/prawej stronie, a od tego zależy gdzie jest światło przeciwmgłowe itd. Kody wyposażenia to te "PR-8TA,8TC,KA2" które można rozkodować na jakimś dekoderze online, ale i tak do końca nie wiadomo co to znaczy ? Np. 8TC to "Rear fog light for driving on the right" czyli do ruchu prawostronnego - ok. KA2 to "With rear view camera system (type 2)" tylko co to jest "type 2"?

Musisz patrzeć jakie i gdzie dana wiązka ma wtyczki, tak żeby pasowały do twojej konfiguracji. Po samych numerach i rysunkach w katalogu to ciężko dojść.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

czy jest ktoś w stanie podać mi numer katalogowy  z Etki wiązki elektrycznej do kamerki w przedniej szybie do CC przed liftem?

 

Koledzy,

podjałem próbę podłączenia kamerki cofania w znaku w tynej klapie do CC,kamerka wychodzi pokazuje obraz,ale nie chowa sie po wyłączeniu wstecznego,jak to ogarnąć?jak podać prąd by się zamykała?

 

 

koledzy udało sie podłączyć wszystko ,dzięki koledze Krajan który podrzucił rozpiske pinów czteropinowej kostki wszystko bangla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam pytanie. Radio MFD2 DVD. Passat B6 2007r, da się do tego podłączyć kamerę cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Volkswagena CC z końca 2012 roku (modelowo 2013) i radio RNS 315 (3C0035279N) z wyjściem na kamerę cofania. Chciałbym dołożyć kamerę cofania, ale za bardzo nie wiem jaką wybrać (na portalach aukcyjnych jest mnóstwo rodzai) i stąd moje pytania, jaką potrzebuje kamerę do RNS 315 (numer części jeśli mógłbym prosić), czym się różnią wersja Low i High i jak je rozpoznać (i czy 315 obsłuży wersje High), czy taki zestaw się nada? (https://allegro.pl/vw-passat-b7-cc-kamera-cofania-wiazka-3ae827469f-i7472726044.html).

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera LOW ma statyczne linie odległości, HIGH "maluje" dynamicznie te linie - zależnie od kąta skrętu kierownicy, ma dodatkowy moduł montowany w bagażniku i może współpracować z odbiornikiem TV. Obie kamery mogą być podłączone do RNS315. Co do numeru... poczytaj ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadła mi w ręce oryginalna kamera w wersji LOW z wiązką, którą chciałbym zamontować do mojego Passata z RNS315, nasuwają mi się teraz 3 pytania:

1. Czy przewody czarny i czerwony po stronie navi podłączam do +12 i masy wtyczki z zasilaniem navi?

2. Żółty przewód po stronie kamery podłączam do światła stop?

3. Czy wiązka powinna iść w podsufitce i słupku?

4. Czy ktoś ma pomysł jak przepchnąć tą grubą  fioletową wtyczkę kamery przez wąską rurkę prowadzącą do klapy?

 

Nie mam niestety schematu elektrycznego.

vwcam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, milos napisał:

2. Żółty przewód po stronie kamery podłączam do światła stop

Tak na chłopski rozum, to raczej pod świało cofania, bo chcesz mieć sygnał do kamery podczas cofania, a nie hamowania ;-)

Może ten link pomoże trochę:

http://forum.golf6.pl/wizualne/montaz-kamery-cofania-t297-25.html

I ten z naszego forum, post 499:

https://forum.vw-passat.pl/topic/27146-kamera-cofania/?page=25

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Krawcol82 napisał:

Tak na chłopski rozum, to raczej pod świało cofania, bo chcesz mieć sygnał do kamery podczas cofania, a nie hamowania ;-)

Po krótkim przemyśleniu przyznaję Ci rację?

Dzięki za pomoc, już wszystko jasne jeśli chodzi o połączenia..

Pozostaje mi tylko rozkminić jak się przebić do klapy przez ten ciasny peszel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, milos napisał:

Pozostaje mi tylko rozkminić jak się przebić do klapy przez ten ciasny peszel.

Ten temat ci pomoże w kwestii peszla. Dodatkowo możesz zdjąć plastikowy pancerz z tej wtyczki (dla mnie to raczej granatowa). Powinno dać się wyjąć zatrzask/zawleczkę (tę prawie czerwoną) i wtedy plastik powinien dać się zsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciągałem odwrotnie  wypiołem piny z tej czarnej wtyczki co idzie do radia tak było zdecydowanie łatwiej przeciągnąć przez tą harmonijkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, póki co mam jeszcze jeden problem.

Chciałem dziś sprawdzić czy kamera jest sprawna zanim zacznę ją montować i tak: podłączyłem wtyczkę do navi, czerwony i czarny od strony navi pod stałe +12 i masę, żólty od wsteczneo też pod +12.

Sprawdziłem miernikiem we wtyczce kamery i miałem +12v na żółtym( od wstecznego ) i czerwonym.

W VCDS włączyłem kamerę w module 37 nawigacji.

 

Włączam wsteczny i lipa. Pojawił mi się tylko dodatkowy przycisk na ekranie navi, który i tak nie działa.

Czy to znaczy że mam uwaloną kamerę czy coś robie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałeś obsługę kamery w Navi i module PDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z auta i dokładnie to odkryłem:) trzeba włączyć również w module 10 park/steer asist.

Już wszystko działa, wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności